جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رفع تاتو با لیزر کیو سوییچ

رفع تاتو با لیزر کیو سوییچ

رفع تاتو با لیزر کیو سوییچ می‌تواند بهترین انتخاب و قدرتمندترین راه‌حل برای تاتوهای رنگارنگ هم باشد. تا انتها با ما همراه باشید.

برداشتن خالکوبی یا تاتو یک انتخاب شخصی و جزو کارهای درمانی برای بیماران محسوب می‌شود.

اکثر کسانی که تاتو می‌کنند عاشق تاتوهای خود هستند، اما اکثریت در نهایت از این کار پشیمان می‌شوند. البته علت‌های پاک‌کردن تاتو بسیار زیاد است. اکثر افراد در سنین پایین یا در مراحل مختلف زندگی خود تاتو می‌کنند و سلیقه آنها در طول زمان تغییر می‌کند و منجر به پشیمانی از تاتو یا تمایل به انجام خالکوبی پنهان می‌شود.

لیزرهای کیو سوئیچ بهترین نتایج را برای بیمارانی که از پشیمانی تاتو رنج می‌برند ارائه می‌دهد و تنها گزینه‌ای است که پوست را به‌ظاهر طبیعی خود بازمی‌گرداند. لیزر Q-switched تنها فناوری است که قادر است تا به لایهٔ درم پوست نفوذ کند و جوهر تاتو را بدون آسیب رساندن به بافت پوست اطراف خرد کند. همه روش‌های دیگر یا قادر به رسیدن و از بین بردن جوهر نیستند یا آسیب زیادی به پوست وارد می‌کنند و در نتیجه جای زخم ایجاد می‌شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی رفع تاتو با لیزر کیو سوییچ بپردازیم و اگر شما به دنبال راهی مناسب و بدون درد برای رفع تاتو هستید با ما همراه باشید.

تاریخچه رفع تاتو

تاریخچه رفع تاتو

در طول سال‌ها، بسیاری از روش‌های حذف خالکوبی، مانند درم ابریژن، سالابریژن، برداشتن جراحی، و سوزاندن پوست تاتو شده با نیتروژن مایع با انجماد مورد بررسی قرار گرفته است. ظهور لیزر گزینه‌های جدیدی را برای پاک‌کردن تاتو به ارمغان آورد. لیزرهای قدیمی و ابتدایی با لیزرهای Q-switched (QS) جایگزین شده‌اند که در سال‌های اخیر به دلیل توانایی آنها در حذف مؤثر رنگ‌دانه‌های خالکوبی با حداقل عوارض جانبی، به پایه اصلی حذف تاتو تبدیل شده‌اند. رفع تاتو با لیزر کیو سوییچ جزو فناوری‌های برتر به شمار می‌آید.

رفع تاتو با لیزر کیو سوییچ

لیزرهای کیو سوییچ منحصر به فرد هستند، زیرا از یک پالس شدید انرژی نور استفاده می‌کنند که بسیار قدرتمند و بسیار کوتاه است. از آنجایی که انرژی برای مدت کوتاهی در پوست است، پوست به‌اندازه کافی گرم نمی‌شود تا آسیب بافتی را تجربه کند. با این حال، از آنجایی که نبض انرژی بسیار شدید است، جوهر تاتو فوراً به قطعات کوچک‌تری تبدیل می‌شود که نور را جذب می‌کند.

پس از رفع تاتو با لیزر کیو سوییچ، جوهر تاتو که شکسته شده است توسط فرایندهای ایمنی طبیعی بدن از بین می‌رود. هر لیزردرمانی به‌تدریج جوهر بیشتری را تجزیه می‌کند تا زمانی که تاتو به‌وضوح پاک شود.

فناوری لیزر Q-switched تنها روش غیرتهاجمی و مؤثر برای از بین بردن تاتو بدون جای زخم، به‌علاوه درمان سایر مشکلات زیبایی مانند خطوط ریز، منافذ بزرگ، ضایعات رنگ دانه‌دار، ضایعات عروقی و قارچ ناخن پا را ارائه می‌دهد. از آنجایی که آنها حداقل عوارض جانبی را ایجاد می‌کنند و نتایج قابل اعتمادی را ارائه می‌دهند، فناوری رفع تاتو با لیزر کیو سوییچ (Q-switched)، آیندهٔ صنعت زیبایی و پزشکی محسوب می­شود.

q switch laser device Janet Laser

کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه لیزر کیوسوئیچ جانته لیزر

انواع لیزر کیوسوئیچ

Q-Switching چیست؟

 درمورد اصطلاح “سوئیچ کیو”  باید بگوییم که در واقع به‌نوعی پالس ایجاد شده توسط لیزر اشاره دارد. بر خلاف اشاره‌گرهای لیزر معمولی که یک پرتو لیزر پیوسته ایجاد می‌کنند، لیزرهای Q-switched پالس‌های پرتو لیزری را ایجاد می‌کنند که تنها یک میلیاردم ثانیه طول می‌کشد. از آنجایی که انرژی لیزر در چنین دوره زمانی کوتاهی ساطع می‌شود، انرژی در پالس‌های بسیار قوی متمرکز می‌شود.

پالس‌های قدرتمند و کوتاه این لیزر دو مزیت کلیدی دارند. مزیت اول  پالس‌ها این است که به‌اندازه کافی قدرتمند هستند که قطعات ریز جوهر یا رنگ‌دانه‌ها را خرد کنند و تولید کلاژن را تحریک کنند و در نهایت قارچ‌ها را از بین ببرند. همه لیزرهای زیبایی قدرت کافی برای این کاربردها را ندارند، به همین علت است که لیزرهای سوئیچ کیو به دلیل کارایی خود ارزشمند هستند.

ثانیاً رفع تاتو با لیزر کیو سوییچ، به دلیل اینکه انرژی را تنها برای چند نانوثانیه در پوست ایجاد می‌کند، بافت اطراف آسیبی نمی‌بیند. تنها جوهر گرم و خرد می‌شود، در حالی که بافت اطراف بدون تأثیر باقی می‌ماند. کوتاه بودن نبض چیزی است که به این لیزرها اجازه می‌دهد تا تاتو (ملانین اضافی یا کشتن قارچ) را بدون عوارض جانبی ناخواسته پاک کنند.

تفاوت دستگاه لیزر کیوسوئیچ ایستاده و پرتابل یا رومیزی

کاربردهای Q-Switched

کاربردهای Q-Switched

لیزرهای کیو سوئیچ دارای فناوری قدرتمند و پیشرفته‌ای هستند که کاربردهای بسیاری دارند. بر اساس مجوز FDA و سایر نهادهای گواهی کننده، کاربردهای قانونی از لیزری به لیزر دیگر متفاوت است. علاوه بر رفع تاتو با لیزر کیو سوییچ این دستگاه قابلیت‌های دیگری نیز دارد که به شرح زیر است:

  • رفع قارچ ناخن پا (درمان اونیکومیکوزیس)
  • درمان ضایعات رنگ‌دانه (لکه‌های پیری، لکه‌های خورشیدی، خال‌های مادرزادی، خال‌های اوتا، خال‌های ایتو، لکه‌های مغولی، کک و مک و غیره)
  • رفع ضایعات عروقی (وریدهای عنکبوتی، تلانژکتازی، لکه‌های شراب پورت و غیره)
  • جوان‌سازی پوست (افزایش تولید کلاژن برای معکوس کردن علائم پیری)
Global-IPL

دستگاه لیزر کیوسوئیچ گلوبال آی پی ال

انواع لیزرهای Q-Switched

لیزرهای سوئیچ کیو نوع خاصی از پالس‌ها را ایجاد می‌کند. جدای از این موضوع، متغیرهای دیگری نیز وجود دارد که انواع مختلفی از لیزرهای سوئیچ کیو را در بازار امکان‌پذیر می‌کند.

 

بسیاری از کاربردها به طول موج نوری که تولید می‌کنند بستگی دارد. انواع مختلفی از میله‌های کریستالی در داخل لیزرها وجود دارد که باعث می‌شود آنها طول موج‌های مختلفی تولید کنند.

رایج‌ترین نوع میله مورداستفاده Nd:YAG است که طول موج‌های 1064 نانومتر و 532 نانومتر تولید می‌کند. این لیزر محبوب‌ترین نوع است زیرا می‌تواند طیف گسترده‌ای از رنگ‌های تاتو را درمان کند و برای بسیاری از کاربردهای دیگر نیز مؤثر است. Astanza Duality یک نمونه عالی از لیزرهای Q-switched Nd:YAG است.

سایر لیزرهای تخصصی از میله‌های روبی یا الکساندرایت برای تولید طول موج‌های مختلف (به ترتیب 694 و 755 نانومتر) استفاده می‌کنند. این طول موج‌ها کمتر تطبیق‌پذیر هستند، اما برای درمان رنگ‌های نادر تاتو مانند سبز لیمویی و آبی آسمانی بسیار مفید هستند. Astanza Eternity یک لیزر روبی با سوئیچ Q فعال است که سریع‌ترین و قوی‌ترین در نوع خود است.

از جمله بهترین دستگاه های لیزر کیوسوئیچ پاک کننده تاتو ، می توان به دستگاه کیوسوئیچ پیکوسکند جانته و دستگاه کیوسوئیچ گلوبال آی پی ال اشاره کرد که هردو محصول در سبد محصولات ارائه شده توسط شرکت پرمون مد موجود می باشند. شما میتوانید جهت مشاهده اطلاعات فنی دقیق این دستگاه ها به قسمت محصولات سایت شرکت پرمون مد مراجعه نمایید .

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع دستگاه های لیزر کیوسوئیچ و شرایط فروش نقدی و اقساطی آن ها می توانید با کارشناسان مجموعه پرمون مد تماس حاصل نمایید.

مشاوره خرید دستگاه
با ما در تماس باشید
قیمت دستگاه لیزر پاک کننده تاتو

نتیجه

لیزرهای QS، بر اساس اصل فتوترمولیز انتخابی، تکنیک‌هایی را برای حذف تاتو ارائه می‌کنند که به حذف انتخابی هر رنگ‌دانه تاتو با حداقل خطر ایجاد اسکار و تغییر رنگ‌دانه دست می‌یابد. از آنجایی که برای درمان تاتوهای چند رنگ به طول موج‌های زیادی نیاز است، نمی‌توان از یک سیستم لیزری به‌تنهایی برای حذف تمام جوهرهای موجود و ترکیبات آن استفاده کرد. اما رفع تاتو با لیزر کیو سوییچ می‌تواند بهترین انتخاب و قدرتمندترین راه‌حل برای تاتوهای رنگارنگ هم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب