جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

انواع لیزرهای درمانی در جوانسازی پوست

انواع لیزرهای درمانی در جوانسازی پوست

دستگاه لیزر ابزاری مدرن و کاربردی است که استفاده های متعددی دارد. انواع لیزرهای درمانی مختلف در زمینه ی جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرند. در این مطلب به بررسی مقالات علمی در خصوص کاربرد انواع لیزرهای درمانی در جوانسازی پوست می پردازیم.

زیبایی پوست با دستگاه لیزر

شفافیت پوست باعث جوان تر به نظر رسیدن صورتتان می شود. افزایش سن، قرار گرفتن در معرض آلاینده ها، نور خورشید و … می تواند باعث آسیب به پوست شود. آسیب های پوستی شامل موارد زیادی نظیر چین و چروک ها ، خطوط ریزو درشت پوستی ، منافذ باز ، لکه ها و خشکی پوست می شود. بنابراین، باید به دنبال راهی برای زیبایی و جوانسازی پوست باشید. استفاده از دستگاه های لیزر بهترین راه برای تحریک سلول های پوستی و بازسازی بافت پوست است.  

کاربرد دستگاه لیزر

دستگاه لیزر فقط در زمینه رفع موهای زائد کاربرد ندارد. دستگاه لیزر در مدلهای مختلف در زمینه جوانسازی پوست و رفع مشکلات پوستی نیز کاربرد دارد. بنابراین با لیزر می توان لکه های پوستی را برطرف و پوست را جوان و پاکسازی کرد.

انواع لیزرهای درمانی در جوانسازی پوست

همان‌طور که گفتیم، لیزردرمانی موثرترین روش برای از بین بردن مشکلات پوستی است. با استفاده از دستگاه های لیزر می توانید زیبایی از دست رفته پوستتان را احیا کنید. برخی از پرکاربردترین لیزرهای درمانی عبارتند از:

 • لیزر کیوسوئیچ
 • لیزر فرکشنال CO۲
 • لیزر اربیوم
 • لیزر الکساندرایت
 • لیزر دایود

لیزر آر اف فرکشنال

لیزر آر اف فرکشنال

یکی از موثرترین دستگاه های لیزر برای جوانسازی پوست، لیزر آر اف فرکشنال است. این دستگاه قابلیتهای متعددی در رفع مشکلات پوستی دارد. با استفاده از دستگاه لیزر آر اف فرکشنال می توان جوش و اکنه را از بین برد و جای زخم را نیز برطرف کرد. همپمیم، رفع علائم پیری پوست مانند رفع چروک های سطحی از کاربردهای لیزر آر اف فرکشنال است. معمولاً اثربخشی این دستگاه در افراد دارای پوست های سبزه بیشتر از سایر افراد است. بعد از لیزر با استفاده از این روش نیازی به استراحت نخواهید داشت و این روش عوارض جانبی نیز به همراه ندارد.

لیزر جوانسازی پوست
مشاهده دستگاه های جوان سازی پوست

یکی از موثرترین دستگاه های لیزر برای جوانسازی پوست، لیزر آر اف فرکشنال است. این دستگاه قابلیتهای متعددی در رفع مشکلات پوستی دارد. با استفاده از دستگاه لیزر آر اف فرکشنال می توان جوش و اکنه را از بین برد و جای زخم را نیز برطرف کرد. همپمیم، رفع علائم پیری پوست مانند رفع چروک های سطحی از کاربردهای لیزر آر اف فرکشنال است. معمولاً اثربخشی این دستگاه در افراد دارای پوست های سبزه بیشتر از سایر افراد است. بعد از لیزر با استفاده از این روش نیازی به استراحت نخواهید داشت و این روش عوارض جانبی نیز به همراه ندارد.

لیزر اربیوم

یکی از لیزرهای پرطرفدار، لیزر اربیوم می باشد. این لیزر به منظور تحریک سلول پوستی و بازسازی پوست استفاده می شود. در کلینیک های زیبایی با استفاده از این دستگاه لیزر، پوست را پاکسازی کرده و لایه مرده پوست را از بین می برند.

لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندریت جزو دستگاه های لیزر پیشرفته در کلینیک های زیبایی است. این دستگاه به رفع مشکلات پوستی و جوانسازی پوست کمک زیادی می کند. از کاربردهای این دستگاه لیزر می توان به رفع لکه های پوستی، درمان کک و مک، درمان واریس و پاکسازی پوست اشاره کرد. 

یکی از بهترین و قدرتمند ترین لیزر های الکساندرایت در خصوص درمان لکه های پوستی ، لیزر کندلا است که توسط شرکت پرمون مد ارائه می گردد.

لیزر دایود

یکی از دستگاه های لیزر پرکاربرد در عصر جدید، دستگاه لیزر دایود است. این دستگاه جزو موثرترین دستگاه ها برای لیزر پوست است. با استفاده از این دستگاه می توان موهای زائد صورت و بدن را از بین برد و پوست را پاکسازی و جوان کرد. در دستگاه لیزر دایود، نور لیزر دارای طول موج 800 تا 810 نانومتر با پوست تابانده شده و سلولهای پوستی بازسازی می شوند. لیزر سه طول موجه تیتانیوم از معروف ترین لیزرهای دایود است که در زمینه جوانسازی پوست نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

Disadvantages of Laser Hair Removal Diode

لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ

یکی از دستگاه‌های لیزرهای پیشرفته، دستگاه لیزر کیوسوئیچ می باشد. این دستگاه لیزر پیشرفته دارای طول موج 532 و 1064 نانومتری است. لیزر کیوسوئیچ به دلیل داشتن طول موج بالا کاربردهای متعددی دارد. از کاربردهای مهم این دستگاه لیزر می توان به رفع لکه پوستی، رفع خال و جوانسازی پوست اشاره کرد.  دو دستگاه جذاب و پرکاربرد لیزر کیوسوئیچ جانته و گلوبال آی پی ال از بهترین لیزرهای کیوسوئیچ هستند که می توانید اطلاعات فنی آنها را در بخش محصولات شرکت پرمون مد مشاهده نمایید.

لیزر co2 فرکشنال

لیزر co2 فراکشنال

لیزر co2 فرکشنال دستگاهی کاربردی است که با هدف جوانسازی صورت مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از دستگاه لیزر باعث تاخیر در روند پیری پوست می شود. دستگاه لیزر co2 فرکشنال کلاژن سازی پوست را تحریک کرده و سلولهای پوستی را بازسازی می کند.  این لیزر ، از قوی ترین تکنولوژی های نیمه تهاجمی در زمینه درمان مشکلات پوستی و جوانسازی پوست می باشد.

یکی از بهترین دستگاه ها در این زمینه ، لیزر co2 فرکشنال جانته دارای گواهینامه FDAامریکا و CE اروپا می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این دستگاه و خرید آن می توانید به بخش اطلاعات محصولات سایت شرکت پرمون مد مراجعه نمایید.

Jante laser CO2 fractional laser device

کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه لیزر CO2 فرکشنال جانته لیزر

تفاوت دستگاه های لیزر

هر کدام از دستگاه های لیزر دارای طول موج های مختلف و اثربخشی متفاوتی هستند. معمولاً در کلینیک های زیبایی انواع دستگاه های لیزر موجود می باشد. متخصص با در نظر گرفتن پوست فرد اقدام به انتخاب دستگاه لیزر موردنیاز می کند.

مراقبت های قبل و بعد از لیزر

به منظور اثربخشی بهتر لیزردرمانی باید قبل و بعد از لیزر به نکات مراقبتی توجه داشته باشید. از مراقبت های قبل و بعد از لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داروها را طبق دستور پزشک مصرف کنید.
 • استفاده از کمپرس یخ می تواند قبل و بعد از لیزردرمانی سوزش پوست را تسکین دهد.
 • بعد از لیزر درمانی از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید. به دلیل اینکه بعد از لیزر امکان پوسته پوسته شدن پوست وجود دارد باید از کرم مرطوب کننده استفاده کرد.
 • پس از لیزردرمانی از انجام فعالیتهای ورزشی شدید اِجتناب کنید.
 • پس از لیزر، باید به نحوه خوابیدن تان نیز توجه داشته باشید تا زودتر شاهد اثربخشی روند درمان باشید.
 • پس از لیزر بهتر است که استفاده از لوازم آرایش را به حداقل برسانید یا از لوازم آرایش استاندارد و باکیفیت استفاده کنید.
 • از ماساژ صورت و تحریک پوست تا چند روز پس از لیزر اِجتناب کنید.
 • تا یک روز بعد از لیزر از شستن پوستتان اِجتناب کنید. پوستتان را پس از لیزر با آب گرم نشویید.
 • قبل و بعد از لیزردرمانی از کرم های لایه بردار پوست استفاده نکنید. ‏
 • رقیق شدن خون از دلایل مصرف دخانیات است. بنابراین، قبل از لیزردرمانی از مصرف دخانیات و سیگار اِجتناب ‏کنید.‏
 • ‏ قرص های حاوی ویتامین ‏E‏ را قبل از لیزردرمانی مصرف نکنید.‏
 • قبل از اینکه لیزر انجام دهید نباید به حمام بخار بروید. این کار باعث حساسیت بیشتر پوست و بروز آسیب ‏پوستی پس از لیزر می شود.‏
 • به دلیل حساس شدن پوست بعد از لیزر، از قرار گرفتن در معرض آفتاب تا حدود یک هفته پس از لیزردرمانی ‏خودداری کنید.‏

مراقبت های قبل و بعد از لیزر

هر کدام از روش های لیزر کاربردهای منحصر به فردی دارند. فرد متخصص در کلینیک زیبایی بادر نظر گرفتن نوع پوست فرد اقدام به انتخاب روش لیزر مورد نیاز می کند. با استفاده از هر کدام از این دستگاه های لیزر می توان پوستی زیبا و جوان داشت و لکه های پوستی و جای زخم را به راحتی از بین برد. بنابراین، اگر می خواهید جوانی از دست رفته پوستتان را بدست آورید، لیزردرمانی را فراموش نکنید!

مشاوره خرید دستگاه
با ما در تماس باشید
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :