جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بهترین دستگاه لیزر پوست های سبزه و تیره

لیزر رفع موهای زائد دایود

مقدمه

لیزر موهای زائد پاسخی به تمام تلاش های همیشگی شما برای حفظ پوستی صاف و بدون مو است. در این روش از یک پرتو نوری ضربانی که توسط دستگاه لیزر ساطع می شود استفاده می کند. در واقع این پرتو انرژی نور به از بین بردن و خلاص شدن از شر موهای زائد کمک می کند.

لیزر دایود موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد دایود یک روش لیزر درمانی است که ضمن محافظت از پوست، موها را به آرامی از بین می برد. درمان برای انواع پوست مناسب است. با این حال، شما باید آن را تنها پس از توصیه یک متخصص پوست واجد شرایط و با تجربه بهره ببرید.  در بسیاری از بیماران، موها را در طولانی مدت از بین می برد. و درمان را می توان با کمترین ناراحتی برای بیمار انجام داد.

در سال های اخیر با افزایش تقاضا برای از بین بردن موهای زائد، بسیاری از افراد لیزر رفع موهای زائد دایود را در اولویت انتخاب خود قرار داده اند که در این روش لیزر ، ناحیه وسیعی از موهای زائد به راحتی از بین می رود. در حالت کلی لیزر دایود یکی از راحت ترین روش های رفع موهای زائد بوده و با قرار گرفتن هندپیس لیزر بر روی ناحیه احساس درد کمتری را به فرد می دهد و دیگر نیاز به استفاده از بی حسی موضعی نمی باشد.

این نوع لیزر برای پوست های تیره بسیار مناسب بوده و در طی چندین جلسه درمانی می توان شاهد از بین رفتن کامل موهای زائد باشید و پس از مدت زمان طولانی برای از بین بردن نواحی کوچک از موهای باقی مانده نیاز به استفاده مجدد از لیزر دایود باشد.

سیستم عملکرد این نوع لیزر شامل یک دسته شعاع نوری و گرمایی متمرکز می باشد که به صورت مستقیم بر فولیکول های مو تابش داده شده و بر روی ملانین درون آنها متمرکز می شود که در این راستا انرژی لیزر توسط رنگدانه ها جذب و از بین می روند و به دنبال آن مانع رشد دوباره مو در فولیکول های مو می شود.

طول موج لیزر دایود برابر با ۸۱۰ نانومتر بوده و براساس گفته های متخصصین در این زمینه طول موج دستگاه دایود به طول موج استاندارد طلایی شناخته می شود.

هم چنین طول موج تابشی از دستگاه لیزر دایود برای بدن هیچ گونه خطری را نداشته و به عنوان یکی از ایده آل ترین روش های از بین بردن موهای زائد معرفی می شود.

مراقبت بعد از لیزر دایود

چگونه کار می کند؟

How to work a Diode Laser?

متخصصان پوست طول موج های خاص نور و مدت زمان پالس را با بافت درمان مطابقت می دهند تا حداکثر اثر را به دست آورند. ملانین، رنگدانه رنگی موجود در پوست و مو است که این اشعه را جذب کرده و به عنوان ماده هدف عمل می کند. ملانین موجود در فولیکول های مو گرمای شدید لیزر را جذب می کند. این به فولیکول مو آسیب می رساند و از این رو رشد مو در آینده را مهار می کند.به همین دلیل است که این درمان برای افرادی که پوست روشن (ملانین کم) و موهای تیره (ملانین بالاتر) دارند، بهترین کارایی را دارد زیرا ملانین موجود در مو، تشعشعات را از پوست دور می کند.

 

در بین لیزرهای مختلف موجود، لیزر دایود آزمون زمان را پس داده است. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد، از جمله:

 

لیزر دایود نور را در محدوده مرئی تا مادون قرمز (~810 نانومتر) به منظور هدف قرار دادن سلول‌های رنگدانه خاص پخش می‌کند. هم روی پوست روشن و هم روی پوست تیره کار می کند. با این حال، برای موهای تیره تر و انتهایی تر از موهای روشن تر و ظریف تر موثر است. در مقایسه با لیزرهای دیگر، طول موج آن عمیق ترین نفوذ و جذب ملانین عالی را ارائه می دهد.

این ویژگی‌های منحصر به فرد، لیزر دایود را به مناسب‌ترین فناوری برای لیزر موهای زائد تبدیل می‌کند که امکان درمان ایمن و مؤثر انواع پوست و مو را برای تمام نواحی بدن فراهم می‌کند.

لیزر موهای زائد با سرعت و کارایی دایود به دلیل سرعت و کارایی آن بسیار محبوب است. یک جلسه به ندرت تا یک ساعت طول می کشد. ثابت شده است که این روش در 90 درصد موارد به کاهش دائمی مو می رسد. قبل از انجام عمل، پزشک از قبل با شما در مورد سابقه پزشکی، خطرات و مزایای درمان، و انتظارات شما از آن صحبت خواهد کرد.

قبل از جلسه درمان لیزر موهای زائد

از اصلاح، اپیلاسیون یا سایر روش‌های حذف موهای زائد مانند کندن یا الکترولیز استفاده نکنید. حداقل یک ماه قبل از درمان از نور خورشید، تخت های برنزه کننده، اسپری برنزه کننده، لوسیون برنزه کننده دوری کنید. برای جلوگیری از عوارض جانبی مانند هایپرپیگمانتاسیون، در صورت مواجهه با آفتاب سوختگی یا حتی برنزه شدن با آفتاب، نمی توانید این درمان را دریافت کنید. 2 روز قبل از درمان از اسکراب، اسید گلیکولیک و کرم رتینول و از 2 هفته قبل از لایه برداری شیمیایی استفاده نکنید.

پس از عمل جلسه درمان لیزر موهای زائد دایود

مقداری تورم شایع است. بنابراین می توانید از کیسه یخ برای تسکین آن استفاده کنید. معمولا در عرض 2-3 روز فروکش می کند. بعد از درمان از کرم ضد آفتاب (SPF 30 )برای جلوگیری از هیپرپیگمانتاسیون استفاده کنید. حتی پس از اتمام درمان، موهای خود را اپیلاسیون نکنید، زیرا کندن فولیکول های مو پس از لیزر موهای زائد این روند را مختل می کند. با این حال، در صورت تمایل می توانید ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید. از مصرف عطر و دئودورانت تا 24 تا 48 ساعت پس از درمان خودداری کنید. گرمای لیزر به مدت یک روز در پوست شما باقی می‌ماند، بنابراین برای جلوگیری از ایجاد محیط گرم برای رشد باکتری‌ها و ایجاد لک، به باشگاه یا سونا نروید. در هفته اول پس از درمان به جای دوش آب گرم دوش آب ولرم را انتخاب کنید. حتی پس از درمان به مدت 2 روز از اسکراب، اسید گلیکولیک و کرم های رتینول و به مدت 2 هفته از لایه برداری شیمیایی استفاده نکنید.

چه زمانی نتایج را می بینم؟

در حالی که بعد از اولین درمان پوست صاف و بدون مو را خواهید دید، برای دائمی شدن اثرات آن باید چندین درمان از این دست استفاده کنید. علاوه بر این، در حالی که ممکن است پس از جلسه اول، موها دوباره مانند قبل رشد کنند، پس از سه ماهگی متوجه کاهش چشمگیر رشد فولیکول های موهای ناخواسته خود خواهید شد و پس از آن تفاوت های بیشتری را مشاهده خواهید کرد. به طور مشابه، پس از درمان‌های پیشرونده، شاهد بازگشت موهای کمتر و کمتری خواهید بود، بنابراین تکمیل مجموعه‌ای از جلسات درمانی برای دستیابی به بالاترین درجه کاهش دائمی مو بسیار مهم است.

مدت زمان درمان

مدت زمان دقیق هر جلسه در هر مورد متفاوت است، بسته به عواملی مانند: محل و اندازه ناحیه درمان،  تراکم مو، ضخامت مو و… نواحی بدن مانند پشت، سینه، شانه‌ها یا پاها می‌توانند نیم ساعت یا بیشتر طول بکشد، در حالی که نواحی کوچک‌تر مانند خط بیکینی، لب بالایی، چانه یا زیر بغل می‌توانند پنج تا ده دقیقه طول بکشد.

 

تعداد جلسات درمان و فاصله بین آنها نیز به عوامل متعددی بستگی دارد: نوع پوست، رنگ مو ،درشتی عمق فولیکول مو، به طور کلی تراکم رشد مو.

 به طور کلی اکثر افراد حداقل به 4- 6 جلسه با لیزر دایود نیاز دارند. مدت زمان بین 2 جلسه بین 6 تا 10 هفته فاصله خواهد داشت. این به کاهش 70 تا 90 درصدی مو کمک می کند. 

عملکرد Diode Hair Removal Laser

دستگاه لیزر دایود یکی از موثرترین و کامل ترین دستگاه های لیزر رفع موهای زائد می باشد که به متخصصین این امکان را می دهد ناحیه وسیعی از موها را در کوتاه ترین زمان از بین ببرند. بر اساس تحقیقات انجام شده  در پوست های تیره میزان زیادی ملانین وجود دارد و بهترین و تاثیرگذارترین دستگاه های لیزر برای این نوع پوست ها دستگاه لیزر دایود می باشد.

این دستگاه لیزر عمق نفوذ بالایی در پوست های تیره داشته و کمتر جذب رنگ دانه های لایه اپیدرم می شود و رنگ دانه های موجود در ریشه ی مو رااز بین برده و در نتیجه کارایی بالاتری را برای این تیپ های پوستی به دنبال دارد.هم چنین سوختگی کمتری در این روش لیزر موهای زائد دیده می شود.

دستگاه دایود با بهره مندی از تکنولوژی نیمه هادی، در محدوده ی مرئی نور قرمز رنگی را تولید می کند که می توان گفت این نور موثرترین نور برای از بین بردن موهای زائد بوده و هرچه رنگدانه های فولیکول مو بیشتر باشد در این صورت لیزر موثر تر خواهد بود و موهای تیره افراد به راحتی از بین خواهد رفت،در صورتی که لیزر در موهای به رنگ روشن و خاکستری نتیجه مطلوبی را نخواهد داشت.

از طرف دیگر با توجه به اینکه لیزرهای دایود عموما تماسی و مالتی پالس هستند و تمام انرژی تخلیه شده در یک محدوده را در یک شات عبور نمی دهند بلکه در چند شات متوالی تخلیه می کنند ، درد و سوختگی ناشی از لیزر دایود نیز بسیار کمتر از سایر لیزر هاست.

تعداد جلسات درمانی در لیزر رفع موهای زائد دایود

Number of laser treatment sessions for diode hair removal

رشد ناخواسته موهای سطح بدن تاثیر ویژه ای در اعتماد بنفس فرد، نحوه پوشش و تعاملات اجتماعی دارد که در زمان افزایش و ازدیاد موهای زائد احساس بدی را به فرد القاء می کند. به این منظور لیزر رفع موهای زائد دایود یکی از بهترین روش های از بین بردن موهای بدن بوده و در طی چندین جلسه درمان فرد می تواند به راحتی در اجتماع حضور داشته و اعتماد به نفس از دسته داده خود را مجدد به دست آورد.

به طور متوسط می توان گفت تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر رفع موهای زائد دایود طی ۶ الی ۱۰ جلسه انجام می شود که در این مدت رعایت چرخه کامل رشد موها و لیزر از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد که جلسات برگزاری برای صورت باید هر ۴ الی ۶ هفته و برای دیگر بخش های بدن تا ۸ هفته باشد. البته تعداد جلسات درمانی برای هر فرد متغیر بوده و به عوامل متعددی از جمله ضخامت مو، سن، جنسیت، سطح هورمون ها و منطقه مورد درمان بستگی دارد.عموما پس از جلسات اول و دوم فرد شروع تغییرات و ریزش موهای زائد را احساس خواهد کرد و به تدریج این روند کامل می گردد.

مزایای لیزر رفع موهای زائد دایود

Benefits of Diode Hair Removal Laser

لیزر رفع موهای زائد دایود دارای مزایا و ویژگی های بسیار بوده و این امر سبب جلب توجه اغلب افراد برای انتخاب و استفاده از دستگاه دایود برای از بین بردن موهای زائد شده است. در ادامه به برخی از مزایای این روش درمانی اشاره خواهیم کرد:

سریع تر عمل می کند: در این روش با هر انتشار پرتو، صدها فولیکول موی زائد از بین می رود که در حالت کلی برای از بین بردن فولیکول موهای زائد به ۱۰ دقیقه زمان نیاز می باشد در حالی که در روش های دیگر برای مناطق بزرگتر به نیم ساعت زمان نیاز می باشد.

درمان بدون درد: لیزر دایود به دلیل بهره بردن از سیستم خنک کنندگی قدرتمند ، یک روش بدون درد بوده و تنها در زمانی که نور لیزر بر روی نواحی حساس تمرکز داشته باشد، در این صورت ممکن است کمی حس سوزش داشته باشد.

عمق نفوذ بیشتر امواجامواج با طول موج دایود یا ۸۰۸ نانومتر نفوذ بسیار خوبی در اعماق لایه درم پوست داشته و می توانند فولیکول های عمقی مو را نیز از بین ببرند.

رفع دائم موهای زائد: این روش برای از بین بردن دائمی موهای زیربغل، ناحیه تناسلی، دست ها و پاها و صورت بهترین گزینه می باشد.

مناسب ترین گزینه برای پوست نژاد ایرانی:با توجه به اینکه اکثریت مردم ایران تایپ های پوستی سبزه و تیره دارند(تایپ ۳ و ۴ فیتزپاتریک) و طول موج ۸۰۸ نانومتر نیز مناسب ترین گزینه برای تایپ های پوستی تیره می باشد در نتیجه لیزر دایود می تواند بیشترین کارایی و رضایتبخشی را برای رفع موی زائد در نژاد ایرانی داشته باشد.

استفاده مداوم تا چندین ساعت:عموما دستگاه های لیزر دایود با کیفیت سریع داغ نمی کنند و برخلاف دستگاه های IPL،SHRوELIGHT می توان ساعت ها به طور مداوم بدون بروز مشکل با دستگاه کارکرد. علت این امر سیستم خنک کننده قدرتمند دستگاه  و توان بالای دستگاه است که اجازه داغ شدن به قطعات داخلی دستگاه را نمی دهد.

Titanium laser device

کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه لیزر تیتانیوم

لیزر رفع موهای زائد T29

کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه لیزر T29

معایب لیزر رفع موهای زائد دایود :

Disadvantages of Laser Hair Removal Diode
 • برای افراد با رنگ پوست روشن ممکن است نتیجه درمانی رضایت بخش نباشد.
 • به دلیل زیاد بودن دستگاه های بی کیفیت و نامرغوب امکان نارضایتی از نتیجه درمان به دلیل ضعف دستگاه درصورت خرید دستگاه نامعتبر می باشد.
 • اثربخشی لیزر دایود تاحدودی به مهارت اپراتور و تنظیمات دقیق دستگاه بستگی دارد و در صورت تنظیمات دقیق می توان اثربخشی و نتیجه مطلوبی را شاهد بود.
 • تغییر رنگ پوست در بعضی افراد ممکن است با لیزر دایود رخ دهد که البته در اکثر موارد جزیی بوده و به مرور بهبود می یابد.

تفاوت دستگاه لیزر دایود با الکساندرایت

The difference between a diode laser device and an alexandrite device

مهم‌ترین تفاوت‌ دستگاه لیزر رفع موی زائد دایود با الکساندرایت ، در سرعت عمل و اثربخشی آن‌ها بر روی پوست‌های مختلف است. دستگاه لیزر دایود بر روی پوست‌های روشن تا تیره نتیجه‌بخش خواهد بود و تایپ های مختلف پوستی را می تواند با اثربخشی بالا درمان کند. در حالی که لیزر الکساندرایت حساسیت بیشتری نسبت به رنگ پوست روشن و زیتونی نشان می‌دهد و روی پوست های روشن،موهای نازک و کرکی اثربخشی بهتری دارد.

دستگاه لیزر دایود در پوست‌های تیره‌تر هم نتایج درمانی فوق العاده ای دارد. دستگاه لیزر رفع موی زائد دایود به علت طول موج گسترده‌ای که منتشر می‌کند، به خوبی فولیکول‌های مو را هدف قرار می‌دهد.

انجام لیزر با دستگاه لیزر دایود در مقایسه با لیزر الکساندرایت درد و سوختگی کمتری دارد چرا که امواج تابیده شده در لیزر دایود انرژی کمتر و فرکانس بالایی دارند در حالی که امواج لیزر الکساندرایت Single Shot بوده و انرژی اشعه بالایی دارند.به همین دلیل شات های تابیده شده با لیزر الکساندرایت در مقایسه با لیزر دایود درد بیشتری دارند.

اقدامات قبل از لیزر رفع موهای زائد دایود

برای بهره مندی از مزیت های لیزر رفع موهای زائد دایود بهتر است یک سری اقدامات قبل از لیزر را رعایت کنید که به این منظور قبل از درمان ناحیه تحت لیزر را تراشیده و حدود ۴ هفته قبل از لیزر از برنزه کردن بپرهیزید. تا ۶ ماه قبل از درمان موهای زائد از مصرف آکوتان دوری کرده و تا ۴ هفته قبل برای رسیدن به نتیجه مطلوب ناحیه مورد نیاز برای لیزر را با تیغ شیوع کنید.

مراقبت های بعد از لیزر رفع موهای زائد دایود

 • پس از لیزر رفع موهای زائد دایود برای جلوگیری از ورم اطراف ناحیه بهتر است مراقبت های ویژه از جمله موارد زیر را رعایت کنید:
 • گذاشتن یخ بر روی ناحیه بعد از لیزر رفع موهای زائد دایود فراموش نکنید
 • در کل دوره و به خصوص پس از ۱ ماه درمان نهایی از سولاریوم و برنزه کردن خودداری کنید.
 • حداقل تا ۱۲ ساعت بعد از لیزر رفع موهای زائد دایود از انجام ورزش های سنگین دوری کنید.
 • تا ۷ روز بعد از درمان از مواد تحریک کننده استفاده نکنید.
 • حداقل ۱۲ ساعت پس از لیزر و حداقل تا زمانی که قرمزی ناحیه از بین رود از سونا و دوش آب گرم اجتناب کنید.
 • در صورت احساس درد و التهاب میتوان از مسکن هایی مثل ناپروکسن ، استامینوفن و نوافن استفاده کرد.

نتیجه گیری

به طور کلی لیزر دایود برای از بین بردن موهای زائد شامل استفاده از لیزر برای حذف فولیکول های مو با هدف قرار دادن ملانین موجود در آنها است. وجود ملانین در فولیکول به متخصص پوست این امکان را می دهد که لیزر را با دقت بیشتری هدف قرار دهد و فولیکول مو را گرم و آسیب برساند. ممکن است برای کاهش رشد و اندازه مو نیاز به چندین بار مراجعه داشته باشید.

مشاوره خرید دستگاه
با ما در تماس باشید
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :