جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

روش های رفع موهای زائد ناحیه تناسلی

رفع موهای زائد ناحیه تناسلی

روشهای مختلفی برای از بین بردن موهای زائد در ناحیه ی تناسلی وجود دارد. یکی از این روشها، لیزر موهای زائد است. اگر از روشهای متفاوت اپیلاسیون نتیجه نگرفته اید، پیشنهاد ما به شما لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی است. با لیزر موهای زائد می توانید طی چند جلسه از شر موهای ناحیه تناسلی راحت شوید. این روش معمولاً با درد و عوارض جانبی همراه نیست.

بررسی رفع موهای زائد ناحیه تناسلی

مزیت استفاده از لیزر

یکی از بزرگ‌ترین و جدی ترین دغدغه‌ها و مشکلات  بانوان در امر بهداشت فردی، رفع موهای زائد ناحیه تناسلی است. اکثر خانم‌ها راه های زیادی را برای از بین بردن موهای زائد امتحان می‌کنند، اما نتیجه  و اثربخشی یا دوام نهایی مورد رضایت بسیاری از آن‌ها نیست.

موهای زائد در نواحی مختلف بدن می توانند ظاهر شده و فرد را آزرده خاطر نمایند. اما مهم ترین موهای زائد بدن که بسیاری از خانم ها در صدد رفع دائمی آن هستند موهای زائد ناحیه تناسلی و بیکینی می باشد.

به‌طور کلی روش‌های زیادی برای از بین بردن موهای زائد نواحی مختلف بدن از جمله ناحیه تناسلی وجود دارد که هر کدام ممکن است مزایا و معایب خاص خود را داشته باشند.

روش هایی مثل استفاده از ژیلت ، کرم موبر ، موچین و بنداختن ، استفاده از وکس یا موم و لیزرهای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی از مهم ترین روش های درمانی هستند. در بین این روش ها لیزر ها محبوب ترین و پر مصرف ترین گزینه برای رفع موهای زائد هستند چرا که مزیت های بسیار بیشتری نسبت به سایر روش های درمانی دارند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

ژیلت یا تیغ موبر

 آسان‌ترین و دم دستی ترین روش برای از بین موهای زائد است.  یک ژیلت تمیز و یک کرم، ژل یا صابون برای لغزنده کردن سطح پوست کافیست . ژیلت روش محبوبی نیست چرا که بسیار موقتی است، ریسک ایجاد حساسیت ، زخم ، جوش ، خونریزی و عفونت دارد و  روش پردردسری است.

کرم موبر

دومین روش راحت پس از ژیلت ها ، کرم های موبر هستند . دقیقا مشکلات ژیلت برای کرم های موبر نیز صدق می کند. رفع موهای زائد با کرم های موبر بسیار موقتی است و به سرعت موهای زائد بر می گردد ، ریسک ایجاد حساسیت ، خارش و جوش وجود دارد و کارکردن با کرم های موبر وقت گیر ، پردردسر و آزاردهنده است.

موچین

استفاده از موچین و بند انداختن به دلیل دردناک بودن و پرزحمت بودن برای تمام قسمت ها به هیچ عنوان مورد استفاده قرار نمی گیرد و تنها شاید نواحی کوچکی مثل صورت را بتوان با این روش درمان کرد.

وکس یا موم

وکس یا موم ماده‌ای چسبنده است که برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی استفاده می‌شود. دقت داشته باتوجه کنید که این روش بر خلاف استفاده از ژیلت، موهای زائد را از ریشه جدا می‌کند و بنابراین مدت زمان بیشتری زمان می‌برد تا موها مجددا رشد کنند.

این روش علی رغم دردناک بودنش، برای راحت ماندن از موهای ناحیه تناسلی برای مدت زمان حداقل ۱ ماه  کاربردی است.

اما این روش هم مانند روش بند انداختن بسیار دردناک و عذاب آور و وقت گیر است.

لیزر رفع موهای زائد ناحیه تناسلی

بهترین ، کم خطرترین ، کم عارضه ترین ، موثرترین ، راحت ترین و مقرون به صرفه ترین روش رفع موهای زائد ناحیه تناسلی ، لیزر های رفع موهای زائد هستند.

امروزه اکثر افراد، دیگر از صرف زمان زیاد برای تمیز کردن خود از موهای زائد خسته شده‌اند. امروزه بسیاری از افراد موی ناحیه‌ی تناسلی خود را بیش از هفته‌ای یک بار می‌تراشند. لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی یک روش جایگزین آسان ، راحت ، سریع ، با دوام بالا و  مقرون به صرفه است، که به افراد کمک می کند تا بدون دردسر از شر موهای زائد ناحیه تناسلی خود راحت شوند.

لیزرها امواج نوری به شدت متمرکز با طول موج یکسان و یگانه با انرژی های مشابه هستند که  به صورت متمرکز و با قدرت بالا ،  به گروهی از فولیکول های مو تابیده شده و منجر به افزایش حرارت و تخریب فولیکول های مو و ریزش موهای زائد بدون آسیب به بافت های اطراف می شود.

لیزرهای رفع موی زائد به طور کلی در سه طول موج مختلف الکساندرایت  ۷۵۵ نانومتر ، دایود  ۸۱۰ نانومتر و ان دی یاگ  ۱۰۶۴ نانومتر مورد استفاده قرار می گیرند.

 • طول موج الکساندرایت مناسب ترین گزینه برای تایپ های پوستی روشن(تایپ ۱ و ۲ ) و موهای نازک می باشد.
 • طول موج دایود مناسب ترین گزینه برای تایپ های پوستی تیره ( تایپ ۳ و ۴ ) و موهای ضخیم می باشد.
 • طول موج ان دی یاگ نیز مناسب ترین گزینه برای تایپ های پوستی تایپ ۵ و ۶  می باشد.

لیزر ها بسیار ایمن هستند و اثربخشی آنها فقط در سطح پوست می باشد ، لذا برای ارگان های داخلی بدن هیچ گونه خطری نداشته و به هیچ عنوان در ناحیه تناسلی باعث ایجاد سرطان یا بیماری های زنان در قسمت های رحم ، تخمدان ها و ضمائم نمی شوند.

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی جهت حذف موهای زائد ناحیه‌ی تناسلی بدن به کار می روند. این پروسه شامل موهای روی لابیای ماژور (لبهای واژن) و ناحیه‌ی اطراف مقعد (داخل و اطراف باسن) است.

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی ، تمام نواحی لگن از جلو تا عقب را پوشش می‌دهد. بیماران ممکن است پس از درمان رفع موهای زائد با لیزر در ناحیه تناسلی ، متوجه قرمزی و تورم اندکی در سطح پوست شوند. با این حال، این تورم به زودی از بین خواهد رفت. مثل تمامی درمانهایی که ازلیزر استفاده می کنند، محافظت از پوست درمان شده، با ضد آفتاب تا چند روز پس از درمان ضروری است.

دلیل محبوبیت بالای لیزر های رفع موهای زائد ناحیه تناسلی ، راحتی و طولانی بودن آثار درمانی است. به طور میانگین پس از حدود 6 تا 8 جلسه ماهانه و سپس جلسات شارژ سالانه می توان گفت لیزر ها رفع موهای زائد ناحیه تنتاسلی را به طور دائمی انجام می دهند.

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد به این صورت است که در چندین جلسه به موهای زائد نوعی پرتوی نوری با انرژی بالا تابانده می شود. این پرتوی نوری پر انرژی می تواند با سوزاندن ریشه ی موها، فولیکول های مو را از بین برده و جلوی رشد موهای زائد را بگیرد. جهت رفع موهای زائد ناحیه تناسلی از لیزرهای مختلف مانند الکساندریت و دایود استفاده می شود. هر کدام از این موارد تفاوت هایی دارند. در جلسه ی معاینه، پزشک نوع پوست، میزان ضخامت مو را بررسی کرده و نوع لیزر را برای فرد انتخاب خواهد کرد. متخصصین برای افراد دارای پوست روشن از لیزر الکساندریت استفاده می کنند چرا که بالاترین اثربخشی را در افراد سفید پوست دارد.از طرف دیگر افراد تیره یا سبزه با موهای ضخیم مناسب ترین گزینه برای بهره گیری از دستگاه های دایود هستند.

دستگاه لیزر کندلا

کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه لیزر کندلا

کاربرد لیزر موهای زائد

لیزرهای رفع موی زائد

یکی از کاربردهای لیزر موهای زائد، از بین بردن موهای ناحیه ی تناسلی است. در صورتیکه میزان ضخامت موها و تعداد موهای این ناحیه زیاد باشد به جلسات لیزر بیشتری احتیاج خواهید داشت. به طور معمول، لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی بین 4 تا 6جلسه طول می کشد. توجه داشته باشید که این بازه ی زمانی به عواملی مانند ضخامت موها نیز بستگی دارد. اگر موهای این ناحیه ضخیم تر باشد به جلسات لیزر بیشتری نیاز است.

میزان اثربخشی لیزر موهای زائد

شما می توانید با استفاده از لیزر، موهای زائد ناحیه ی تناسلی تان را تا 70 درصد از بین ببرید. البته به منظور اثربخشی بهتر، دوره ی درمان با لیزر باید تکمیل شود. برای اثربخشی بهتر لیزر موهای زائد باید لیزر طی جلسات متعدد انجام شود.

زیبایی ناحیه تناسلی

مدت زمان ماندگاری لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

لیزر موهای زائد ناحیه ی تناسلی باعث جلوگیری از روند رشد موها به صورت طولانی مدت می شود. اگر می خواهید موهای زائد ناحیه ی تناسلی را به طور دائم از بین ببرید باید جلسات لیزر درمانی را به صورت مداوم انجام دهید. با یک یا دو جلسه لیزر موهای زائد نمی توانید موهای زائد را برای همیشه از بین ببرید.

مراجعه به کلینیک معتبر برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی

در صورتیکه قصد از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی تان را دارید باید به دنبال بهترین کلینیک ها باشید. بهترین کلینیک برای رفع موهای زائد با لیزر، کلینیکی مجهز به دستگاه های لیزر پیشرفته و دارای پزشکان مجرب و باسابقه است. در جلسه ی معاینه، پزشک با بررسی مشکلات پوستی، داروهای مصرفی، ضخامت موها و تعداد موهای زائد نوع روش لیزر را به شما پیشنهاد می دهد. همچنین در جلسه معاینه ، پزشک بیمار را از مزایا و خطرات لیزر موهای زائد آگاه می کند. بنابراین، اگر قصد لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی را دارید از مراجعه به سالن های آرایشی برای انجام لیزر اِجتناب کنید.

Titanium laser device

کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه لیزر تیتانیوم

توصیه های لازم قبل از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

قبل از تصمیم به لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. این نکات شامل موارد زیر است:

 • قبل از لیزر اپیلاسیون نکنید: در صورتیکه قصد لیزر ناحیه ی تناسلی را دارید از اپیلاسیون خودداری کنید. اپیلاسیون کردن موهای زائد قبل از لیزر منجر به تخریب ریشه ی موهای زائد می شود. در صورتیکه فولیکول های مو تخریب شده و استحکام لازم را نداشته باشد، لیزر موهای زائد اثربخش نخواهد بود. بنابراین، قبل از لیزر موهای زائد را با اپیلاسیون از بین نبرید. حداقل تا مدت 4 هفته قبل از انجام لیزر، اپیلاسیون نکنید.
 • از سولار بپرهیزید: بعد از لیزر درمانی نباید حمام آفتاب بگیرید. سولار پس از لیزر موهای زائد باعث آسیب دیدگی پوست و بروز مشکلاتی مانند خارش، تاول و قرمزی پوست خواهد شد.
 • موهای زائد را شیو کنید: در صورتیکه قصد انجام لیزر موهای ناحیه تناسلی را دارید، برای اثربخشی بهتر ناحیه تناسلی را قبل از لیزر شیو کنید. شیو و اصلاح ناحیه تناسلی مانند اپیلاسیون منجر به از بین رفتن فولیکول مو نمی شود. بنابراین، پس از شیو موهای ناحیه ی تناسلی پروسه ی لیزر موهای زائد بهتر صورت می گیرد.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

توصیه های لازم قبل از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

لیزر علاوه بر مزایا ممکن است که عوارضی به همراه داشته باشد. اما به طور معمول در صورت انجام لیزر در کلینیک های غیر معتبر با عوارض جانبی مواجه خواهید شد. عوارض جانبی لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی عبارتند از:

 • سوزش، قرمزی و خارش پوست: امکان سوزش ، قرمزی و خارش پوست پس از لیزر موهای زائد ناحیه تناسی وجود دارد. اما این علائم گذرا است. پس از چند ساعت از گذشت لیزر موهای زائد، این علائم از بین میروند.
 • مشکلات پوستی: امکان بروز سایر مشکلاتی پوستی مانند تورم، زخم و پوسته پوسته شدن پس از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی وجود دارد.
 • تغییر رنگدانه پوست: لیزر موهای زائد ممکن است که باعث تغییر رنگدانه های پوست شود.
 • تاول: اگر دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست فرد مناسب نباشد یا اپراتور دستگاه دارای مهارت کافی نباشد، احتمال بروز تاول وجود دارد.
 • اسکار : احتمال ایجاد اسکار در صورتیکه اپراتور تخصص لازم را نداشته باشد نیز وجود دارد. بنابراین، به منظور جلوگیری از این عارضه از مراجعه به سالن های آرایشی برای انجام لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی اِجتناب کنید.

همانطور که مشاهده نمودید ، دستگاه های لیزر رفع موی زائد مناسب ترین  راه برای ازبین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی می باشند. دستگاه های لیزر در طول موج های مختلف اثربخشی دارند و هر دستگاه مناسب یک تایپ پوستی می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی در خصوص لیزرهای رفع موی زائد به وبسایت شرکت پرمون مد مراجعه نمایید . همچنین کارشناسان فروش مجموعه پرمون مد در خدمت شما هستند تا درخصوص دستگاه های مختلف ، ویژگی ها ، امتیازات و شرایط فروش دستگاه ها شما عزیزان را راهنمایی کنند.

قیمت دستگاه لیزر برای رفع تیرگی واژن

سوالات متداول

آیا لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی دردناک است؟

معمولاً لیزر با درد همراه نیست. اما در صورت بروز درد می توانید از قرص های مسکن و کمپرس سرد برای تسکین درد استفاده کنید.

آیا لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی می تواند سرطان­ زا باشد؟

خیر. لیزر موهای زائد به هیچ عنوان باعث بروز سرطان نمی شود و هیچ خطری سلامتی فرد را تهدید نمی کند.

آیا امکان بروز عوارض جانبی بعد از لیزر وجود دارد؟

بله. امکان بروز برخی از عوارض جانبی مانند خارش و قرمزی پوست و…وجود دارد ولی این علائم خیلی زود برطرف می شوند.

مشاوره خرید دستگاه
با ما در تماس باشید
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :

تلگرام

واتس اپ

تلفن