جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مدارک ضروری جهت دریافت مجوز کلینیک زیبایی چیست ؟

مدارک-ضروری-جهت-دریافت-مجوز-کلینیک-زیبایی-چیست-؟

با پیشرفت چشمگیر خدمات زیبایی و رونق روز افزون کلینیک‌های پوست ومو ، بسیاری از افراد به دنبال راه اندازی و تاسیس یک کلینیک زیبایی هستند. لذا مدارک ضروری جهت دریافت مجوز کلینیک زیبایی ، را باید دقیق دانست تا از مشکلات احتمالی و تخلف‌های قانونی و اداری در این خصوص جلوگیری کرد.

همچنین بسیاری از همکاران پزشک نیز ، به طور کامل با قوانین آشنایی نداشته و مدارک ضروری جهت دریافت مجوز کلینیک زیبایی را نمی شناسند. لذا ، در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل به شرح  مدارک ضروری جهت دریافت مجوز کلینیک زیبایی بپردازیم.

قوانین و مقررات  تاسیس کلینیک زیبایی و دریافت مجوز آن ، به دو قسمت تقسیم می شود. اولی ، شامل قوانین مربوط به پرسنل و دومی مربوط به  قوانین مربوط به موقعیت ساختمانی و تاسیسات و تجهیزات  کلینیک زیبایی . در ادامه به بررسی مدارک ضروری جهت دریافت مجوز کلینیک زیبایی برای این دو قسمت مجزا می پردازیم.

قوانین اخذ مجوز کلینیک زیبایی در خصوص پرسنل

قوانین اخذ مجوز کلینیک زیبایی در خصوص پرسنل

عموما، مجوز تاسیس کلینیک زیبایی، تنها به پزشکان متخصص پوست داده می شود. اما، مطابق شرایط و قوانین تاسیس کلینیک های زیبایی که در آیین نامه وزارت بهداشت عنوان گردیده، شرایط دریافت مجوز کلینیک زیبایی در ارتباط  با پرسنل و افراد ، شامل موارد زیر است و لازم است، افراد زیر، برای دریافت مجوز های لازم تاسیس کلینیک زیبایی و پوست مو ، در مرکز حضور داشته باشند : یک پزشک متخصص پوست ومو، یک کارشناس پذیرش و مدارک پزشکی و دو پرستار یا بهیار زن و مرد.

قوانین اخذ مجوز کلینیک زیبایی در خصوص بنا و تجهیزات

موقعیت مکانی و مکان و همین طور تجهیزات کلینیک های زیبایی نیز باید دارای شرایط مشخص شده ، از طرف  وزارت بهداشت باشند. اگر می خواهید با مدارک ضروری جهت دریافت مجوز کلینیک زیبایی آشنا شوید ، باید بدانید  شرایط راه اندازی کلینیک زیبایی و دریافت مجوز آن، که در رابطه با مکان و تجهیزات باید رعایت شود، شامل موارد زیر می باشد:

 • از نظر تعداد اتاق و بخش هایی که یک کلینیک زیبایی باید به آن مجهز باشد موارد زیر می باشند:
 • مدیریت ، حسابداری، پذیرش، اطاق لیزر ، مرکز استرایلیزاسیون، حداقل 2 اطاق برای معاینات و اتاق عمل های جراحی کوچک، سالن انتظار، اطاق استراحت پرسنل، رختکن، آبدارخانه و انبار.
 • طراحی مسیر رفت وآمد بیماران و کارکنان باید به نحوی باشد  که برخوردی بین اشخاص، پیش نیاید.
 • ورودی های کلینیک زیبایی، ازسایز کافی، برای برای عبور برانکارد و چرخ بیمار برخوردار باشد.
 • نصب حفاظ به ارتفاع 75 سانتی متر، برای پله ها و بالکن.
 • نصب تابلوی علایم راهنمای بیمار.
 • سیستم اطفاء حریق مورد تائید آتش نشانی
 • فراهم بودن شبکه برق پشتیبان  و تجهیزات مربوط به آن، طبق ضوابط ایمنی.
 • فراهم کردن برق اضطراری برای ساختمان.
 • سیستم تهویه مناسب ، با بازدهی  24 ساعته در تمام طول سال، به منظور فراهم کردن آسایش بیماران و کارکنان.
 • روشنایی و نور کافی در تمامی قسمت های مرکز

تا اینجا به قوانین وزارت بهداشت در خصوص افراد و ساختمان کلینیک زیبایی پرداختیم.

در ادامه به معرفی مدارک ضروری جهت دریافت مجوز کلینیک زیبایی می‌پردازیم.

اشخاصی که بتوانند شرایط فوق را فراهم نمایند می‌توانند با ارائه مدارک زیر در خصوص کسب مجوز تاسیس کلینیک و مرکز زیبایی و پوست و مو اقدام نمایند.

مدارک عمومی

علاوه بر مدارک عمومی شناسایی افراد ، باید مدارک زیر نیز تحویل داده شود.

 سند ملکی شش دانگ یا اجاره نامه محل مورد نظر، کارت ملی ، شناسنامه و تصویر آن برای مالکین و موسسین، نامه تاییدیه نقشه از دفتر فنی دانشگاه، پالن معماری تایید شده موسسه/ مرکز با چیدمان و نام گذاری فضاها.

مدرک مسئول فنی

تصویر پروانه دائم و پروانه مطب معتبر شهر مورد نظر، تسویه حساب صندوق رفاه دانشجویان یا دانشنامه،  ، اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری، کارت ملی ، شناسنامه و تصویر آن، سه قطعه عکس 3 در 4 و اصل گواهی عدم اعتیاد برای پزشک یا پزشکان متخصص پوست و مویی که قرار است مسئول فنی مرکز شوند الزامی است.

همان طور که می بینید ، مدارک ضروری جهت دریافت مجوز کلینیک زیبایی و همچنین قوانین مصوب وزارت محترم بهداشت در خصوص تاسیس و راه اندازی کلینیک زیبایی بسیاردقیق و دشوار است. لذا پیشنهاد می شود ، اگر قصد راه اندازی یک کلینیک پوست و مو و زیبایی را دارید ، حتما پیش از آن با افراد کارشناس که تجربه این کار را دارند مشورت نمایید تا بتوانید درکوتاه ترین زمان ممکن ، به راحتی و با کمترین هزینه ، مجوز های لازم برای تاسیس کلینیک زیبایی خود را اخذ نمایید.

مشاوران و کارشناسان فنی شرکت پرمون مد در کنار شما هستند تا بتوانید با آسودگی در کوتاه ترین زمان ممکن کلینیک زیبایی خود را تاسیس و تجهیز نمایید .

پس از تکمیل مدارک خود ، باید به سایت parvaneh.behdasht.gov.ir مراجعه نمایید و قسمت به قسمت پیش رفته و درخواست خود را ثبت نمایید تا پس از بررسی توسط کارشناسان مربوطه ، مجوز شما صادر گردد.

همه چیز در مورد تجهیز یک کلینیک زیبایی
مشاوره خرید دستگاه
با ما در تماس باشید
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :