جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اطلاعات کامل و مشاوره راه‌اندازی کلینیک زیبایی⚡️

راه‌اندازی-کلینیک-زیبایی

قبل از پرداختن به موضوع چگونگی راه‌اندازی کلینیک زیبایی باید بدانید که یک کلینیک زیبایی در حقیقت یک مرکز درمانی است که در درجه اول کارهای مراقبتی را انجام می‌دهد. به‌خاطر داشته باشید که یک کلینیک زیبایی کاملاً متفاوت از یک سالن زیبایی است. کلینیک بر خلاف یک سالن زیبایی دارای مجوزهای معتبر درمانی است و این موضوع بسیار حائز اهمیت است، چراکه امروزه بسیاری از سالن‌های زیبایی بدون مجوز اقدام به تزریق بوتاکس، فیلر و غیره می‌نمایند و این مسئله از نظر قانونی مخالف قوانین وزارت علوم پزشکی است.

این کسب و کار در اواسط دهه 2000 به طور پیوسته رشد کرده است. اقدامات پزشکی مانند لیزر موهای زائد، لایه‌برداری پوست، تزریق بوتاکس، درمان آکنه و غیره در این دسته قرار می‌گیرند.

در دنیای امروزی راه‌اندازی کلینیک زیبایی احتمالاً بزرگ‌ترین درآمدزایی را در صنعت مراقبت‌های بهداشتی خواهد داشت.

چه کسانی می‌توانند اقدام به راه‌اندازی کلینیک زیبایی کنند؟

ابتدا باید بدانید که چه کسانی می‌توانند اقدام به راه‌اندازی کسب و کار کلینیک زیبایی کنند. برای مبتدیان، درک یک یا دو چیز در مورد این حرفه مهم است. زیبایی‌شناسان یا متخصصان زیبایی، متخصصان زیبایی هستند که دارای مجوز هستند. این افراد به طور معمول وظایف مختلفی از جمله صورت، واکس، ماساژ و لایه‌برداری شیمیایی را انجام می‌دهند.

اما با توجه به انجمن بین‌المللی پزشکان تعریف این حیطه به شرح زیر است:

این حیطه شاخه‌ای از پزشکی است که جهت خواسته‌ها و اهداف زیبایی برای بیماران فعالیت دارد. این تخصص در درجه اول بر پاتوفیزیولوژی پیری پوست متمرکز است و به روش‌های علمی پایبند است. پزشکانی که طب زیبایی را انجام می‌دهند در هر دو روش درمانی تهاجمی و غیرتهاجمی آموزش دیده‌اند و معمولاً از ترکیبی برای رفع نیازهای بیمار استفاده می‌کنند.

اولین کاری که باید قبل از شروع کسب و کار خود انجام دهید این است که شرایط لازم را کسب کنید.

همچنین باید سطح اطلاعاتی خود را در این زمینه بالا ببرید و در دوره‌های آموزشی شرکت نمایید. توصیه می‌شود قبل از شروع کلینیک زیبایی به‌عنوان یک کارآموز با یک کلینیک زیبایی معتبر کار کنید. شما باید بر مهارت‌ها تسلط داشته باشید و در مورد فرایندهای پزشکی که در حین درمان بیمار موردنیاز است، اطمینان حاصل کنید.

انتخاب محل برای راه‌اندازی کلینیک زیبایی

یافتن مکان مناسب یک جنبه حیاتی است و تأثیر بسزایی در موفقیت یک کلینیک زیبایی دارد. سعی کنید مکانی را پیدا کنید که میانگین سنی جامعه نزدیک بیش از 25 سال باشد. به طور کلی مشاهده می‌شود که افراد مسن مشتریان عمده این تجارت هستند.

همچنین داشتن یک ایده روشن در مورد مشتریان برای موفقیت در تجارت کلینیک زیبایی بسیار مهم است. می‌توانید آن را بر اساس سن، سبک زندگی و غیره دسته‌بندی کنید. به‌عنوان مثال، افرادی که بین 25 تا 40 سال سن دارند و به شما مراجعه می‌کنند، در تلاش برای حفظ سلامتی خود بوده و نگران ظاهر خود هستند و این افراد آینده‌نگرترین مخاطبان شما خواهند بود.

انتخاب محل برای راه‌اندازی کلینیک زیبایی

درک رقابت با سایر کلینیک‌ها

یکی از عوامل مهم مؤثر قبل از راه‌اندازی کلینیک زیبایی درک رقابت بازار است. برای درک هزینه راه‌اندازی کلینیک زیبایی باید تحقیقاتی انجام دهید و اطلاعاتی را در مورد رقبای محلی و نیاز مشتریان جمع‌آوری کنید. اگر اطلاعات کافی در مورد نیازهای مشتریان داشته باشید، انتخاب محصولات و خدمات برای فروش آسان‌تر خواهد بود.

پر فروش ترین دستگاه زیبایی

نام‌گذاری برند یک عامل مهم قبل از راه‌اندازی کلینیک زیبایی

برای کسب و کار کلینیک زیبایی خود یک نام مرتبط، جذاب، آسان برای به‌خاطر سپردن و مرتبط انتخاب کنید. فراموش نکنید که قبل از نهایی کردن نام، بررسی کنید که آیا یک نام دامنه مشابه موجود است یا خیر.

کسب مجوز رسمی قبل از راه‌اندازی کلینیک زیبایی

کسب مجوز رسمی و تأیید شده توسط وزارت بهداشت و درمان بسیار اهمیت دارد. برای گرفتن مجوزهای رسمی یک کلینیک زیبایی در محل خود با مقامات مربوطه صحبت کنید. همچنین می‌توانید با یک نماینده یا مشاوره ارتباط برقرار کنید و مجوزهای لازم را تهیه کنید.

استخدام کادر درمان برای یک کلینیک زیبایی

اداره یک کلینیک زیبایی به تعدادی پرسنل ماهر برای انجام عملیات روزانه نیاز دارد. شما نیاز به استخدام پرسنل برای حسابداری، نگهداری سوابق یادداشت‌های بالینی، رزرو مشتریان، تماس با مراقبت‌های بعدی، تجویز، و غیره خواهید داشت. شما می‌توانید با آژانس تأمین نیروی انسانی تماس بگیرید، یک آگهی در یک روزنامه محلی درج کنید، یا شغل خود را در پورتال‌های شغلی آنلاین رایگان پست کنید. این نکته را هم ذکر کنیم که محاسبه هزینه راه‌اندازی کلینیک زیبایی یک عامل بسیار ضروری است.

برای هزینه‌های راه‌اندازی مانند خرید تجهیزات، مواد مصرفی، مبلمان، آموزش و غیره باید به‌صورت دقیقی تأمین مالی محاسبات انجام شود.

همچنین ساعات کار را در تابلوی جلوی کلینیک خود به‌وضوح ذکر کنید.

حسابداری کلینیک

حسابداری کلینیک

راه‌اندازی یک فرایند حسابداری آسان برای یک مجموعه بخش مهمی از عملکرد یک تجارت آن است. برای اطمینان از آن، نرم‌افزار حسابداری‌های مناسب و مخصوص را انتخاب کنید. سعی کنید گزینه‌های مختلف پرداخت هزینه‌ها مانند پول نقد، چک و غیره را به مشتریان ارائه دهید.

ترویج تجارت پس از افتتاح کلینیک زیبایی

قبل از شروع به تبلیغ کسب و کار خود یک برنامه بازاریابی ایجاد کنید. طراحی بروشورها و کارت‌های ویزیت جزو اقدامات اولیه تبلیغاتی برای چاپ هستند. فراموش نکنید که داشتن یک وب‌سایت الزامی است. ایجاد صفحات پروفایل رسانه‌های اجتماعی در تلگرام، اینستاگرام و غیره هم ضروری است.

طرح کلینیک زیبایی

یک کلینیک زیبایی و پوست که به درمان‌های زیبایی می‌پردازد باید دارای فضای درمانی وسیع و اتاق‌های خصوصی مشخص شده برای درمان‌های مختلف یا مناطق درمانی فردی به‌دور از عموم باشد. چیدمان باید حداکثر کارایی عملیاتی را ایجاد کند و از فضای موجود برای تعامل روان بین مشتریان و متخصصان زیبایی شناسی به بهترین وجه استفاده کند.

 

راه‌اندازی کلینیک زیبایی نیازمند طراحی اتاق‌های درمانی خاص است. هر اتاق درمان باید دارای فضایی برای تجهیزات، تخت‌های بیمار، میز و صندلی، کمدهای نگهداری، محل شستشو و غیره باشد.

میز پذیرش باید هم به‌راحتی در دسترس بوده و از ورودی قابل‌مشاهده باشد.

تجهیز کلینیک در استانبول

کلام آخر

هنگامی که با شروع به سرمایه‌گذاری در راه‌اندازی کلینیک زیبایی می‌کنید باید لوگو، برند، تابلو و طرح کلینیک مناسب را به دست آوردید. مرحله بعدی تمرکز بر ایجاد روابط با مشتریان است.

فراموش نکنید که کلینیک زیبایی یا پوست خود را از طریق پلتفرم‌های رسانه‌های دیجیتال و همچنین رسانه‌های سنتی تبلیغ کنید تا دسترسی را بهبود ببخشید و تعداد بازدیدکنندگان از کلینیک خود را به حداکثر برسانید و رشد را از طریق این صنعت بهبود بخشید.

برای کسب مشاوره راه اندازی کلینیک زیبایی ، شما می توانید با کارشناسان و تیم متخصصین شرکت پرمون مد تماس حاصل نمایید . ما در کنار شما هستیم .

مشاوره خرید دستگاه
با ما در تماس باشید
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :