جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

همه چیز درباره طرح توجیهی احداث کلینیک پوست و زیبایی

طرح توجیهی کلینیک پوست و زیبایی

در این مقاله، اطلاعاتی در زمینه اهمیت برنامه‌ریزی کسب و کار خواهید آموخت. سپس، یاد خواهید گرفت که چگونه طرح توجیهی کلینیک پوست و زیبایی را مرحله به مرحله بنویسید تا بتوانید همین امروز طرح خود را ایجاد کنید.

بررسی اجمالی صنعت زیبایی

کلینیک پوست و زیبایی صرفاً شاخه‌ای از تحقیقات علمی است که از روش‌های درمانی غیرتهاجمی استفاده می‌کند و به بهبود ظاهر فیزیکی فرد، از طریق استفاده از خدمات مراقبت‌های بهداشتی و زیبایی در ترکیب با لیزر یا سایر دستگاه‌های مبتنی بر انرژی کمک می‌کند.

توجه داشته باشید که خدمات کلینیک پوست و زیبایی شامل طیف گسترده‌ای از راه‌حل‌ها و درمان‌ها برای خطوط ریز و چین و چروک، کاهش چربی، محلول‌های کشش، درمان اسکار، اکسیژن‌رسانی و جوان‌سازی پوست، سفت کردن بدن، سم بوتولینوم و سفت کردن پوست است.

بر اساس این موضوع، خدمات این صنعت به بخش‌های زیبایی تزریقی، موضعی، مبتنی بر انرژی، ایمپلنت سینه و موارد دیگر طبقه‌بندی می‌شود. طبق آمار، تزریقی بیشترین سهم از بازار زیبایی پزشکی را در سال 2016 به‌ویژه به دلیل فروش بالای سم بوتولینوم داشت.

انتظار می‌رود که این صنعت طبق پیش‌بینی، به دلیل استفاده روزافزون از دستگاه‌های لیزر و فرکانس رادیویی، با سرعت بالایی رشد کند.

کلینیک‌ها و مراکز زیبایی بزرگ‌ترین بخش کاربر نهایی در سال 2016 بودند، زیرا درآمد قابل تصرف در چندین کشور در سراسر جهان افزایش‌یافته است. افزایش تعداد کلینیک‌ها و مراکز زیبایی بازار این صنعت را نیز رونق داده است.

درمان‌های ارائه شده توسط کسب‌وکارها در این کلینیک، مزایای بسیار زیادی نسبت به بهبود ظاهر فیزیکی بیماران دارد. برخی از درمان‌ها باعث بهبود عزت‌نفس می‌شود که منجر به شرایط روانی بهتر بیماران می‌شود.

درمان‌هایی مانند بوتاکس می‌تواند به مقابله با تعریق زیاد و میگرن کمک کند. هنگامی که بوتاکس در زیربغل بیمار تزریق می‌شود، بلافاصله غدد عرق را فلج می‌کند و منجر به ترشح کمتر عرق می‌شود. توجه داشته باشید که نوآوری‌ها و پیشرفت‌های تکنولوژیکی زیادی در بازار زیبایی در حال وقوع است.

این پیشرفت‌ها در لیزر مزایایی مانند کاهش شدت درد و بهبودی سریع پس از عمل و غیره را به همراه دارد.

تجهیز کلینیک زیبایی در ترکیه

طرح توجیهی کلینیک پوست و زیبایی چیست؟

چگونه یک طرح توجیهی کلینیک پوست و زیبایی را بنویسیم؟

یک طرح توجیهی تصویری از کسب و کار شما است و این کار را به شکل امروزی ارائه می‌دهد و برنامه رشد شما را برای چند سال آینده ترسیم می‌کند. این طرح اهداف کسب و کار و استراتژی‌های شما برای رسیدن به آنها را توضیح می‌دهد. همچنین شامل تحقیقات بازار برای حمایت از برنامه‌های شما می‌شود.

 چرا به یک طرح برای احداث کلینیک پوست و زیبایی نیاز دارید؟

اگر به دنبال راه‌اندازی یک کلینیک پوست و زیبایی یا توسعه شرکت فعلی خود هستید، به یک طرح توجیهی نیاز دارید. یک طرح کسب و کار به شما کمک می‌کند تا در صورت نیاز بودجه خود را جمع‌آوری کنید و رشد کسب و کار مراقبت از پوست خود را برنامه‌ریزی کنید تا شانس موفقیت خود را افزایش دهید. طرح توجیهی کلینیک پوست و زیبایی یک سند زنده است که باید هرساله با رشد و تغییر شرکت شما به‌روز شود.

چگونه یک طرح توجیهی کلینیک پوست و زیبایی را بنویسیم؟

اگر می‌خواهید یک طرح توجیهی را بنویسید یا تجارت فعلی خود را گسترش دهید، به یک طرح نیاز دارید. راهنمای زیر اطلاعات لازم را برای نحوه نوشتن هر جزء ضروری از یک طرح را برای شما شرح می‌دهد.

 • خلاصه اجرایی طرح

خلاصه اجرایی شما مقدمه‌ای برای شروع نوشتن یک طرح توجیهی کلینیک پوست و زیبایی است، اما معمولاً آخرین قسمتی است که می‌نویسید؛ زیرا خلاصه‌ای از هر بخش کلیدی برنامه شما را ارائه می‌دهد.

هدف خلاصه اجرایی طرح شما برای جذب سریع خواننده است. با این طرح می‌توانید نوع کسب و کار و وضعیت آن را برای آنها توضیح دهید.

در مرحله بعد، باید یک نمای کلی از هر یک از بخش‌های بعدی طرح خود ارائه دهید.

یک مرور مختصر از نحوه خدمات کلینیک پوست و زیبایی خود را ارائه دهید. در مورد نوع کسب و کار و خدمات مراقبتی خود که در حال فعالیت هستید بحث کنید.

در یک طرح توجیهی کلینیک پوست و زیبایی شما باید جزئیات رقبای خود، یک تصویر فوری از استراتژی بازاریابی خود و یک نمای کلی از مشتریان هدف را ارائه دهید. همچنین به‌خاطر داشته باشید که یک نمای کلی از برنامه مالی خود را هم ارائه دهید.

اعضای اصلی کادر درمان خود را شناسایی کنید.

این نکته راهم ذکر کنیم که مهم‌ترین پرسنل موردنیاز یک کلینیک زیبایی به شرح زیر هستند:

 • متخصص پوست و مو (مسئول اصلی)
 • مدیر داخلی مجموعه
 • متخصص کاشت و مو ابرو
 • اپراتور لیزر و دیگر دستگاه‌ها
 • متخصص فشیال و خدمات پوستی
 • پرسنل پذیرش
 • پرسنل ادمین، عکاس و تبلیغات
 • سوپروایزر خدمات پیراپزشکی و لیزر
 • پرسنل کال سنتر (مرکز تماس)
 • پرسنل خدماتی
 • مسئول خرید
تجهیز کلینیک زیبایی در عراق

و دیگر پرسنل و افراد بر حسب فضا، نیاز مجموعه و حجم فعالیت‌های کلینیک در نظر گرفته خواهند شد. به خاطر داشته باشید که لیست این افراد یکی از موارد مهم طرح توجیهی کلینیک پوست و زیبایی است.

 

 

 • منابع مالی برای مشاغل کلینیک پوست و زیبایی

منابع اصلی تأمین مالی برای یک کسب و کار مراقبت از پوست شامل پس‌انداز شخصی، کارت‌های اعتباری، وام‌های بانکی و سرمایه‌گذاران است. برای گرفتن وام‌های بانکی، بانک‌ها طرح توجیهی شما را بررسی می­کنند و اطمینان حاصل می­کنند که می‌توانید وام و سود خود را بازپرداخت کنید.

 • تصویر برند خودتان را قوی بسازید و مخاطبان هدف خود را بشناسید.

بازار مراقبت از پوست بیش از هر چیز بر روی اعتماد کار می‌کند. از این گذشته، هیچ‌کس نمی‌خواهد چیزی و همه چیز را روی پوست خود بگذارد. از این رو، ساخت برندی که مشتریان شما بتوانند به آن اعتماد کنند، الزامی است.

 

جدای از آن، شناخت مخاطبان هدف، مشکلات آن‌ها، انگیزه‌های آن‌ها برای خرید محصولات مراقبت از پوست و همگامی با خواسته‌های در حال تغییر آن‌ها نیز به رونق کسب‌وکار شما کمک می‌کند.

 

 • با استراتژی‌های رقبای خود همراه باشید

تجزیه و تحلیل آنچه که رقبای شما انجام می‌دهند، چه چیزی برای آنها مفید است و چه چیزی نیست، نه‌تنها به شما کمک می‌کند که از آنها جلوتر بمانید، بلکه به شما کمک می‌کند تا هنگام تدوین استراتژی برای کسب و کار خود، تعداد آزمون‌ها و خطاها را کاهش دهید.

سخن پایانی

طرح‌های توجیهی برای کسب و کارهای مختلف امکان دارد دستخوش تغییراتی شوند. جزئیات تازه و دقیق‌تری می‌توانند به یک طرح توجیهی کلینیک پوست و زیبایی اضافه شوند و طرح را کامل‌تر نمایند یا بعضی از موارد که اضافی هستند باید حذف شوند. طرح‌های جدیدتر و به‌روز بدون شک مفیدتر هستند.

دستگاه های لازم برای تجهیز یک کلینیک زیبایی
مشاوره خرید دستگاه
با ما در تماس باشید
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :