جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

10 نکته جهت افزایش طول عمر دستگاه‌های لیزر موی زائد

افزایش طول عمر دستگاه های رفع موی زائد

جهت کاهش هزینه ی کلینیک های زیبایی ، در این مطلب راه هایی را برا افزایش طول عمر دستگاه های رفع موی زائد معرفی نموده ایم که به شدت کاربردی می باشد.

داشتن یک سیستم لیزر زیبایی یک سرمایه گذاری نسبتا بزرگ ولی ارزشمند است. اگر می خواهید با ارائه خدمات سطح بالا و رضایت بخش، شناخته شوید، بیماران را راضی نگه دارید و درامدزائی مناسبی داشته باشید، باید همواره دستگاه لیزر زیبایی خود را در سلامت کامل نگه دارید. به همین دلیل است که هیچ چیز بدتر از شروع روز خود با یک اتاق انتظار کامل از بیماران و مواجهه با دستگاه لیزر معیوب نیست!

مقدمه

نگهداری از تجهیزات شما نه تنها سیستم شما را ایمن نگه می‌دارد، بلکه با جلوگیری از آسیب و خرابی لیزر، در هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند و  باعث اطمینان از درمان‌های موثر برای مشتریانتان خواهد شد. به یاد داشته باشید: داشتن و راه اندازی یک کلینیک لیزر زیبایی یک مسئولیت بزرگ است. حفظ آن برای شما، مشتریان و کسب و کار شما بسیار مهم است.

پیش از خرید دستگاه لیزر رفع موهای زائد

نکات نگهداری لیزر زیبایی

برای اطمینان از اینکه تجهیزات لیزر شما تا زمانی که ممکن است به درستی کار می کنند، کارهایی وجود دارد که می توانید به طور منظم انجام دهید. اگرچه نمی‌توانید از خرابی تجهیزات خود در طول زمان جلوگیری کنید، اما کمی تعمیر و نگهداری قطعا می‌تواند به شما کمک کند تا طول عمر تجهیزات لیزر خود را افزایش دهید.

 • آن را تمیز نگه دارید

تمیزی تا حد زیادی به عملکرد دستگاه شما کمک می کند و احتمال آسیب ناشی از گرد و غبار و زباله و جریان هوا قطع شده را کاهش می دهد. می توانید هر یک از دریچه ها را  گردگیری کرده یا به دقت جاروبرقی بکشید.

 • بررسی روزانه سیستم خنک کننده

سیستم خنک کننده نیز برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد نیاز به بررسی روزانه قبل از استفاده از لیزر دارد. قبل از استفاده از تجهیزات لیزر، سطوح سیستم خنک کننده را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که از آب دیونیزه و در صورت نیاز از یک ماده افزودنی خنک کننده استفاده می کنید. سیستم خنک کننده حفره لیزر و در برخی موارد منبع تغذیه و هندپیس ها را خنک می کند. اگر نتوانید حفره آب را بررسی کنید، می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد سیستم شما شود.

همچنین بررسی روزانه سیستم کولینگ قبل از استفاده از لیزر برای جلوگیری از ایجاد گرمای بیش از حد بسیارمهم و ضروری است. قبل از استفاده از تجهیزات لیزر، سطوح مایعات سیستم خنک کننده را بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که از آب دیونیزه و دو تقطیره استفاده می کنید. سیستم خنک کننده وظیفه خنکسازی لیزربار، هندپیس و در برخی دستگاه‌ها منبع تغذیه را دارد. اگر سطح آب دستگاه را بررسی نکنید ممکن است منجر به گرم شدن بیش از حد سیستم شما و سوختن آن شود.

 • فیلترهای گرد و غبار در دستگاه لیزر زیبایی

شما باید به طور مرتب فیلترها و گرد و غبار را تمیز کنید و دریچه های پنل های جانبی و فن ها را جاروبرقی بکشید. گرد و غبار اولین دلیل خرابی های الکتریکی و نوری است. زباله و گرد و غبار از خنک شدن مناسب لیزر زیبایی شما جلوگیری می کند که می تواند منجر به آسیب احتمالی قطعات و الکتریکی شود.گردگیری اتاق هایی که از لیزر استفاده می کنید نیز از جذب و جمع آوری زباله در آینده توسط فیلتر و دریچه ها جلوگیری می کند.

 • تجهیزات لیزر را بیش از حد پر نکنید

اطمینان حاصل کنید که طبق توصیه سازنده از آب مقطر یا دیونیزه استفاده می کنید. اگر لیزر شما به یک خنک کننده اضافی نیاز دارد، ممکن است لازم باشد آن را نیز اضافه کنید. با این حال، مهم است که مخزن را بیش از حد پر نکنید. مایع خنک کننده زیادی اضافه نکنید و لیزر خود را بیش از حد پر نکنید. این می تواند منجر به نشت آب از مخزن و نزدیک شدن بیش از حد به وسایل الکترونیکی حیاتی و آسیب رساندن آن شود.

 • مخزن آب را خالی کنید

به یاد داشته باشید که هر هفته ظرف آب دستگاه لیزر خود را خالی کنید و برای تمیزی هر بار فیلتر عقب را جاروبرقی بکشید. چیلر را با هر نوع آب پر نکنید تا از مشکلات جریان آب که می تواند ناشی از تجمع مواد معدنی باشد جلوگیری کنید.

برای افزایش طول عمر دستگاه های رفع موی زائد به خاطر داشته باشید که هر هفته ظرف آب دستگاه لیزر خود را خالی کنید و برای تمیزی هر بار فیلتر عقب را جاروبرقی بکشید. چیلر را با هر نوع آبی پر نکنید تا از رسوب املاح جلوگیری شود.

اطمینان حاصل کنید که طبق توصیه قبلی از آب مقطر یا دیونیزه استفاده می کنید. با این حال، مهم است که مخزن را بیش از حد پر نکنید. مایع خنک کننده زیادی اضافه نکنید و لیزر خود را بیش از حد پر نکنید. این می تواند منجر به نشت آب از مخزن و رسیدن آب به وسایل الکترونیکی حیاتی و آسیب رسیدن به دستگاه شود.

 • پالس های Flashlamp را بررسی کنید

پالس های چراغ قوه را برای هر طول موج دنبال کنید. توصیه می شود لامپ ها را بعد از 500000 پالس تعویض کنید. در صورت لزوم فلاش لامپ های جدید بخرید.

 • بررسی ولتاژ

بررسی کنید که زبانه ولتاژ در سیستم لیزر با ولتاژ دیوار هماهنگ باشد. اگرچه یک سیستم لیزری معمولاً با ولتاژ 220 ولت کار می کند، اکثر امکانات متفاوت هستند و ولتاژ در دیوار می تواند تا 200 ولت یا تا 250 ولت باشد.

 • چیلر Smartcool را در فاصله ای دور نگه دارید

چیلر Smartcool را حداقل 12 اینچ از سیستم لیزر دور نگه دارید. چیلر Smartcool هوای گرم را به سمت پایین می‌برد و Cynosure Elite هوای خنک‌کننده خود را از زیر بیرون می‌کشد. این به لیزر شما کمک می‌کند خنک‌تر شود و گرمای کمتری منتشر کند.

 • دستگاه را با فاصله از سایر دستگاه ها نگه دارید

به دلیل وجود میدانهای مغناطیسی و تداخلات فرکانسی دستگاه نباید در نزدیکی تجهیزات دیگر با فرکانس بالا کار کند.

 • اتاق درمان خود را خنک نگه دارید

برای افزایش طول عمر دستگاه های رفع موی زائد ، دمای اتاق درمان خود را تا حد امکان پایین نگه دارید. سیستم لیزر و چیلر مربوطه با هوا خنک می شوند. اگر دمای اتاق بیش از 28-23 درجه باشد، ممکن است خطاهای گرمایش بیش از حد رخ دهد. همچنین برای  در هنگام استفاده ،دستگاه را حداقل نیم متر از دیوارفاصله دهید.

دمای اتاق درمان خود را تا حد امکان پایین نگه دارید. سیستم لیزر و چیلر مربوطه با هوا خنک می شوند.

 • برای کالیبراسیون کامل پیام ها را نادیده نگیرید

اکثر تولید کنندگان لیزر، سرویس روتین را دو بار در سال توصیه می کنند. چرا؟ زیرا انجام “چک آپ” هر شش ماه کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که لیزر شما به درستی کار می کند تا بتوانید بهترین نتایج ممکن را ارائه دهید. به علاوه، انجام خدمات لیزر هر شش ماه یکبار تضمین می‌کند که مشکلات کوچک، زودهنگام تشخیص داده می‌شوند، زمانی که تعمیرات معمولاً ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر است.

اگر لیزر شما پس از تلاش در پورت cal برای تأیید خروجی انرژی درخواست کالیبراسیون کامل کند، این می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که چیزی در داخل یا در سیستم تحویل از زمان آخرین کالیبراسیون تحت تأثیر قرار گرفته است. برای کمک به عیب یابی با یک متخصص تماس بگیرید.

 • مراقبت از هندپیس دستگاه

یکی از اتفاقاتی که به دلیل خطای انسانی رخ داده و منجر به آسیب به دستگاه لیزر می‌شود، برخورد هندپیس دستگاه با زمین یا هر جسم سخت دیگر است.این اتفاق منجر به آسیب به لیزر بار دستگاه و حتی شیشه سافایر سر هندپیس شده و امکان سوختن، افت توان و آسیب‌های دیگر به دستگاه وجود دارد.

چند نکته پایانی

چند نکته نهایی می تواند به افزایش عمر هندپیس لیزری شما کمک کند و به طور بالقوه در هزینه شما نیز صرفه جویی کند.

اگر متوجه دودکردن یا ترکیدن از دستگاه شدید، که نشان دهنده خرابی منبع تغذیه است، فوراً استفاده از دستگاه را متوقف کنید. از تکان دادن اجزای لیزر خود بپرهیزید، بلکه آن را فقط روی زمین حرکت دهید. هندپیس لیزر را به سمت خود دستگاه نشانه نگیرید.

راهنمای خرید دستگاه لیزر موهای زائد

لیزر زیبایی هر چند وقت یک بار باید به صورت حرفه ای سرویس شود؟

اکثر تولیدکنندگان لیزر، سرویس روتین را دو بار در سال توصیه می کنند. چرا؟ زیرا انجام “چک آپ” هر شش ماه کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که لیزر شما به درستی کار می کند تا بتوانید بهترین نتایج ممکن را ارائه دهید. به‌علاوه، انجام خدمات لیزر هر شش ماه یکبار باعث می‌شود که مشکلات کوچک زودهنگام تشخیص داده شوند، زمانی که اصلاح معمولاً ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر است.

نتیجه گیری

اگر این 10 کار را رعایت کنید، می توانید به افزایش طول عمر تجهیزات لیزر خود کمک کنید.  لیزرها زمانی که بهتر از آنها مراقبت می شوند دوام بیشتری دارند، و مراقبت از لیزر به معنای سرویس منظم برای اطمینان از درست کارکردن همه قطعات و کالیبره شدن دستگاه است.این بدان معناست که نه تنها  کلینیک شما از مزایای تبلیغات دهان به دهان از بیماران راضی بهره مند می شود، بلکه هزینه های تجهیزات را نیز با اطمینان از دوام واحد خود تا حد امکان کاهش می دهید.

در صورت مشاهده دود یا صدای ترکیدن از دستگاه که نشان دهنده قطعی منبع تغذیه است، فوراً استفاده از دستگاه را متوقف کنید.

از تکان دادن بیش از حد دستگاه  لیزر خود بپرهیزید، بلکه آن را فقط روی زمین صاف حرکت دهید.

اگر این 10نکته را رعایت کنید، می توانید به افزایش طول عمر تجهیزات لیزر خود کمک کنید. با این حال، مهم است که لیزر خود را با بازدیدهای مدون سالم و مطمئن نگه دارید. این اطمینان از دقت بالا کمک می کند تا نتایج شگفت انگیزی را برای مراجعین همراه داشته باشد.

مشاوره خرید دستگاه
با ما در تماس باشید

نکات نگهداری لیزر زیبایی و افزایش طول عمر دستگاه های رفع موی زائد

نگهداری مناسب و به موقع  تجهیزات شما نه تنها سیستم شما را ایمن و سالم نگه می‌دارد، بلکه با جلوگیری از آسیب‌دیدگی و از کار افتادن لیزر، در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کند و ازانجام درمان‌های موثر برای مشتریان اطمینان می‌دهد. به یاد داشته باشید: داشتن یک سیستم لیزر زیبایی یک مسئولیت بزرگ است و حفظ آن برای شما، مشتریان و کسب و کار شما بسیار مهم است.

برای اطمینان از اینکه تجهیزات لیزر شما بیشتر عمر کند، کارهایی وجود دارد که می توانید به طور منظم انجام دهید. اگرچه نمی‌توانید از خراب شدن تجهیزات خود در طول زمان جلوگیری کنید، اما تعمیر و نگهداری قطعا می‌تواند به شما کمک کند تا طول عمر تجهیزات لیزر خود را افزایش دهید.

1.آن را تمیز نگه دارید

2.بررسی روزانه سیستم خنک کننده

3. فیلترهای گرد و غبار و تاثیر آن در افزایش طول عمر دستگاه های رفع موی زائد

4. دستگاه لیزر را بیش از حد پر از آب نکنید

اطمینان حاصل کنید که طبق توصیه قبلی از آب مقطر یا دیونیزه استفاده می کنید. با این حال، مهم است که مخزن را بیش از حد پر نکنید. مایع خنک کننده زیادی اضافه نکنید و لیزر خود را بیش از حد پر نکنید. این می تواند منجر به نشت آب از مخزن و رسیدن آب به وسایل الکترونیکی حیاتی و آسیب رسیدن به دستگاه شود.

5. مخزن آب را خالی کنید

6.بررسی ولتاژ

بررسی کنید که ولتاژ دستگاه لیزر با ولتاژ دیوار هماهنگ باشد. اگرچه یک سیستم لیزر معمولاً با ولتاژ 220 ولت کار می کند، ولتاژ دیوار می تواند تا 200 ولت یا تا 250 ولت باشد.

7.دستگاه را با فاصله از سایر دستگاه ها نگه دارید

8.اتاق درمان خود را خنک نگه دارید تا افزایش طول عمر دستگاه های رفع موی زائد را داشته باشید.

برای افزایش طول عمر دستگاه های رفع موی زائد ، دمای اتاق درمان خود را تا حد امکان پایین نگه دارید. سیستم لیزر و چیلر مربوطه با هوا خنک می شوند. اگر دمای اتاق بیش از 28-23 درجه باشد، ممکن است خطاهای گرمایش بیش از حد رخ دهد. همچنین برای  در هنگام استفاده ،دستگاه را حداقل نیم متر از دیوارفاصله دهید.

9.برای کالیبراسیون کامل پیام ها را نادیده نگیرید

 

چند نکته پایانی جهت افزایش طول عمر دستگاه های رفع موی زائد

چند نکته نهایی می تواند به افزایش عمر هندپیس دستگاه لیزر شما کمک کند و به طور بالقوه در هزینه شما نیز صرفه جویی کند.

در صورت مشاهده دود یا صدای ترکیدن از دستگاه که نشان دهنده قطعی منبع تغذیه است، فوراً استفاده از دستگاه را متوقف کنید.

از تکان دادن بیش از حد دستگاه  لیزر خود بپرهیزید، بلکه آن را فقط روی زمین صاف حرکت دهید.

اگر این 10نکته را رعایت کنید، می توانید به افزایش طول عمر تجهیزات لیزر خود کمک کنید. با این حال، مهم است که لیزر خود را با بازدیدهای مدون سالم و مطمئن نگه دارید. این اطمینان از دقت بالا کمک می کند تا نتایج شگفت انگیزی را برای مراجعین همراه داشته باشد.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :