جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

عوارض لیزر تیتانیوم

عوارض لیزر تیتانیوم

یکی از سئوالاتی که شاید برای شما نیز ایجاد شده باشد احتمالا این سئوال خواهد بود که خرید دستگاه لیزر تیتانیوم با مزایای بسیاری که در لاین رفع موی زائد دارد چه عارضه‌هایی ممکن است ایجاد می کند؟

دستگاه لیزر تیتانیوم

آیا درمان با این دستگاه عارضه های زیادی دارد؟

در این مقاله به صورت کامل تمامی سئوال‌های شما در ارتباط با عوارض دستگاه لیزر تیتانیوم را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

لیزر موی زائد روشی موثر برای رفع و حذف موی زائد است که علاوه بر حذف مو سبب کاهش رشد مجدد مو نیز می‌باشد. در واقع دستگاه لیزر موهای زائد به این صورت عمل می‌کند که با استفاده از پرتو لیزر در فولیکول‌های مو روند حذف مو شکل می‌گیرد و با نفوذ این پرتو  به رنگدانه‌های ملانین و تولید انرژی گرمایی موها را از ریشه از بین می‌برد.

لیزر موهای زائد در سالیان اخیر یکی از آسان‌ترین و بهترین راهکارها برای راحتی از تمامی مو‌های زائد بوده است.

 به خصوص برای افرادی که از رشد مجدد و دائمئ موهای زائد بدن خود به تنگ آمده‌اند و به دنبال یک راهکار دائمی و اثر بخش هستند.

در واقع دستگاه لیزر و با حذف و کاهش رشد مجدد مو تبدیل به راهکار این موضل شده است.

روش درمان با لیزر جهت رفع کامل موی زائد در تمامی مناطق بدن مانند زیر بغل، ناحیه بیکینی ، صورت، گردن ، دست و پا و کمر استفاده کرد.

لیزر موهای زائد به علت بازدهی کاملی که در حوزه رفع دائمی مو دارد برای همه افراد اعم از آقایان و بانوان مناسب می‌باشد.

اما نکته ای که وجود دارد این این موضوع می‌باشد که تمامی روش‌های درمانی و جوانسازی هر چقدر هم که ایمن باشد احتمال ایجاد عارضه وجو دارد و دستگاه لیزر نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بررسی کامل دستگاه و مکانیسم اثر آن به چه صورت است؟

مکانیسم اثر و نحوه عملکرد لیزر موهای زائد به این صورت است که پرتوهای نور در تابش لیزر کاملا تک فاز هستند و با طول موج و انرژی یکسان می باشند.

در دستگاه لیزر رفع موی زائد پرتوی لیزر تولید شده دارای طول موجی است که توسط رنگدانه‌های تیره پوستی به خوبی جذب می‌شوند.

ملانین رنگدانه‌ای هست که باعث ایجاد رنگ تیره در موها می‌شود.

همچنین مقدار ملانین در مو و به خصوص  در اطراف فولیکول مو  در لایه درم پوست بسیار بیشتر از سایر نواحی پوست است.

اکثر میزان این رنگدانه در پیاز و ساقه مو جذب می‌شود.

به همین دلیل دستگاه لیزر به شکلی تنظیم شده است که بیش از گرم شدن پوست آسیبی انتخابی و دقیق فقط به قسمت پیاز و ساقه مو جذب می‌شود. وقتی پیاز یا فولیکول مو که قسمت حیاتی مو و ناحیه تغذیه ای و خونرسانی مو می‌باشد تمامی نواحی بدن به علاوه صورت قابل لیزر بوده و حذف دائمی مو را رقم می‌زند.

مزایای لیزر رفع موی زائد:

قطعات اصلی آمریکایی تیتانیوم

یکی از مزایای اساسی و اصلی در دستگاه لیزر کاهش دائمی موهای زائد و همچنین جلوگیری از رشد مجدد مو ها با همان ضخامت و حجم قبل است.

 که با تکرار جلسات لیزر می توان موهای زائد را به طور دائمی کاهش داد و در واقع حذف و رفع موی زائد را رقم زد.از دیگر مزایای دستگاه لیزر می توان به سرعت اجرای آن اشاره داشت که تنها چند دقیقه به طول می انجامد و با ایجاد فاصله زمانی بین جلسات درمان همراه است.

از دیگر مزایای دستگاه لیزر رفع موی زائد عملکرد دقیق دستگاه است که در واقع به طور انتخابی روی مو های تیره و پیگمنته تمرکز می کند و حذف مو را رقم می زند.

راحتی روش لیزر نیز یکی دیگر از مزایای این روش حذف مو است که در واقع رفع مو با دستگاه لیزر بر خلاف روش هایی چون اپیلاسیون و یا وکس و یا شیو های پی در پی روشی راحت تر با مزیت هایی چون کاسته شدن نواحی پر مو ، نازک شدن ریشه مو  و در نهایت حذف دائمی نیز هست.

نکات مهم در حذف مو با دستگاه لیزر:

این نکات نیز قابل ذکر هستند که در واقع لیزر رفع موی زائد برای همه افراد مناسب نیست و نتایج آن نیز با توجه به افراد ممکن است متفاوت باشد.

همچنین عواملی چون رنگ پوست و همچنین رنگ مو ، سطح هورمون، و سایر عوامل فردی می تواند بر عملکرد و نتیجه لیزر اثر گذار باشند.

 دستگاه های لیزر نیز ممکن است عوارض نیز داشته باشند، هرچند که در صورت ایجاد عارضه، کوتاه مدت خواهد بود که به طور مثال قرمزی و التهاب پوست را می توان نام برد که  پس از جلسه لیزر که در صورت بروز کاملا طبیعی بوده و پس از چند ساعت نیز بر طرف می شود  اما این نکته را نیز به ما یادآور شده که قبل از اقدام به لیزر  رفع موی زائد با پزشک یا تکنسین مشورت شود چراکه عواملی مانند رنگ پوست و رنگ مو و همچنین سایر عوامل فردی ازمهم ترین عامل ها در انتخاب دستگاه لیزر و نوع درمان است.

شایع ترین عوارض دستگاه لیزر رفع موی زائد:

  • قرمزی و تورم:

 پس از جلسات لیزر ممکن است پوست در ناحیه تحت درمان قرمز یا متورم شود که این عوارض معمولا به طور موقت هستند و در عرض چند ساعت از بین می روند.

  • خارش و تحریک بیش از اندازه پوست:

 بعضی از درمانجویان ممکن است پس از اتمام جلسه لیزر دچار خارش بیش از اندازه در سطح پوست ناحیه لیزر شده شوند که این عارضه نیز موقتی بوده و بعد از مدتی تسکین می یابد.

  • سوختگی پوست:

در صورتی که دستگاه لیزر با تنظیمات نامناسب استفاده شود ممکن است پوست دچار سوختگی شود که این عارضه بسیار نادر است و در صورت ناشی بودن اپراتور ممکن است به وجود بیاید. و در این صورت حتما باید با پزشک مشورت شود تا درمان مناسب تجویز گردد.

  • تغییر رنگ پوست:

در برخی موارد پس از استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد رنگ پوست ممکن است دچار تغییر شود که این تغییر نیز به صورت موقتی هستند و در عرض چند هفته خود به خود بهبود می یابند.

اما نادر ترین موارد ممکن است به صورت دائمی باقی بمانند.

  • پوسته پوسته شدن:

 پوسته پوسته شدن پوست ممکن است باعث ایجاد زخم و اسکارهای پوستی شود. مراقبت‌های صحیح مانند استفاده از کرم‌های مرطوب کننده، می‌توانند از ایجاد زخم‌ها جلوگیری کنند.

درمان و رفع موی زائد با دستگاه لیزر تیتانیوم نیز ممکن است مانند سایر دستگاه ها عوارض خفیفی داشته باشند که به ترتیب مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ریسک و عوارض دستگاه لیزر تیتانیوم:

لیزر تیتانیوم

از مزیت های مهم دستگاه لیزر تیتانیوم این مزیت اساسی است که باعث گردیده تا ریسک عوارض جانبی به حداقل برسد.

دستگاه تیتانیوم نیز ممکن است عوارض کوتاه مدتی چون سوزش و قرمزی موقت را ایجاد کنند که پس از مدت کوتاهی کاملا بهبود پیدا می کنند. این عوارض کوتاه مدت نیز در همه موارد اتفاق نمی افتد و وابسته به پوست و شرایط خود مراجع نیز هست.

همچنین از مزایای دیگر دستگاه لیزر تیتانیوم که خیال مراجعین را از نظر احتمال عوارض ناشی از درمان با دستگاه لیزر راحت کرده است به این صورت می باشد که این امکان را می دهد درمانی راحت و فاقد درد و یا هرگونه عارضه دائمی و جانبی را به طور کلی از بین برده و با اثر بخشی بالا بهترین نتیجه را برای درمانجو به ارمغان می آورد.

همچنین سیستم خنک کنندگی قدرتمند و ترکیبی دستگاه تیتانیوم با بهره گیری از واترپمپ ایتالیایی اورجینال می باشد که می تواند سر هندپیس را تا -21 درجه فریز کند .

که به این معناست که درمانی کاملا بدون درد و آزردگی برای مراجع رقم می زند.

داشتن یک سیستم خنک کننده کارآمد و قدرتمند از مهم ترین ویژگی هایی است که یک دستگاه لیزر باید داشته باشد که لیزر تیتانیوم در این زمینه سرآمد است.

همچنین تکنولوژی فوق العاده پیشرفته 3D SHR که در لیزر تیتانیوم به کار رفته عامل موثر دیگری است که ریسک ایجاد عوارض را کاهش می دهد.

فناوری SHR 3D به تدریج پوست را تا دمایی گرم می کند که به طور موثری به فولیکول های مو آسیب می رساند و از رشد مجدد موها جلوگیری می کند.

تکنیک Sweeping In-Motion TM  لیزر را در حرکت ثابت نگه می‌دارد و پوشش کامل ناحیه درمان را تضمین می‌کند که باعث بهبود نتایج با زمان‌های درمان کوتاه‌تر  باعث می شود تا با تخلیه مداوم و یکسان انرژی در تمام سطوح پوست اثربخشی درمان بالا رفته و در عین حال درد ، سوختگی و عوارض جانبی به شدت کاهش پیدا کند.

Titanium laser device

کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه لیزر تیتانیوم

مشاوره خرید دستگاه
با ما در تماس باشید
فهرست مطالب

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :