جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

معرفی و مقایسه عملکرد دستگاه‌های لاغری

عملکرد دستگاه های لاغری

مقدمه

تکنیک‌های حذف چربی بدون جراحی اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. محبوبیت کاهش چربی بدون جراحی عمدتاً به این دلیل است که تکنیک‌های حذف چربی با لیزر نیازی به برش، بخیه، بیهوشی یا زمان بهبودی طولانی ندارند. روش های غیرتهاجمی حذف چربی مترادف با راه حل های کاهش وزن نیستند. برخی از روش ها با انجماد سلول های چربی کار می کنند. برخی دیگر از گرمای نفوذ شده از طریق فرکانس رادیویی و موارد دیگر استفاده می کنند.در حالی که انواع مختلفی از تکنیک ها وجود دارد که نتایج متفاوتی را ایجاد می کنند، در این مطلب به بررسی و مقایسه معروفترین روش های آن می پردازیم.

Zerona زیرونا

Zerona زیرونا

Zerona با استفاده از فناوری لیزر خنک برای از بین بردن رسوبات چربی در اطراف شکم، ران ها، باسن، بازوها و سایر نواحی بدن، چربی های ناخواسته را در معرض انرژی لیزری سطح پایین قرار می دهد که سلول های چربی را مجبور می کند تا لیپیدها را به بدن شما دفع کنند. 

هنگامی که این چربی از سلول خارج می شود، توسط بدن جذب شده و در نهایت از طریق فرآیندهای طبیعی حذف می شود. 

 

حقایقی از زیرونا:

لیزر سطح پایین زیرونا که امروزه به عنوان یکی از ملایم‌ترین درمان‌های کاهش چربی شناخته می‌شود، مورد تایید FDA برای درمان کمر، باسن و ران است.

تفاوت زیرونا با سایر درمان های غیر تهاجمی این است که نتایج معمولاً در عرض چند هفته یا کمتر دیده می شوند.

یک بیمار به طور متوسط ​​تنها در 6 درمان، حدود 3.72 اینچ از دور کمر، باسن و ران خود را از دست می دهد.

عوارض جانبی :

عوارض جانبی تقریباً نادر است. 

میزان درد :  

بیماران یک روش کاملاً بدون درد را گزارش می دهند .  تنها احساسی که برخی از بیماران گزارش می کنند، شاید یک گزگز خفیف، اما بدون درد است

زمان هر جلسه :  

20-40 دقیقه

کاویتاسیون اولتراسوند

کاویتاسیون اولتراسوند اغلب به عنوان جایگزین لیپوساکشن در نظر گرفته می شود.  در این روش امواج اولتراسونیک سلول های چربی شما را به اسیدهای چرب تبدیل می کند و سپس آن را دفع می کند. با کاویتاسیون چربی اولتراسوند، در عرض مدت کوتاهی چند اینچ از سایز بدن را پس از درمان از دست می دهید که با اندازه گیری قابل مشاهده است.

حقایقی از اولتراسوند

معمولاً نیازی به مصرف دارو و مسکن قبل از درمان نیست.

یک تکنسین یک لایه نازک از ژل را روی پوست شما ماساز می دهد.سپس سر مبدل اولتراسوند بر روی ناحیه درمان قرار داده می شود. همان ناحیه ممکن است بیش از یک بار نیاز به درمان داشته باشد‌.

جلسه شما ممکن است از نیم ساعت تا چند ساعت طول بکشد.

کرایولیپولیزCool Sculpting

کرایولیپولیز Cool Sculpting

کرایولیپولیز نوع دیگری از روش های غیرجراحی کانتورینگ بدن است که از خنک سازی کنترل شده (حدود 4 درجه سانتیگراد یا 39 درجه فارنهایت) برای ایجاد مرگ سلولی بافت چربی استفاده می کند. هنگامی که سلول های چربی به طور جبران ناپذیر آسیب می بینند، بدن شما احساس می کند که سلول های چربی متلاشی شده اند و شروع به حذف آنها از طریق فرآیندهای جذب و حذف طبیعی می کند.

کرایولیپولیز جراحی یا نوعی لیپوساکشن نیست. در طول جلسه درمان کرایولیپولیز، هیچ سوزن، خون، متخصص بیهوشی و ابزار جراحی مشاهده نمی کنید. اگرچه کرایولیپولیز برای افرادی که از نظر بالینی چاق هستند در نظر گرفته نشده است، اما ثابت شده است که برای افرادی که کمی اضافه وزن دارند و یا اضافه وزن موضعی دارند و نمی‌توانند از شر برآمدگی‌های سرسخت یا چربی‌های شکم/کمر خلاص شوند، موثر است.

حقایقی درباره (کرایولیپولیز) Cool Sculpting

این یکی از محبوب ترین روش های کاهش چربی غیرجراحی است.

عوارض جانبی : عوارض جانبی شایع عبارتند از تورم موقت، خفیف، بی حسی، قرمزی و گزگز

میزان درد: 

با توجه به Coolsculpting ، ممکن است احساس درد ناشی از بی حسی ناشی از احساس خنک شدن از اپلیکاتور انجماد مورد استفاده در طول این روش باشد. همچنین ممکن است احساس نیشگون گرفتن و کشیدن خفیف داشته باشید زیرا سلول های چربی منجمد شده و بیرون کشیده می شوند.

بهترین نامزدها: 

 CoolSculpting برای کسانی که در کاهش وزن در قسمت تحتانی شکم، داخل ران ها، بیرون ران ها، چانه یا دسته های عاشق مشکل دارند عالی است.

مدت زمان هر جلسه:

 برای اکثر مناطق، این فرآیند حدود 35-60 دقیقه طول می کشد.

SculpSure

SculpSure شبیه CoolSculpting است، اما رویکردی برعکس دارد. به جای انجماد سلول های چربی، از گرما برای از بین بردن سلول های چربی استفاده می شود. با استفاده از فناوری مبتنی بر نور، افزایش گرمای SculpSure باعث پارگی سلول‌ها می‌شود و در نتیجه سلول‌های چربی را از بین می‌برد و رسوبات چربی را از شکم، پهلو، پشت، قسمت داخلی ران و بیرونی ران‌ها از بین می‌برد. . به گفته سازنده، SculpSure  انتخاب خوبی برای کسانی است که دارای اضافه وزن موضعی و برآمدگی های قابل مشاهده چربی در نواحی مانند شکم و پهلو هستند.

عوارض جانبی :

عوارض جانبی شایع عبارتند از تورم موقت، خفیف، بی حسی، قرمزی و گزگز.

میزان درد: 

SculpSure  باید به دمای نسبتاً بالایی برسد، در نتیجه ممکن است مقداری کبودی، تورم یا درد موقت ایجاد شود.

برای چه کسانی بهتر است؟  SculpSure یک روش کانتورینگ بدن است، بنابراین برای کسانی که به دنبال کاهش وزن قابل توجه هستند توصیه نمی شود. این یکی از روش های حذف چربی است که اغلب برای کسانی که مایل به سفت کردن و مشخص کردن عضلات هستند توصیه می شود.

مدت زمان هر جلسه:   

حدود 25 دقیقه.

انرژی فرکانس رادیویی یا امواج RF

انرژی فرکانس رادیویی یا امواج RF

فناوری فرکانس رادیویی برای اهداف غیرجراحی کانتور بدن، گرمای درمانی را به بافت‌های پوست برای کاهش سلولیت، لایه های چربی و علاوه بر آن چین و چروک ‌های مؤثر بر صورت و بدن می‌رساند. سلولیت را با هدف قرار دادن سلول‌های چربی درست زیر پوست با انرژی فرکانس رادیویی از بین می برد. هنگامی که سلول های چربی از بین رفتند، مایع چربی باقیمانده توسط بدن جذب می شود و پوست را در جایی که دیگر سلولیت “برآمدگی” وجود نداشت، سفت تر و صاف تر می کند.

از بین بردن سلول‌های چربی، ران‌ها، باسن و شکم.

Fractional-pinxel-RF-needling-machine

کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه آر اف نیدلینگ فرکشنال Pinxel

دستگاه های لاغری

در عصر جدید و زندگی ماشینی با تغییر سبک زندگی ، میزان تحرک افراد کاهش یافته و از طرفی رژیم های غذایی نامناسب و پرکالری باعث شده تا شیوع چاقی در تمامی جوامع بشری افزایش یابد. امروزه افراد بسیاری از اضافه وزن و استایل نامناسب خود ناراضی هستند و به دنبال راهی برای کاهش وزن و کاهش سایز اندام های خود هستند تا به وزن و ابعاد نرمال و ایده آل دست یابند.

با افزایش چاقی ، شیوع بیماری های زیادی مثل فشارخون بالا، چربی بالا ، بیماری های قلبی عروقی و به دنبال آن مرگ و میر افزایش یافته است.

لاغری یکی از مهمترین فاکتورهای سلامتی به شمار می رود .برای رسیدن به تناسب اندام لازم است که افراد درابتدا سبک زندگی خود را صلاح نمایند. غذاهای مضر و پرکالری از سبد غذایی حذف شوند و مصرف سبزیجات ، پروتئین های مفید و آب فراوان جایزین شود. سطح تحرک و فعالیت فیزیکی افراد افزایش یافته و به طور منظم ورزش کنند.

 

مشاهده دستگاه های لاغری

در کنار این موارد،امروزه دستگاه های لاغری با تکنولوژی های مختلف می توانند فرآیند لاغری و کاهش سایز را تسهیل کرده و درمان لاغری کمک کنند.

افرادی که به دنبال لاغری و کاهش وزن در کمترین مدت زمان هستند دستگاه هایی که ادعای لاغری در کوتاهترین زمان را دارند در اولویت خود قرار می دهند و با بهره مندی از سیستم های پیشرفته فرد می تواند در یک جلسه تمرینات بیش از 1000 کالری بسوزاند. هم چنین از دیگر ویژگی دستگاه های لاغری می توان به موضعی بودن آنها اشاره کرد که افراد می توانند هر ناحیه از بدن خود را با این دستگاه ها به سایز ایده آل و مدنظر خود برسانند.

تکنولوژی روز دنیا ایده های نوین برای بیماری چاقی در نظر گرفته و راه حل های متنوعی را در این زمینه ارائه کرده است به همین منظور دستگاه های لاغری در کلینیک ها و سالن های لاغری از طرفداران بسیاری برخوردار می باشد و بهترین امکانات و خدمات را برای لاغری و تناسب اندام به مخاطبان ارائه می دهد.

عملکرد Body Slimming devices

توجه داشته باشید که دستگاه های متنوعی را برای کاهش وزن پیش روی خود خواهید داشت که در این خصوص با کسب مشاوره های مربوطه بهترین و مناسب ترین دستگاه را بایستی در اولویت انتخاب قرار دهید که به این منظور بررسی شرایط بدنی فرد، میزان چربی های موضعی و سلولیت ها بر نوع دستگاه لاغری انتخابی تاثیر خواهد گذاشت.

عملکرد دستگاه های لاغری تا جایی امکان پذیر می باشد که بافت های چربی را به شکل برگشت ناپذیر از بین برده و سلول های چربی در بدن را به مرحله سوخت و ساز وارد سازد که در این راستا سلول های چربی دیگر فرصت رشد مجدد نخواهند داشت. همانطور که میدانید مکانیسم استفاده شده در دستگاه های لاغری به نحوی می باشد که با بهره مندی از روش های مختلف از جمله حرارت، لرزش، امواج اولتراسوند و … سعی بر کاهش چربی بافت های بدن دارد.

انواع دستگاه های لاغری: عملکرد دستگاه های لاغری

همانطور که میدانید عملکرد دستگاه های لاغری بر اساس تنوع بسیاری که دارد متغیر بوده و هر یک دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند.به طور کلی دستگاه های لاغری به 2 دسته تهاجمی و غیر تهاجمی تقسیم می شوند.

دستگاه های لاغری تهاجمی: این دستگاه ها عموما خطر بالاتری دارند چراکه نیاز به بیهوشی یا بی حسی موضعی داشته و در این روش ها قطعه ای از پوست بریده شده و قسمتی از دستگاه وارد بدن فرد می شود و قسمتی از بافت چربی را تخلیه می کند. درمان با دستگاه های تهاجمی لاغری بعضا دردناک و همراه خونریزی می باشد و نیاز به دوره نقاهت یا ستراحت چند روزه تا چند هفته ای پس از درمان می باشد.

دستگاه های لاغری غیر تهاجمی :دستگاه های لاغری غیر تهاجمی با تکنولوژی ها و مکانیسم اثرهای مختلف از روی پوست بدون ایجاد برش میتوانند روی بافت چربی تاثیر بگذارند و سلول های چربی را تخریب کنند. در درمان های غیر تهاجمی برشی روی پوست داده نمی شود و ریسک خطرات و عوارض جانبی بسیار پایین می باشد. همچنین عموما نیاز به دوره نقاهت یا استراحت نمی باشد و فرد بلافاصله پس از درمان می تواند به فعالیت های روزمره خود ادامه دهد.

در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع دستگاه ها و تکنولوژی های لاغری غیر تهاجمی بپردازیم.

از جمله انواع دستگاه های لاغری غیر تهاجمی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کرایولیپولیز(cryo lipolysis): در این روش لاغری موضعی ، از ایجادسرما و کاهش دمای بافتی تا -10 درجه برای مناطق خاصی از بدن استفاده می کنند و سرما سبب فریز شدن و خرد شدن سلول های چربی شده و در هر جلسه حدود یک سوم سلول های بافت تحت درمان تخریب می شوند.
    اثرات لاغری با کرایولیپولیز حدود 2 هفته بعد از درمان شروع شده و در 6 الی 8 هفته میتوان نتیجه باورنکردنی از عملکرد دستگاه های لاغری کرایولیپولیز مشاهده کرد.تکنولوژی کرایولیپولیز موفق د در سال 2009 تاییده سازمان جهانی FDA آمریکا را برای لاغری شکم ،پهلو و ران ها کسب نماید.
بهترین دستگاه لاغری شکم

 

  • رادیو فرکوئنسی(radio frequency): در این روش فرکانس های رادیویی تقویت شده از لایه های سطحی پوست نفوذ کرده و با ایجاد گرما و حرارت ، بافت های چربی را گرم می کنند .با افزایش دمای بافت چربی ، پیوندهای چربی شکسته شده و سلول ها ذوب می شوند و طی روند طبیعی چربی ها از طریق سیستم لنفاوی و ادراری از بدن خارج می شوند.

 

  • کویتیشن(cavitation): تکنولوژی دستگاه های کویتیشن بر پایه تابش امواج اولتراسوند یا فراصوت با فرکانس بالاست که این امواج اولتراسوند با ایجاد لرزش و نوسان بافت چربی و آب میان میان سبب ایجاد حباب هایی بین سلول های چربی می شوند. با ترکیدن این حباب ها و تاثیر روی دیواره سلول های چربی مجاور این سلول های چربی شکسته شده و مواد چربی(تری گلیسیرید) داخل سلول ها به بیرون ریخته می شود . طی روزهای پس از درمان این بافت چربی تخریب شده توسط سیستم لنفاوی و ادراری از بدن دفع می شود.

  • هایفو (HIFU): هایفو امواج اولتراسوند متمرکز شدت یافته ای هستند که از سطح پوست عبور کرده و در لایه چربی این امواج در نقاط مشخصی متمرکز شده و دمای بافت در نقاط مورد نظر را به حدود 80 درجه سانتی گراد می رسانند. این دمای بالا باعث ذوب شدن و انهدام سلول های چربی می شود.

  • اندرمولوژی:در روش اندرمولوژی که یکی از روش های جدید لاغری موضعی می باشد و بیشتر برای درمان سلولیت ها به کار میرود با یک ماساژ مکانیکی پرقدرت روی پوست و مکش در لایه چربی باعث افزایش جریان خون بافت و افزایش درناژ و تخلیه سیستم لنفاوی و کمک به دفع چربی می شویم .

مقایسه انواع دستگاه های لاغری :

عملکرد دستگاه های لاغری

عملکرد دستگاه های لاغری با توجه به نوع دستگاه و ویژگی هایی که دارا می باشد متنوع بوده و پزشک بر اساس بافت چربی و ناحیه مدنظر بهترین دستگاه لاغری را برای فرد در نظر خواهد گرفت.

موضوع بسیار مهمی که برای داشتن نتیجه مطلوب از عملکرد دستگاه های لاغری باید به آن توجه داشته باشید انتخاب مراکز و کلینیک های معتبر و قابل اعتماد می باشد که تنوع بسیاری از انواع دستگاه های لاغری را در اختیار داشته و با فراهم کردن بهترین امکانات، کامل ترین خدمات را برای شما ارائه دهند.

همانطور که در مطلب بالایی مشاهده نمودید هر یک از انواع دستگاه های لاغری با عملکرد مختلف و روش های متنوعی به شکستن و خرد کردن چربی های بدن می پردازند.

دستگاه لاغری رادیو فرکوئنسی با وارد کردن جریان های الکتریکی بر بدن سبب بازسازی کلاژن شده و به دنبال آن سبب تقویت و جوانسازی پوست می شود. دستگاه کرایولیپولیز روشی بسیار ایده آل برای درمان چاقی موضعی بوده و برای افرادی که دارای اضافه وزن زیاد هستند مناسب نخواهد بود.

عوارض لاغری موضعی

بسیاری از افراد برای لاغری و کاهش وزن، رژیم های غذایی و انواع ورزش های لاغری را پیش روی خود قرار داده اند که در برخی از نواحی از جمله پهلوها، ران و شکم به نتیجه مطلوبی نرسیده اند چرا که این ناحیه از بدن در مقابل چربی سوزی و کاهش چربی بسیار مقاوم می باشند به همین منظور بهره مندی از لاغری موضعی در سال های اخیر بسیار مورد توجه افراد واقع شده است.

البته در نظر داشته باشید که با وجود مطلوب بودن عملکرد، دستگاه های لاغری ممکن است یک سری عوارض و معایبی را نیز به دنبال داشته باشند که افراد بایستی با کسب اطلاعات دقیق و قبول کردن تمامی مزایا و معایب از این روش های لاغری بهره مند شوند .از جمله معایب لاغری موضعی می توان به کبودی و درد کوتاه مدت اشاره نمود.

مشاوره خرید دستگاه
با ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :