جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

همه چیز در مورد لیزر co2 فرکشنال+نحوه عملکرد

رفع-اسکار-های-پوستی-با-لیزر

مقدمه

در این مطلب به روش‌های از بین بردن اسکار های پوستی با دستگاه لیزر CO2 فراکشنال  پرداخته ایم تا انتها با پرمون مد ما همراه باشید.

اسکارهای آکنه، لکه های ناشی از افزایش سن، چین و چروک های پوستی را تصور کنید که این مشکلات را در زمان بسیار کمی از بین می برد. این زیبایی لایه برداری پوست با لیزر فرکشنال CO2 است. وقتی صورت شما به پوستی جوان و صاف، و بی عیب تبدیل شود، نگرانی شما از بین می رود. 

از بین یردن  اسکار های پوستی با دستگاه لیزر CO2 و یا بدون لیزر یکی از چالش های مهم برای افرادی است که از این ضایعات رنج می برند.

اسکارها ، ضایعات پوستی برجسته ای هستند که به علت سوختگی ،زخم ، بریدگی ،آکنه ها یا جوش ها و … ایجاد می گردند و ظاهر نامطلوبی به پوست فرد می دهند. روش های درمانی مختلفی از جمله کرم ها و پماد های لایه بردار و ترمیم کننده پوستی ، تزریق کوکتل های مزوتراپی ضد اسکار ، تزریق فیلر و سابسیژن پوستی برای درمان و رفع اسکارهای پوستی وجود دارد.

دستگاه های جوانسازی پوست نیز یکی از روش های درمانی موثر  و محبوب در رفع اسکارهای پوستی می باشند. در بین دستگاه های جوانسازی پوست و مو ، لیزر جوانسازی  co2 فرکشنال موثرترین و قدرتمند ترین دستگاه برای رفع اسکارهای پوستی با لیزر می باشد. این دستگاه با تاباندن اشعه لیزر به صورت ستون هایی پر قدرت از نور لیزر به سطح پوست عمل می کند. مناطقی از سطح پوست که بین نقاط تابش اشعه قرار می گیرند سالم می مانند و ترمیم پوست و کلاژن سازی از همین نقاط صورت می گیرد. با افزایش ساخت و تولید کلاژن طی ماه های پس از درمان ناهمواری های موجود در سطح اسکارها درمان می شود.

اما نکته مهم در درمان اسکارها با لیزر co2 فرکشنال کیفیت و قدرت نفوذ اشعه های لیزر می باشد. به شرطی می توانیم انتظار یک درمان قابل قبول برای اسکارهای پوستی را داشته باشیم که دستگاه لیزر co2 فرکشنال تابش پرقدرت و استانداردی داشته باشد. اشعه های دستگاه های co2 فرکشنال غیر استاندارد و ناکارآمد نهایتا تا عمق 1 سانتی متری پوست نفوذ کرده و نمی توانند تاثیر چندانی روی اسکارهای شدید پوستی که در قسمت های عمیق تر پوست هستند اثربخش باشند. دستگاه لیزر co2 فرکشنال شرکت جانته لیزر که توانسته است  گواهینامه FDA امریکا را کسب نماید ، با تکنولوژی single light double rod خود می تواند با کیفیت و قدرت اشعه تابش فوق العاده خود تا عمق 4 میلیمتری پوست نفوذ کرده و شدید ترین اسکارهای پوستی را درمان نماید.

لایه برداری پوست با لیزر فرکشنال CO2 چیست؟

این یک روش مراقبت از پوست است که لیزر برای بهبود ظاهر و بافت پوست به کار می رود. در لیزر فرکشنال CO2، لیزر بخش کوچکی از لایه های خارجی آسیب دیده پوست را از بین می برد و پوستی شاداب، درخشان و جوان را نشان می دهد. 

بیماران و متخصصان سیستم CO2 را به درمان های قبلی لیزر ((Ablative Laserترجیح می دهند، زیرا این یک درمان ملایم تر با زمان توقف کمتر است. CO2 فرکشنال برای کاربردهای متعدد ایمن و موثر است – اسکار آکنه، لکه های ناشی از افزایش سن، خطوط ظریف، چین و چروک های عمیق، بافت ناهموار پوست، آسیب های ناشی از نور خورشید و موارد دیگر. 

لیزر CO2 فرکشنال برای درمان بیشتر نواحی بدن، رفع عیوب و ایجاد ظاهری جوان‌تر استفاده می‌شود.

اسکار پوستی چیست؟

اسکارپوستی یک اصطلاح کلی است که برای توصیف آسیب های پوستی که به دنبال  انواع زخم ها مثل  آکنه رخ می دهد استفاده می شود. بیش از 10 نوع مختلف از اسکار وجود دارد، از جمله اسکارهای پوستی ناشی از جای جوش، زخم ، لک های پوستی و سایر بیماری ها که سبب ایجاد بافتی نامناسب روی پوست می شود.

عمق نفوذ دستگاه برای رفع اسکار های پوستی با دستگاه لیزر CO2

عمق نفوذ نا مناسب

عمق نفوذ اشعه برای رفع اسکار های پوستی با دستگاه لیزر CO2

عمق نفوذ لیزر co2 فرکشنال جانته

رفع اسکار های پوستی با دستگاه لیزر CO2 چگونه است؟

روش رفع اسکار های پوستی با دستگاه لیزر CO2 ، یک روش مراقبت از پوست است که لیزر برای بهبود ظاهر و بافت پوست به کار می رود. در لیزر فرکشنال CO2، لیزر بخش کوچکی از لایه های خارجی آسیب دیده پوست را از بین می برد و پوستی شاداب، درخشان و جوان را نشان می دهد. 

بیماران و متخصصان سیستم CO2 را به درمان های قبلی لیزر ((Ablative Laserترجیح می دهند، زیرا این یک درمان ملایم تر با زمان توقف کمتر است. CO2 فرکشنال برای کاربردهای متعدد ایمن و موثر است – اسکار آکنه، لکه های ناشی از افزایش سن، خطوط ظریف، چین و چروک های عمیق، بافت ناهموار پوست، آسیب های ناشی از نور خورشید و موارد دیگر. 

لیزر CO2 فرکشنال برای درمان بیشتر نواحی بدن، رفع عیوب و ایجاد ظاهری جوان‌تر استفاده می‌شود.

لیزر CO2 فرکشنال چگونه کار می کند؟

لیزر CO2 فرکشنال یک روش غیر سایشی است که از لیزر مخصوصاً از دی اکسید کربن برای برداشتن لایه های خارجی پوست آسیب دیده استفاده می کند. لیزر به سطح پوست (اپیدرم) هدایت می شود و سپس به لایه های عمیق تر پوست نفوذ می کند. لیزر فرکشنال از یک الگوی شبکه ای از پالس های کوچک نور تشکیل شده است. هر پالس ستونی از انرژی را ارسال می کند که به لایه پوستی (عمیق تر) پوست می رسد. این فعالیت بدن را تحریک می‌کند تا کلاژن، یک ماده طبیعی در پوست، تولید کند که آغازگر فرآیند طبیعی بهبودی پوست است. 

پرتو لیزر فرکشنالیزه مزیتی نسبت به سایر درمان‌های لیزری دارد، زیرا نواحی کوچکی از پوست درمان نشده بین لکه‌های درمان شده باقی می‌ماند. بافت های سالم درمان نشده می توانند سلول ها و پروتئین ها را برای کمک به روند بهبودی فراهم کنند. این در مقایسه با سایر روش‌های لیزر (ابلاتیو) باعث بهبودی سریع‌تر و کاهش زمان توقف می‌شود. همچنین، فناوری لیزر فرکشنال به گونه ای طراحی شده است که کنترل دقیقی بر درمان، از جمله شدت لیزر، در اختیار تکنسین قرار دهد. 

CO2 فرکشنال چه چیزی را درمان می کند؟

معمولا روش رفع اسکار های پوستی با دستگاه لیزر CO2 انجام میشود. با این حال، پزشکان دریافته‌اند که لیزر CO2 می‌تواند طیف وسیعی از مشکلات پوستی را برطرف کند. خطوط ریز، چین و چروک های عمیق، بی نظمی در رنگ پوست، زخم آکنه – اینها تنها برخی از شرایطی هستند که از درمان لیزر CO2 فرکشنال سود می برند. و در حالی که این روش معمولاً روی مشکلات صورت متمرکز است، لیزر را می توان روی گردن، دست ها، بازوها و همچنین سایر نواحی استفاده کرد. 

مزایای لیزر فرکشنال CO2

این لیزر در بافت پوست با  کاهش خطوط ریز و درشت کاهش لکه های قهوه ای ، رفع مشکلات رنگدانه پوست از بین بردن لکه های خورشید میکروزخم های ایجاد شده توسط لیزر فرآیند بهبود زخم را تحریک می کند که منجر به کلاژن جدید می شود – که سبب ایجاد پوستی شاداب و جوان خواهد شد. نتایج فردی بر اساس وضعیت کلی پوست متفاوت خواهد بود. پوست تا 6 ماه پس از عمل به بهبودی خود ادامه می دهد، مشروط بر اینکه قرار گرفتن در معرض نور خورشید به حداقل برسد و مراقبت از پوست مناسب انجام شود استفاده از ضدآفتاب و کرم های آبرسان مناسب برای طی کردن هرچه موثرتر دوره نقاهت توصیه می شود.

Jante laser CO2 fractional laser device

کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه لیزر Co2 فرکشنال

سوالات متداول

لیزر فرکشنال CO2 برای اسکار آکنه چقدر موثر است؟

مانند تمام درمان های زیبایی، شما باید با انتظارات خود برای بهبود اسکار آکنه واقع بینانه روبرو شوید. ممکن است انتظار بهبودی 60 تا 90 درصدی در جای زخم خود داشته باشید، در صورتی که بهبود مورد انتظار کمتر از این باشد.

 

عوارض احتمالی لیزر فرکشنال CO2 چیست؟

عوارض نادر لیزر عبارتند از: قرمزی، تورم و خارش پوست (که نشانه بهبودی است). عوارض جانبی بسیار نادر آن عبارتند از: عفونت، جای زخم، رنگدانه و سوختگی، تاول.

 

آیا لیزر فرکشنال CO2 جای زخم را از بین می برد؟

لیزر فرکشنال CO2 یک لیزر قدرتمند است که به عمق پوست نفوذ می کند و در بهبود اسکارهای عمیق آکنه موثر است. با این حال، همچنین می تواند هایپرپیگمانتاسیون، لکه های پیری، خطوط ریز، پوست کدر، ملاسما، قرمزی و برافروختگی، اسکار و علائم کشش را درمان کند.

آیا لیزر فرکشنال CO2 کلاژن را تحریک می کند؟

انتشار گرما باعث تحریک تولید کلاژن و همچنین تقویت کلاژن موجود می شود

چه مدت بعد از لیزر CO2 نتایج را می بینم؟

اکثر بیماران برخی از نتایج را بلافاصله مشاهده می کنند اما نتایج کامل را برای 6-12 هفته بعد می توان مشاهده می شود. هنگامی که پوست بهبود می یابد، ممکن است 3-14 روز طول بکشد، یک دوره 4-6 هفته بعد از آن وجود دارد که ممکن است پوست بسیار کمی صورتی شود. این موقتی است و بیماران نباید وحشت کنند، این یک فرآیند طبیعی است.

زمان بهبودی لیزر CO2 چقدر است؟

زمان بهبودی بسته به هر مورد و درمان متفاوت خواهد بود، با این وجود، اکثر بیماران ممکن است برای 2-3 روز قرمزی داشته باشند.

نتیجه گیری

بنابراین دستیابی به پوست جوان ساده تر از چیزیست که فکر می کنید. در همان جلسه اول درمان می توانید به وضوح تغییرات ویژه آن را روی پوست خود ببینید. این فناوری لیزر قدرتمند خطوط و چین های صورت را از بین می برد و در عین حال به ایجاد پوستی جدید و صاف تر کمک می کند. لایه برداری پوست با لیزر نتایج طولانی مدت را بدون درد یا عوارض جانبی جراحی تهاجمی تر ارائه می دهد. 

مشاوره خرید دستگاه
با ما در تماس باشید
فهرست مطالب

یک پاسخ

  1. ببخشید من لیزر وایتنینگ بیکینی انجام دادم و ۱۰ روز گذشته اما نقاط سیاه از بین نرفتن و هیچ بهبودی نداشتم. دکتر هم رفتم کرم ترکیبی و قرص ضد التهاب دادن. الان التهاب ندارم ولی اصلا اون دلمه ها یا نقاط سیاه لیزر CO2 از بین نرفتن بعد ۱۰ روز. جای نگرانی هست؟ تروخدا کمکم کنید افسردگی شدید گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :