جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سولات متدوال لیزر جوانسازی پوست

لیزرهای جوان سازی پوست
 در این پست به بررسی سوالات شایع در مورد لیزرهای جوان سازی پوست پرداخته ایم.
 
 

مقدمه

همه خواهان پوستی صاف و سالم هستند، اما برای کسانی از ما که سابقه مشکلات پوستی، مانند جای زخم ناشی از آکنه یا لکه های ناشی از آسیب نور خورشید را داریم، این پوست عالی ممکن است فقط از طریق لیزر ایجاد شود. درمان مراقبت از پوست با لیزر روشی مطمئن برای اصلاح مشکلات پوستی و جوانسازی پوست شما است. مواردی وجود دارد که باید قبل از انجام لیزر درمانی در نظر بگیرید و سوالاتی که ممکن است در ذهن داشته باشید در این مطلب سعی داریم به سوالات شایع در این زمینه پاسخ دهیم.

درمان مراقبت از پوست با لیزر چیست؟

مراقبت از پوست با لیزر از لیزر برای اصلاح عیوب روی پوست مانند خطوط ریز، چین و چروک، رگ‌ها، اسکارهای آکنه و لک‌ها استفاده می‌کند. درمان های لیزری ده ها سال پیش اختراع شدند و این فناوری تنها با گذشت زمان بهبود یافته است. نور با شدت بالا به سلول های پوست حمله می کند و باعث رشد مجدد پوست جدید می شود. این لیزر درمانی را می توان با درمان های دیگر برای مبارزه با علائم پیری، موهای ناخواسته و مجموعه ای از عیوب ترکیب کرد. نور لیزر روی نواحی خاصی که نیاز به بهبود دارند با دقت دقیق کار می کند. انواع مختلفی از لیزر و درمان های پوست سبک وجود دارد که هر کدام برای انجام یک کار خاص مانند حذف مو، کک و مک یا رگ های عنکبوتی طراحی شده اند. 

جوانسازی پوست با دستگاه های لیزرهای جوان سازی پوست :

با افزایش سن به تدریج مشکلات پوستی مختلف نظیر انواع چین و چروک ها ، لکه های پوستی ، شلی و افتادگی پوست(sagging) ، خشکی و کم آب شدن پوست ، تحلیل بافت چربی و استخوانی زیر پوستی ایجاد می شوند. این مشکلات پوستی، زیبایی و شادابی پوست را از بین برده و باعث آزردگی فرد خواهند شد. امروزه دستگاه های جوانسازی مختلفی با تکنولوژی های مدرن و قدرتمند وجود دارند که می توانند مشکلات پوستی ناشی از افزایش سن را بهبود بخشند. یکی از موثرترین و محبوب ترین دستگاه های جوانسازی پوست ، لیزر های جوانسازی می باشند.

لیزرهای جوانسازی با تابش اشعه لیزر در طول موجهای مختلف  به سطح پوست ، سلول‌های فیبروبلاست  را تحریک کرده و باعث تولید کلاژن و الاستین که پروتئین های مهم پوستی هستند میشوند.کلاژن و الاستین باعث جذب آب شده و قوام و استحکام پوست را را افزایش می دهند. لیزرهای جوانسازی انواع مختلفی دارند.  از مهم ترین دستگاه های لیزر جوانسازی  می‌توان به لیزر Co2 فرکشنال ، لیزر اربیوم ،لیزر فوتونا و لیزر کوانتا  اشاره کرد.

در این مقاله به بررسی سوالات شایع در خصوص لیزرهای جوانسازی پوست بالاخص لیزر co2 فرکشنال می پردازیم.

چه کسی می تواند از این درمان استفاده کند؟

چه کسی می تواند از این درمان استفاده کند؟

خورشید می تواند تاثیرات زیادی روی پوست شما بگذارد، به خصوص برای افرادی که عاشق فعالیت های خارج از منزل هستند. اگر رگ های عنکبوتی، چین و چروک یا پوست آسیب دیده از نور خورشید دارید که می خواهید اصلاح کنید، مراقبت از پوست با لیزر برای شما مناسب است. مهم نیست که پوست شما چقدر روشن یا تیره است، می توانید از مزایای لیزر درمانی استفاده کنید.

آیا درمان مراقبت از پوست با لیزر بی خطر است؟

مانند هر عمل جزئی، ممکن است پس از انجام هر نوع لیزر درمانی کمی ناراحتی ایجاد شود. اما هر گونه ناراحتی جزئی است، زیرا متخصصان پوست همه اقدامات احتیاطی را انجام می دهند تا تجربه شما در طول درمان و پس از آن لذت بخش شود. مراقبت از پوست با لیزر غیر تهاجمی است، باعث سرطان نمی شود و پوست شما را جوان تر و بهبود می بخشد. اکثر افراد می توانند بلافاصله پس از درمان به روال روزانه خود بازگردند.

چه مدت طول می کشد؟

انواع مختلفی از لیزر درمانی وجود دارد و هر کدام بسته به ناحیه درمان ممکن است زمان متفاوتی را ببرد. برخی از افراد قبل از اینکه شاهد بهبودی گسترده باشند، چندین بار به متخصص پوست مراجعه می‌کنند. اکثر درمان ها نیازی به تغییر روتین قبل یا بعد ندارند و در صورت وجود درد می توان آن را با یخ یا ژل سرد کاهش داد.

مناسب ترین سن برای انجام لیزر جوانسازی پوست چند سالگی است؟

سن  مناسب برای انجام لیزر جوانسازی پوست یکی از سوالات شایع می باشد .  به طور کلی از سنین 25 تا 30 سالگی به بعد که پروسه تحلیل رفتن پوست و تخریب کلاژنی شروع می شود تا سنین بالا که مشکلات پوستی شدت می یابند می توان از لیزر جوانسازی  استفاده کرد.  میزان تخریب  و آسیب پوستی  مهمترین فاکتور تعیین کننده نیاز فرد به دستگاه لیزر جوانسازی پوست می باشد. به طور مثال ممکن است یک خانم ۲۰ ساله که دچار آکنه های پوستی شدید می باشد کیس مناسبی برای انجام لیزر جوانسازی پوست باشد در حالیکه که یک خانم ۵۰ ساله که سبک زندگی مناسب و مراقبت های پوستی قابل قبولی را داشته است و  مشکل پوستی خاصی ندارد نیازی به انجام لیزر جوانسازی پوست نداشته باشد.

چرا من می خواهم با لیزر پوست را درمان کنم؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید تحت لیزر قرار بگیرید، دلایل خود را برای درمان در نظر بگیرید. بسیاری از مردم می‌خواهند علائم پیری را معکوس کنند یا جای زخم‌های آکنه‌ای را که در دوران نوجوانی انتخاب شده‌اند، درمان کنند. اما فراتر از آن، بیماران می خواهند به بدن خود اطمینان داشته باشند. خلاص شدن از شر سیاهرگ های ناخوشایند بیش از یک بهبود زیبایی است. این یک بهبود کیفیت زندگی است. همین امر را می توان برای هر تعداد لک گفت. زمانی که پوستی سالم داشته باشید، مقداری از اضطراب ناشی از نگرانی در مورد اینکه دیگران شما را چگونه می بینند، از دست می دهید. می توانید زمان کمتری را صرف پنهن کردن آنها پشت آرایش  کنید.

از چه نوع لیزری استفاده می شود؟

در حال حاضر، لیزر Picosecond co2 fractional  پیشرفته ترین دستگاهی است که برای درمان های لیزری جوانسازی پوست استفاده می شود. لیزر فرکشنال با طول موج دوگانه قادر به درمان عیوب هم در سطح پوست و هم در عمیق ترین لایه های پوست است. این یکی از تنها لیزرهایی است که می تواند کار را با حداقل یا بدون عوارض انجام دهد. 

چه نوع عوارض جانبی باید انتظار داشته باشم؟

بیشتر افراد فقط یک ساعت یا بیشتر پس از درمان ممکن است  قرمزی و سوزش خفیف را تجربه کنند، برخی دیگر ممکن است جوش‌های آکنه، احساس سوزش خفیف یا تغییر رنگ پوست را تجربه کنند. 

آیا هیچ دارویی بر نتایج درمان تأثیر می گذارد؟

ضروری است که تکنسین لیزر خود را در مورد نسخه هایی که مصرف می کنید، بدون توجه به اینکه آیا آنها را به طور موقت مصرف می کنید یا نه، مطلع کنید. هم داروهای خوراکی و هم کرم های موضعی می توانند پوست را نسبت به لیزر حساس تر کنند، بنابراین ضروری است که با سابقه پزشکی خود کاملاً صادق باشید. علاوه بر این، اگر پس از استفاده از لوسیون‌های خاص، آرایش یا سایر محصولات زیبایی، واکنش آلرژیک یا عوارض جانبی را تجربه کرده‌اید، حتماً آن را ذکر کنید.

لیزر ابلیتیو است یا غیرابلاتیو؟

دریافت درمان‌های لیزر جوان‌سازی پوست با نوع اشتباه لیزر می‌تواند هفته‌ها استراحت لازم را برای شما به همراه داشته باشد. لیزرهای ابلیتیو دستگاه های اصلی بودند که برای بازسازی و جوانسازی پوست استفاده می شدند. لیزرهای فرسایشی که یک روش تهاجمی در نظر گرفته می شود، دستگاه اصلی مورد استفاده برای این نوع روش بود. با این حال، از آن زمان به بعد، فناوری پیشرفت کرده است و اکنون لیزرهای غیر سایشی بازار را در اختیار گرفته اند. این دستگاه ها قادرند چین و چروک و جای زخم را در عمق لایه های پوست بدون آسیب رساندن به سطح پوست از بین ببرند. این بدان معناست که می توانید بلافاصله به سر کار برگردید و مردم متوجه نخواهند شد که شما کاری انجام داده اید. هر دو نوع لیزر هنوز در صنعت استفاده می شوند، بنابراین مهم است که مطمئن شوید دقیقاً آنچه را که می خواهید دریافت می کنید.

دوره نقاهت چقدر است؟

بیماران می توانند انتظار داشته باشند که پوست آنها 5 تا 7 روز پس از یک جلسه لایه برداری لیزر خشک و لایه برداری شود. بسته به مشکل پوست و لیزر درمانی مورد استفاده، روند بهبودی حدود 10 تا 21 روز طول می کشد.  به طورکلی کلیه عوارض پس از ۲یا۳ماه برطرف می شود.

لیزرهای جوان سازی پوست چه مشکلاتی را می توانند برطرف کنند ؟

رفع چین و چروک های پوستی ،رفع انواع آکنه ها،  رفع انواع اسکار ها ( بریدگی،سوختگی،  جای بخیه و غیره ) ، رفع لکه های پوستی ناشی از نور خورشید،  رفع شلی و افتادگی پوست ، افزایش قوام و استحکام پوست،  افزایش شفافیت و آبرسانی پوست ،رفع ترک های پوستی و  استرچ مارک ها از مهمترین مواردی هستند که دستگاه های لیزر جوانسازی پوست می توانند در درمان آنها به کار روند .

لیزرهای جوان سازی پوست دقیقاً چگونه عمل می کنند؟

لیزرهای جوانسازی پوست ستون هایی از اشعه لیزر در طول موجهای مختلف  با انرژی بالا و به صورت کنترل شده را به سطح پوست می تابانند   و با ایجاد انرژی حرارتی در لایه های اپیدرم و درم  باعث تخریب و تحریک سلول های زایا در پوست می شوند. در نتیجه با افزایش فعالیت سلولهای فیبروبلاست ساخت کلاژن و الاستین افزایش می‌یابد و در نتیجه جوانسازی پوست حاصل می شود

آیا جلسات زیاد لیزر جوانسازی به معنای نتیجه گیری بهتر می باشد؟

به طور کلی شدت ضایعه و مشکلات پوستی سن فرد کیفیت و ضخامت پوست فرد باید قبل از درمان ارزیابی شود  .تعداد جلسات درمان و سطح انرژی تابشی برحسب مواردی که ذکر شد توسط پزشک تعیین می شود.  عموما برای ضایعات مختلف پوستی بین 2 تا 6 جلسه درمان را لحاظ کرد. درمان تهاجمی  (aggressive treatment) یا درمان بیش از حد (over treatment) نه تنها به معنای بهتر بودن کیفیت درمان نیست بلکه می تواند باعث  تخریب  کلاژنی  و آسیب به پوست فرد شود و عوارضی مثل لکه های پوستی یا تشدید افتادگی پوست را بر جای گذارد.

برای ضایعات شدید پوستی نظیر آکنه های مقاوم به درمان چه باید کرد؟

بافت های آسیب دیده پوستی خصوصاً در اسکار ها ظرفیت محدودی برای پاسخ به درمان با دستگاه های لیزر دارند . درمان تهاجمی با انرژی زیاد با دستگاه لیزر جوانسازی می تواند باعث ایجاد لکه های پوستی ، چین و چروک ها و تیرگی پوست  در سنین بالاتر  شود.

توصیه می‌شود برای ضایعات شدید پوستی از درمان های ترکیبی استفاده شود . به عنوان مثال می‌توانیم برای درمان یک ضایعه آکنه شدید و مقاوم از لیزر جوانسازی co2 فرکشنال در کنار سایر روشهای جوانسازی پوست مثل تزریق فیلر های هیالورونیک اسید PRP و مزوتراپی استفاده کنیم.

آیا شلی و افتادگی پوست در سنین بالا را می‌توان با لیزر های جوانسازی درمان کرد  ؟

درمانهای جوانسازی پوست با دستگاه های لیزر بیشترین اثر بخشی را در سنین ۳۰ تا ۴۵ سال و زمانیکه شدت ضایعات خفیف یا متوسط هستند  دارند .  در افراد مسن با ضایعات شدید پوستی و تحلیل زیاد بافت استخوانی و چربی زیر پوستی که باعث افتادگی زیاد پوست شده است نمی ‌توان پاسخ دهی و نتیجه درمانی فوق‌العاده‌ای را متصور بود.

از دستگاههای لیزر جوانسازی به عنوان دستگاه های لیفت صورت بدون جراحی یاد می شود اما در سنین بالا اگر افتادگی پوست بسیار شدید باشد تنها گزینه درمانی برای لیفت موثر پوست اقدامات جراحی است.درمان تهاجمی و تعداد جلسات بالا در افراد مسن می تواند باعث تخریب بافت چربی و آسیب استخوانی صورت شود شود که این امر نتایج نامطلوبی را به همراه دارد و می تواند آسیب پوستی  و ضعف استخوانی صورت افراد را تشدید کند .در سنین بالا توصیه میشود در کنار انجام لیزر های جوانسازی پوست از سایر روش های جوانسازی خصوصاً تزریق فیلر های هیالورونیک اسید به منظور افزایش حجم پوست، پر کردن پوست ،رفع چین و چروک های صورت لیفت و افزایش استحکام پوست استفاده کرد.

به طور کلی لیزرهای جوانسازی پوست نظیر لیزر co2 فرکشنال  یکی از قدرتمندترین و موثر ترین راه های درمانی برای مشکلات مختلف پوستی ناشی از افزایش سن می باشند و می توانند تاثیر فوق‌العاده‌ای در امر جوانسازی پوست داشته باشند.  اما انتخاب یک دستگاه استاندارد و با کیفیت و همچنین  گزینش درست و صحیح بیماران  و انتخاب تعداد جلسات مناسب درمانی و استفاده از سایر روش های جوانسازی در کنار دستگاه های لیزر جوانسازی می تواند  اثربخشی و رضایت مندی از درمان را را بالا ببرد.

دستگاه های جوان سازی پوست
مشاوره خرید دستگاه
با ما در تماس باشید
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :