جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

همه چیز درباره بیزینس پلن کلینیک زیبایی

بیزینس-پلن-کلینیک-زیبایی

مقدمه بیزینس پلن کلینیک زیبایی

برای راه اندازی هر کسب و کاری به یک نقشه راه نیاز است، بیزینس پلن کلینیک زیبایی موفقیت یک کلینیک زیبایی را تضمین مینماید.

در حقیقت، هنر زیبا به نظر رسیدن یکی از فعالیت‌هایی است که تقریباً همه زنان دوست دارند در آن شرکت کنند. به همین دلیل است که برخی از خانم ها بدشان نمی آید که برای داشتن ظاهری خوب و خوش اندام تلاش کنند. یکی از راه‌هایی که این خانم‌ها سعی می‌کنند از طریق آن بهترین ظاهر خود را داشته باشند این است که مطمئن شوند تمام خیالات و خواسته‌های زیبایی خود را به اندازه کافی برآورده می‌کنند.آنها مواظب آن هستند که موها و ناخن ها را درست کنند. به همین دلیل است که کسب و کار سالن های زیبایی برای مدت طولانی باقی مانده است.اگر فکر می‌کنید که راه‌اندازی یک سالن زیبایی همان چیزی است که می‌خواهید انجام دهید، باید مراقب باشید تا تحقیقات کافی و ضروری را انجام دهید که به شما کمک می‌کند تا در بهترین حالت کار کنید و راه‌اندازی کنید. در زیر نمونه ای از الگوی طرح کسب و کار سالن زیبایی آمده است.

تجهیز یک کلینیک زیبایی

نمونه موفق یک بیزینس پلن کلینیک زیبایی

نمونه طرح کسب و کار سالن زیبایی

بررسی اجمالی صنعت

تجارت سالن های زیبایی صنعتی است که وعده برآورده کردن فانتزی ها و نیازهای زنانی را می دهد که دوست دارند همیشه بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشند. 

 سالن های زیبایی  به ارائه برخی خدمات زیبایی پوست معروف هستند. برخی از این خدمات عبارتند از: تزریقات فیلر ، بوتاکس و مزوتراپی ، لیزر جوان‌سازی، رفع موهای زائد ، لاغری و‌‌‌…

 

چه خدماتی ارائه دهیم؟

تصمیم گیری در مورد محصولات و خدماتی که قرار است انجام دهید، قبل از شروع کسب و کار  بسیار مهم است.

 

لایه برداری شیمیایی پوست

  • درمان های تزریقی
  •  لیزر موهای زائد
  • لیزر درمانی رگ های پا
  • جوانسازی پوست 
  • لیزر پاکسازی تاتو
  • و…

 

محل کلینیک

یافتن مکان مناسب یک جنبه حیاتی از موفقیت یک کلینیک زیبایی  است. سعی کنید مکانی را پیدا کنید که میانگین سنی جامعه نزدیک یا بیش از 25 سال باشد. به طور کلی مشاهده می شود که افراد مسن مشتریان عمده این تجارت هستند. 

 

درک رقابت

تحقیقات بازار انجام دهید و اطلاعاتی را در مورد رقبای محلی و نیاز مشتریان جمع آوری کنید. خدمات ارائه شده و قیمت گذاری را بررسی کنید. اگر دانش روشنی در مورد نیازهای مشتریان داشته باشید، انتخاب محصولات و خدمات برای فروش آسان تر خواهد بود.

 

مشتریان را هدف قرار دهید

داشتن یک ایده روشن در مورد مشتریان هدف برای موفقیت در تجارت کلینیک زیبایی بسیار مهم است. می توانید آن را بر اساس سن، سبک زندگی و غیره دسته بندی کنید. به عنوان مثال، افرادی که بین 25 تا 40 سال سن دارند، سلامتی خود را حفظ می کنند و نگران ظاهر خود هستند، آینده نگرترین مخاطبان شما خواهند بود.

 

نامگذاری کسب و کار

برای کسب و کار کلینیک زیبایی خود یک نام مرتبط، جذاب، آسان برای به خاطر سپردن و مرتبط انتخاب کنید. فراموش نکنید که قبل از نهایی کردن نام، بررسی کنید که آیا یک نام دامنه مشابه موجود است یا خیر. 

 

یک طرح کسب و کار ایجاد کنید

یک طرح تجاری مستند برای موفقیت هر کسب و کار نوپا ضروری است. این در مورد تجارت کلینیک زیبایی نیز صادق است. 

 

مجوزها

در مورد مجوزهای راه اندازی و اداره یک کلینیک زیبایی در محل خود با مقامات مربوطه صحبت کنید. 

 

استخدام نیروی انسانی

اداره یک کلینیک زیبایی به تعدادی پرسنل ماهر برای انجام خدمات زیبایی روزانه نیاز دارد. شما نیاز به استخدام پرسنل برای حسابداری، نگهداری سوابق یادداشت های بالینی، رزرو مشتریان، تماس برای جلسات‌ بعدی، تجویز، و غیره خواهید داشت. شرح شغل مفصلی برای هر شغل ایجاد کنید. یک آگهی در یک روزنامه محلی درج کنید، یا شغل خود را در پورتال های شغلی آنلاین رایگان ارسال کنید.

 

استراتژی قیمت گذاری

شما باید یک استراتژی قیمت گذاری داشته باشید در حالی که هزینه خدمات و محصولات خود را از مشتریان دریافت می کنید. توصیه می شود از سایر کلینیک های مشابه یاد بگیرید که چقدر برای خدمات مشابه هزینه دریافت می کنند. 

 

راه اندازی و موجودی برای کلینیک

فضای داخلی کلینیک باید برای مشتریان راحت باشد. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای پذیرایی و فضای استراحت برای مشتریان منتظر وجود دارد. وسایلی مانند تخت متحرک، کیف چرخ دار، صندلی، کامپیوتر، لباس فرم و غیره باید در مرحله اولیه خریداری شوند.

غیر از این موارد، اقلامی مانند فیلتر پوستی، غلتک درما، لایه بردار پوست، گاز استریل، دستکش، کیسه خنک کننده، کیسه یخ و غیره باید به طور مداوم تهیه شوند.

 

محاسبه هزینه راه اندازی

برای هزینه های راه اندازی برای خرید تجهیزات، اجاره یا خرید محل ، مواد مصرفی، مبلمان، آموزش و غیره ترتیب مالی بدهید .

 

در مورد ساعات کاری تصمیم بگیرید

ساعات کار را در تابلوی جلوی کلینیک خود به وضوح ذکر کنید. تصمیم بگیرید که آیا کلینیک در روزهای تعطیل و اخرهفته باز می ماند یا خیر. همیشه و بطور منظم از این برنامه پیروی کنید و اگر تصمیم به تعطیلی خارج از برنامه دارید قبل‌تر اطلاع رسانی کنید.

 

 حسابداری

راه اندازی یک فرآیند حسابداری آسان برای نگهداری، بخش مهمی از عملکرد روان یک تجارت کلینیک است. برای اطمینان از آن ، نرم افزار حسابداری مناسب را انتخاب کنید . سعی کنید گزینه های مختلف پرداخت هزینه ها مانند پول نقد، چک،  برنامه های تلفن و غیره را به مشتریان ارائه دهید.

 

ترویج تجارت

قبل از شروع به تبلیغ کسب و کار خود یک برنامه بازاریابی منسجم ایجاد کنید. آگهی ها، بروشورها، کارت های ویزیت برخی از مواد اولیه تبلیغاتی برای چاپ هستند. امروزه برای دسترسی بیشتر داشتن یک وب سایت الزامی است. ایجاد صفحات پروفایل رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام می تواند به شناساندن و دیده شدن بهتر کسب و کار شما و اطلاعات بیشتر درباره چگونگی انجام خدمات زیبایی و اعتمادسازی بیشتر کمک کند.

 

 

اکنون زمان بسیار خوبی برای ورود به صنعت لیزر و زیبایی شناسی است و تقاضا برای درمان روز به روز افزایش می یابد. با رویکرد صحیح، ایجاد یک تجارت بسیار سودآور از طریق ارائه درمان های مختلف زیبایی بسیار امکان پذیر است. اطلاعات مختلفی را ارائه دادیم تا به طور خاص برای کلینیک های لیزر تازه تاسیس طراحی شده اند کمک کنیم که به موثرترین شکل ممکن رشد کنند.  به هر حال کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در این زمینه بسیار کمک کننده است.

بهترین شرکت تجهیزات کلینیک های زیبایی

به طور خلاصه درباره بیزینس پلن کلینیک زیبایی

نمونه طرح کسب و کار سالن زیبایی

اکنون زمان بسیار خوبی برای ورود به صنعت لیزر و زیبایی شناسی است و تقاضا برای درمان روز به روز افزایش می یابد. با رویکرد صحیح، ایجاد یک تجارت بسیار سودآور از طریق ارائه درمان های مختلف زیبایی بسیار امکان پذیر است. اطلاعات مختلفی را ارائه دادیم تا به طور خاص برای کلینیک های لیزر تازه تاسیس طراحی شده اند کمک کنیم که به موثرترین شکل ممکن رشد کنند.  به هر حال کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در این زمینه بسیار کمک کننده است.

مشاوره خرید دستگاه
با ما در تماس باشید
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :