جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

لیزر برای زنان باردار

لیزر برای زنان باردار

آیا لیزر برای زنان باردار مشکلی ایجاد میکند؟

وقتی باردار هستید، بزرگترین اولویت شما سلامت خود و کودکتان است. بدن شما تغییرات زیادی را تجربه می کند، که ممکن است شامل حساسیت های پوستی جدید، جوش ها و ترک های پوستی باشد. این علائم اغلب با رشد موهای زائد در اطراف شکم، صورت و سایر نقاط ناخواسته همراه است.

برای بسیاری از افراد این سوال پیش می‌آید که آیا می توان این عوارض جانبی شایع بارداری را در دوران بارداری درمان کرد، به خصوص با لیزر موهای زائد یا لیزر برای پوست. در اینجا به این بحث می‌پردازیم که آیا استفاده از لیزر در این دوران بی خطر است یا خیر؟

لیزر برای زنان باردار ( لیزر برای پوست و مو )

لیزر برای پوست در دوران بارداری

در دوران بارداری، افزایش سطح هورمون اغلب مسئول تغییرات طبیعی در بدن از جمله لکه ها، مویرگ های شکسته و رنگدانه است. با این حال، کارشناسان توصیه می کنند که درمان های لیزری پوست برای کسانی که باردارند مناسب نیستند. برای نگرانی‌های زیبایی پوست، توصیه می‌کنیم شش ماه تا یک سال بعد از بارداری قبل از درمان صبر کنید، زیرا بسیاری از این علائم به مرور زمان خود به خود محو می‌شوند.

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

انجام لیزر موهای زائد در دوران بارداری توصیه نمی‌شود، زیرا خطرات آن نامشخص است. نوسانات هورمونی در این مدت همچنین می‌تواند اثربخشی درمان شما را به حداقل برساند و نتایج آن شما را به خطر بیندازد.

شکی نیست که لیزر موهای زائد روشی مطمئن برای از بین بردن موهای زائد است. در واقع، لیزر در سراسر کشور و جهان برای درمان ایمن زگیل، سنگ کلیه و انواع بیماری های پزشکی دیگر استفاده می شود. با این حال، تحقیقات کافی در مورد زنان باردار انجام نشده است تا بتوان به طور قطعی به این سوال پاسخ داد.

Candela

کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه لیزر کندلا

آیا لیزر موهای زائد در دوران بارداری بی خطر است؟

 بعید است که این کمبود تحقیقات به زودی برطرف شود، زیرا بعید به نظر می رسد که گروهی از زنان باردار در مطالعه ای برای ردیابی اثرات لیزر موهای زائد بر روی جنین خود شرکت کنند.

هورمون های بارداری چرخه رشد مو را مختل می کنند

بر خلاف درمان های فوری رفع موهای زائد مانند اپیلاسیون و اصلاح، لیزر موهای زائد یک فرآیند تدریجی است که طی یک سری جلسات انجام می شود. بارداری چرخه طبیعی رشد مو را مختل می کند و به طور بالقوه تعیین زمان درمان ها برای موثرترین درمان را دشوار می کند. در هر صورت، رشد موهای مرتبط با بارداری معمولاً ظرف سه ماه پس از تولد نوزاد خود به خود برطرف می‌شود، در این مرحله درمان‌ها غیرضروری می‌شوند.

هایپرپیگمانتاسیون

علاوه بر موهای زائد بدن، بسیاری از زنان باردار متوجه می شوند که پوست آنها در دوران بارداری به طور موقت تیره می شود – پدیده ای به نام هایپرپیگمانتاسیون. لیزر موهای زائد برای پوست‌های روشن‌تر بهترین نتیجه را دارد و بیشترین نتایج در افرادی با تضاد رنگی بالا بین رنگ مو و رنگ پوست رخ می‌دهد. با تیره شدن پوست در دوران بارداری، لیزر موهای زائد ممکن است به طور موقت کمتر از سایر مواقع موثر باشد.

پوست حساس

پوست در دوران بارداری به دلیل ترکیبی از افزایش خون رسانی و کشیدگی پوست در اطراف سینه ها و شکم حساس تر است. این احساس موقتی ممکن است لیزر موهای زائد را در این مدت دردناک یا ناراحت‌کننده‌تر کند. روش های جایگزین لیزر موهای زائد با توجه به اینکه آیا لیزر موهای زائد در دوران بارداری ایمن است، سؤالات زیادی وجود دارد، بهتر است به دنبال روش های جایگزین لیزر موهای زائد باشیم که در هنگام مواجهه با موهای زائد زائد در دوران بارداری ایمن تر و راحت تر هستند.

پس قرار است با این همه مو برای لیزر در دوران بارداری چه کار کنید؟

پس قرار است با این همه مو برای لیزر در دوران بارداری چه کار کنید؟

هنگامی که باردار هستید، بهتر است که احتیاط کنید و به اصلاح بپردازید. اپیلاسیون، کرم های موبر و سایر روش های حذف موهای غیر متعارف نیز برای زنان باردار توصیه نمی شود. اگر نگران رشد مو هستید، قبل از استفاده از روشی غیر از اصلاح با پزشک خود مشورت کنید.ما نمی گوییم که روش های لیزر برای زنان باردار ناامن است. به سادگی تحقیقات کافی برای تعیین وجود ندارد. اگر شاهد رشد موهای ضخیم‌تر به عت تغییرات هورمونی هستید یا موها در مکان‌های جدید رشد می‌کنند، نگران نباشید. پس از کاهش هورمون های بارداری، موهای شما باید حدود شش ماه پس از زایمان به چرخه رشد طبیعی خود بازگردند .

Titanium laser device

کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه لیزر تیتانیوم

بارداری چه تاثیری بر رشد مو دارد؟

وقتی باردار هستید، به راحتی احساس می کنید که خودتان نیستید. برخی از زنان به مدت 9 ماه از هیجان و شادی می درخشند، در حالی که برخی دیگر از تغییراتی که بدنشان می کند چندان راضی نیستند. در دوران بارداری، هورمون‌های شما در بالاترین حد خود پمپاژ می‌کنند که بر چرخه طبیعی رشد مو تأثیر می‌گذارد. در طول این نه ماه، بسیاری از زنان مشاهده می کنند که  در مکان های ناخواسته مانند صورت، گردن، شکم و سینه موهایی شروع به رشد می کنند.

آیا لیزر برای زنان باردار در هنگام شیردهی را میتوان انجام داد؟

به طور کلی، حذف موهای زائد در هنگام شیردهی ایمن است. با این حال، هورمون‌ها می‌توانند بر رشد مو تأثیر بگذارند، بنابراین توصیه می‌شود قبل از شروع مجدد لیزر درمانی تا پایان شیردهی صبر کنید. این تضمین می کند که بهترین نتایج لیزر را به دست آورید و هورمون های بارداری بر برنامه درمانی شما تأثیری ندارند.

راهنمای خرید دستگاه لیزر موهای زائد حرفه‌ای

نتیجه

در دوران بارداری، سطح هورمون ها تغییر می کند و رشد موهای زائد معمولی است، اما این بدان معنا نیست که باید برای درمان لیزر موهای زائد بدوید. لیزر موهای زائد بی خطر است، اما تحقیقات کافی برای اطلاع از بی خطر بودن آن برای نوزاد متولد نشده وجود ندارد. زنان باردار باید از لیزر درمانی تا پس از زایمان خودداری کنند. اگر با موهای ناخواسته صورت سر و کار دارید، از روش های سنتی حذف موهای زائد مانند اصلاح استفاده کنید. از کرم های رفع موهای زائد و درمان های لیزری پوست برای از بین بردن خطر اثرات منفی خودداری کنید.هنگامی که باردار هستید، تمرکز اصلی شما باید بر سلامت خود و کودکتان باشد. اول آن کودک شاد و سالم را به دنیا بیاورید. بر پشت سر گذاشتن آن چند ماه اول شب های بی خوابی و جلسات تغذیه مداوم تمرکز کنید. وقتی همه اینها پشت سرتان گذاشته شد، آماده خواهید بود که برای درمان لیزر موهای زائد خود به عنوان پاداشی شایسته بنگرید‌.

مشاوره خرید دستگاه
با ما در تماس باشید
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :