جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جوانسازی واژن چیست؟هر ان‌چیز که باید بدانید!

جوانسازی واژن

مقدمه‌

با گذشت زمان، واژن به دلیل عوامل مختلفی مانند کمبود استروژن مرتبط با افزایش سن، زایمان و مشکلات فیزیکی در  دستگاه ادراری تحتانی ممکن است تغییراتی را تجربه کند. این اختلالات می تواند منجر به مشکلات بسیاری شود. بسیاری از روش های پزشکی مدرن وجود دارد که می تواند سبب بهبود این مشکلات شود. با این حال جوانسازی با لیزر یک جایگزین غیر جراحی است که هم عضلات واژن را سفت می کند و هم مشکلات زمینه ای ادراری و واژن را بهبود می بخشد.

در ادامه‌ خلاصه‌ای از گزینه‌های درمان جوان‌سازی واژن و روشن کننده واژن با لیزر را ارائه می‌کنیم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید

جوانسازی واژن با لیزر چگونه کار می کند؟

جوانسازی واژن با لیزر از CO2 یا انرژی فرکانس رادیویی برای کمک به بازسازی بافت واژن و تحریک تولید کلاژن جدید استفاده می کند. با درمان CO2، لیزر فرکشنال CO2 ضایعات میکرو را در دیواره واژن ایجاد می کند و باعث تحریک تولید کلاژن جدید برای  بهبود عملکرد می شود. این کار اجزای مخاط واژن و ساختارهای مجاور تناسلی را دوباره سازماندهی و جوان می کند. بازسازی بافت متعاقب آن هم واژن را سفت می‌کند و هم سلامت و عملکرد کلی آن را بهبود می‌بخشد و مشکلاتی مانند سوزش، بی‌اختیاری و غیره را کاهش می‌دهد.  درمان فرکانس رادیویی از امواج الکترومغناطیسی برای گرم کردن بافت زیرین استفاده می کند که اثری مشابه با درمان CO2 دارد. همچنین به تحریک تولید کلاژن و جوانسازی مخاط واژن کمک می کند و در نتیجه همان بهبودهای مرتبط با درمان را به همراه دارد.

جوانسازی واژن با دستگاه لیزر co2 فرکشنال

امروزه جوانسازی زنان به یکی از مهمترین دغدغه های بانوان خصوصا در سنین بالاتر تبدیل شده است و جوانسازی واژن با دستگاه لیزر co2 فرکشنال به دلیل موفقیت بالای درمان و رضایتمندی افراد، در اولویت مخاطبان قرار گرفته است. همانطور که میدانید شاد زیستن نه تنها ظاهری زیبا را به دنبال دارد بلکه سبب افزایش اعتماد به نفس و رضایتمندی در زندگی افراد نیز می شود.

بعضی از بانوان با بالا رفتن سن، پس از زایمان و یائسگی، شاهد گشاد شدن واژن، خشکی و سوزش در اندام تناسلی خود می باشند که این موضوع نه تنها سبب کاهش اعتماد به نفس آنها شده بلکه در زندگی زناشویی افراد نیز تاثیر منفی به دنبال خواهد داشت. با توجه به اینکه بسیاری از خانم ها علاقه مند و طرفدار جراحی واژن نیستند به این منظور می توانند از جوانسازی واژن با دستگاه لیزر و امکانات این روش نوین بهره مند شوند. در این راستا مشکلات تناسلی در خانم ها مورد درمان قرار گرفته و با لیزر co2 فرکشنال واژینال تمامی نگرانی ها و مشکلاتی که برای اندام تناسلی خانم ها پیش آمده برطرف می گردد.

Jante laser CO2 fractional laser device

کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه لیزرCO2 فرکشنال

چرا جوانسازی واژن با لیزر انجام می شود؟

دیواره واژن می تواند به دلایل مختلفی تغییر کند که منجر به خشکی، درد در حین مقاربت یا کاهش لذت می شود. برخی از زنان پس از یائسگی خشکی واژن را تجربه می‌کنند ، یا متوجه می‌شوند که واژن با افزایش سن یا پس از زایمان حالت ارتجاعی کمتری پیدا می‌کند. این از دست دادن قابلیت ارتجاعی ممکن است منجر به عفونت های مکرر واژن نیز شود. برای زنان مبتلا به خشکی واژن، استروژن معمولا به عنوان یک گزینه درمانی ارائه می شود. این همیشه موثر نیست و همچنین برای زنانی که سرطان سینه یا تخمدان داشته اند مناسب نیست. در این شرایط جوانسازی واژن با لیزر ممکن است یک گزینه ارجح باشد.

جوانسازی واژن با لیزر شامل چه مواردی می شود؟

جوانسازی واژن با لیزر شامل چه مواردی می شود؟

جوانسازی واژن با لیزر معمولاً شامل دو دوره درمانی با فاصله 4-6 هفته است، اگرچه برخی از افراد به جلسات بیشتری نیاز دارند.

پزشک یک میله کوچک را به آرامی وارد واژن می کند. سپس میله به آرامی به عقب کشیده می شود و یک پرتو لیزر سوراخ های ریزی را در پوشش واژن ایجاد می کند. سوراخ ها باعث تحریک جریان خون جدید و رشد بافت در واژن می شوند.

در حین عمل دردی احساس نخواهید کرد و شاید احساسی مانند نیش زنبور داشته باشید . معمولاً کل کار حدود 10 دقیقه طول می کشد. و اغلب برای کاهش هرگونه ناراحتی از بی‌حسی موضعی استفاده می کنند. توصیه می شود ۳تا۵ روز از رابطه جنسی و استفاده ازتامپون خودداری کنید.

ممکن است بعد از درمان کمی قرمزی یا تورم داشته باشید که در عرض ۲۴ تا ۴۸ ساعت فروکش می کند.

مراقبت های بعد از لیزر جوانسازی واژن

برخی از زنان پس از درمان عوارض جانبی ناراحتی و تورم خفیف را گزارش می‌کنند، اما این علائم معمولاً پس از چند روز ناپدید می‌شوند. درمانگر به شما توصیه می کند که تا 4 تا 5 روز پس از عمل از رابطه جنسی یا استفاده از تامپون خودداری کنید تا دیواره واژن ته نشین شود.شما باید بلافاصله متوجه بهبودی و همچنین بهبود مستمر در چند ماه آینده شوید. نتایج حدود 18 ماه تا دو سال باقی می‌مانند و بیشتر زنان هر 12 تا 18 ماه یک‌بار درمان «نگهدارنده» خواهند داشت.

کاربردهای لیزر Co2 فرکشنال

جوانسازی واژن با لیزر چقدر موثر است؟

جوانسازی واژن با لیزر چقدر موثر است؟

برای بسیاری از زنان، جوانسازی واژن با لیزر می تواند نه تنها در سفت کردن واژن، بلکه در بهبود مشکلات زمینه ای ادرار یا واژن بسیار موثر باشد. در صورت موفقیت آمیز شدن، جوانسازی واژن با لیزر می تواند مزایای مثبت زیادی مانند کاهش درد در حین رابطه جنسی، درمان ادرار دردناک یا بی اختیاری ادرار، جلوگیری از عفونت های مزمن دستگاه ادراری، افزایش روغن کاری واژن و از بین بردن ناراحتی های مرتبط با افزایش سن داشته باشد. بسیاری از زنان پس از انجام جوانسازی واژن بهبود قابل توجهی در کیفیت زندگی خود گزارش می دهند. همانطور که گفته شد، روش جراحی برای هر بیمار مناسب نیست. به خصوص پس از زایمان، برخی از بیماران ممکن است از دست دادن شدید توان واژن را تجربه کنند. در حالی که درمان‌های فرکانس رادیویی و CO2 می‌توانند کلاژن را تحریک کرده و بهبودی را تقویت کنند، جراحی در واقع شکاف‌های بین عضلات واژن را که جدا شده یا آسیب دیده‌اند، می‌بندد. در موارد شدید، اگر لیزر درمانی نتواند به اندازه کافی نیازهای شما را برطرف کند، پزشک شما ممکن است درمان جراحی را توصیه کند.

 

مزایای جوانسازی زنان به ویژه جوانسازی واژن با دستگاه لیزر co2 فرکشنال

میل به زیبایی در وجود هر فردی وجود دارد که برخی از افراد از ابراز این موضوع خودداری می کنند و بر این باورند که بیان یک سری مسائل مربوط به زیبایی اندام تناسلی بسیار زشت و شرم آور می باشد در حالی که این موضوع بسیار پیش پا افتاده و امری طبیعی است و در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی شاهد فعالیت کلینیک ها و سالن های زیبایی متعددی در جامعه می باشیم که با دستگاه ها یا جراحی زیبایی واژن سبب افزایش اعتماد به نفس خانم ها در سنین بالا می شوند و روز به روز شاهد افزایش مخاطبان برای اقدامات زیبایی و جراحی های پیشرفته در این زمینه می باشیم.

تمامی مراحل ترمیم و اصلاح مشکلات اندام تناسلی تحت عنوان “جوانسازی واژن یا جوانسازی واژینال” دسته بندی شده و روز به روز با تقاضای بسیار برای این جراحی گزینه های مختلفی برای رسیدن به یک واژن بی نقص و بی عیب ارائه میگردد. جوانسازی زنان سبب تغییر شکل و سفت تر شدن اندام تناسلی شده و با متقارن تر شدن و تغییر شکل سبب افزایش زیبایی ظاهری دستگاه تناسلی خانم ها می شود. از جمله مزایای استفاده از لیزرco2 فرکشنال واژینال می توان موارد زیر را نام برد:

  1. در این روش درد و خونریزی مشاهده نمی شود
  2. فرد میتواند پس از انجام لیزر به فعالیت های روزمره خود ادامه دهد.
  3. نیاز به مصرف آنتی بیوتیک بعد از لیزر نمی باشد.
  4. هزینه لیزرجوانسازی واژینال به مراتب از جراحی کمتر است.

کاربرد جوانسازی واژن با دستگاه لیزرco2  فرکشنال

جوانسازی واژن با دستگاه لیزرco2  فرکشنال  به عنوان جدیدترین دستاوردهای پزشکی در سال های اخیر شناخته شده است که در این روش شاهد افزایش خونرسانی به مخاط واژن می باشیم که در این راستا با تحریک کلاژن سازی، عضلات واژن تقویت یافته و واژن تنگ تر می شود. هم چنین با بهره مندی از لیزر، گردش خون واژن بهبود یافته و در نتیجه خشکی اندام تناسلی برطرف می شود و این ناحیه لغزنده تر و نرم تر می گردد. کاربرد جوانسازی واژن با دستگاه لیزر با توجه به مزیت هایی که داراست به وضوح قابل مشاهده بوده و نظر بسیاری از مخاطبان را به سوی خود جذب کرده است .از جمله کاربرد های جوانسازی زنان با لیزرco2  فرکشنال  میتوان موارد زیر را نام برد:

-رفع گشادی واژن(Tightening)

– افزایش ترشحات واژن و رفع خشکی، سوزش و آتروفی اندام تناسلی

– درمان بی اختیاری ادرار(Stress urinary incontinency)

– درمان مقاربت آزاردهنده به دلیل خشکی مخاط واژن(بهبود sexual experience)

– درمان عفونت های مداوم دستگاه تناسلی

– روشن سازی پوست و رفع تیرگی ناحیه خارجی واژن(Whitening)

مقایسه جوانسازی زنان با دستگاه لیزرco2 فرکشنال نسبت به روش های جراحی

جوانسازی زنان دستگاه لیزرco2  فرکشنال   نسبت به روش های جراحی از امکانات و ویژگی های مختلفی بهره مند می باشد . در این روش تنگ کردن واژن و زیبایی اندام تناسلی، هیچ گونه برش و خونریزی به وجود نمی آید و و آسیب عصبی نیز به این ناحیه وارد نمی شود.

درمان با روش لیزر نسبت به جراحی بسیار سریع تر بوده و طی انجام لیزر فرد هیچگونه دردی احساس نخواهد کرد هم چنین دوره نقاهت در این روش کوتاه تر می باشد. تنگ کردن واژن با لیزر جوانسازی واژینال را می توان در عمق ناحیه درمانی انجام داد .به همین منظور زخمی بر روی سطح واژن مشاهده نمی شود.

هزینه جوانسازی واژن با دستگاه لیزرco2  فرکشنال از دیگر مواردی می باشد که برای مخاطبان اهمیت بسیاری دارا بوده و در این خصوص می توان بیان کرد نسبت به هزینه های جراحی بسیار کمتر است و افراد می توانند در کنار بهره مندی از بهترین خدمات و امکانات، هزینه پایینی را بپردازند.

اقدامات قبل و بعد از جوانسازی زنان (واژن) با دستگاه لیزر جهت تنگ کردن واژن

قبل از جوانسازی واژن با دستگاه لیزرco2  فرکشنال بایستی ناحیه به درستی ضدعفونی شود . پروب لیزر با وارد شدن به واژن به صورت 360 درجه چرخانده و تابش پرتوهای لیزر به لایه های عضلات واژن به شکل عمیق انجام می شود. مدت زمان لیزر حدود 15 الی 20 دقیقه بوده و کوتاه مدت بودن انجام لیزر از مزیت های این روش می باشد. البته برای جوانسازی واژن با دستگاه لیزر بایستی یک سری مراقبت های قبل و پس از درمان را رعایت کنید:

  • قبل از لیزر بایستی ناحیه واژینال مورد معاینه توسط متخصص قرار بگیرد
  • 3 الی 5 روز پس از پریود بهترین زمان برای لیزر جوانسازی واژینال می باشد
  • قبل از انجام جوانسازی، پاپ اسمیر جدید انجام دهید
  • عدم رابطه جنسی تا دو هفته بعد از لیزر
  • عدم انجام کارهای سنگین یک الی دو هفته بعد لیزر
  • استفاده از بالشتک های یخ در صورت داشتن سوزش بعد از لیزر

نتایج درمانی لیزر جوانسازی واژینال ،اغلب بین 6 الی 18 ماه ماندگاری دارند.

آیا خطراتی وجود دارد؟

همه اقدامات پزشکی خطراتی را به همراه دارند، اما خطرات مرتبط با جوانسازی واژن به طور کلی بسیار کم است. اکثر بیماران برخی از عوارض جانبی موقت را تجربه می کنند. این اغلب شامل قرمزی خفیف، تورم و ناراحتی خفیف پس از درمان است. اینها باید طی چند روز خود به خود از بین بروند و معمولاً نیازی به درمان پزشکی ندارند.  در موارد بسیار نادر، برخی از بیماران ممکن است عوارض جانبی جدی تری مانند جای زخم، سوختگی واژن و دردهای مکرر را تجربه کنند که ممکن است برای رفع آنها نیاز به درمان بعدی داشته باشد.

کلام اخر

جوانسازی واژن یک روش سرپایی ساده است که می تواند واژن را سفت و جوان کند. همچنین تواند بسیاری از مشکلات از جمله بی اختیاری ادرار و مقاربت دردناک را بدون نیاز به جراحی کاهش دهد. این نه تنها می تواند عزت نفس را افزایش دهد، بلکه کیفیت کلی زندگی شما را نیز بهبود می بخشد. در حالی که برخی از بیماران ممکن است برای رفع از دست دادن شدید توان واژن نیاز به درمان جراحی داشته باشند، بسیاری از بیماران با جایگزین های غیر تهاجمی موفق به بهبودی کامل می شوند.

مشاوره خرید دستگاه
با ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :