جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دستگاه لیزر با ژل بهتره یا بدون ژل ؟

استفاده از ژل در دستگاه های لیزر

زمانی که صحبت از استفاده از ژل در دستگاه های لیزر می شود قطعا باید به این نکته توجه کنیم که با یک دستگاه لیزر تماسی طرف هستیم.

دستگاه های لیزر موی زائد به طور کلی یا تماسی هستند و یا تابشی که از این منظر با هم تفاوت هایی دارند.

در واقع دستگاه تماسی از این جهت که با پوست تماس پیدا می کند تماسی نام گرفته و دستگاه تابشی به دلیل عدم تماس مستقیم با پوست و از طریق تاباندن اشعه لیزر به سطح پوست تابشی نام گرفته است.

از تفاوت هایی که این دو دستگاه با هم دارند همانطور که اشاره شد استفاده از ژل در دستگاه های لیزر برای مراجع هنگام روند حذف مو است که در دستگاه لیزر تماسی مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه های لیزر تماسی و تابشی همچنین از نظر طول موج نیز با هم تفاوت دارند به طور مثال در دستگاه لیزر تابشی کندلا ما شاهد دو طول موج الکساندرایت و ان دی یاگ هستیم و در دستگاه لیزر تماسی تیتانیوم علاوه بر طول موج الکساندرایت و ان دی یاگ وجود طول موج دایود را نیز مشاهده می کنیم.

تخریب فولیکول های مو چگونه شکل میگیرد؟

 تخریب فولیکول های مو با دستگاه لیزر با استفاده از گرمای انتخابی انجام می شود.

 در این روش، لیزر نور با طول موج و شدت خاص را به ناحیه مورد نظر تابانده و به طور هدفمند سلول های رنگدانه دار (ملانوسیت) موجود در فولیکول مو را گرم می کند.

گرمای ایجاد شده توسط لیزر، به سلول های بنیادی فولیکول مو که مسئول رشد موی جدید هستند، آسیب می رساند و از رشد مجدد مو جلوگیری می کند.

دکتر تنها دستگاه لیزر تیتانیوم DF شهر نقده

همچنین عواملی نیز در نوع لیزر ، رنگ مو و پوست، عمق فولیکول مو، تنظیمات دستگاه نیز اثر گذارد.

استفاده از ژل در دستگاه های لیزر مزایای متعددی دارد، از جمله:

بهبود انتقال انرژی:  

استفاده از ژل در دستگاه های لیزر به عنوان یک واسطه عمل می کند و به انتقال انرژی لیزر به طور موثرتر به پوست کمک می کند. این امر می تواند به افزایش کارایی درمان و دستیابی به نتایج بهتر کمک کند.

کاهش درد و ناراحتی:

 ژل می تواند به خنک کردن پوست و کاهش درد و ناراحتی ناشی از درمان لیزر کمک کند. این امر به ویژه برای افرادی که پوست حساس دارند یا در گذشته تجربه دردناکی با لیزر داشته اند مفید است.

محافظت از پوست:

ژل می تواند به محافظت از پوست در برابر اثرات مضر اشعه لیزر کمک کند. این امر به ویژه برای افرادی که پوست روشنی دارند یا مستعد آفتاب سوختگی هستند مهم است.

بهبود تماس لیزر:

 ژل می تواند به ایجاد یک سطح صاف و یکنواخت بر روی پوست کمک کند که به نوبه خود به بهبود تماس بین دستگاه لیزر و پوست کمک می کند. این امر می تواند به اطمینان از توزیع یکنواخت انرژی لیزر و دستیابی به نتایج بهتر کمک کند.

دستگاه های لیزر بدون ژل نیز مزایایی دارند، مانند:

• معمولاً سریعتر هستند:

نیازی به اعمال یا برداشتن ژل نیست، که می تواند زمان درمان را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

• می توانند راحت تر باشند:
برخی از افراد احساس می کنند که بدون ژل بودن درمان راحت تر است.

ممکن است ارزان تر باشند:
دستگاه های لیزر بدون ژل معمولاً ارزان تر از دستگاه های لیزری هستند که از ژل استفاده می کنند.

دستگاه لیزر تیتانیوم

با این حال، دستگاه های لیزر بدون ژل معایبی نیز دارند، از جمله:

• ممکن است دردناک تر باشند:
بدون ژل برای خنک کردن پوست، درمان می تواند دردناک تر باشد، به خصوص برای افرادی که پوست حساس دارند.

• ممکن است نتایج ضعیف تری داشته باشند:
انتقال انرژی لیزر به پوست ممکن است به اندازه زمانی که از ژل استفاده می شود کارآمد نباشد، که می تواند منجر به نتایج ضعیف تری شود.

• ممکن است برای همه مناسب نباشند:

افراد با پوست روشن یا مستعد آفتاب سوختگی ممکن است در معرض خطر بیشتری برای عوارض جانبی مانند قرمزی و تورم باشند.

هدف استفاده از ژل در درمان با دستگاه لیزر:

استفاده از ژل در دستگاه های لیزر به دو منظور و هدف اصلی استفاده می شود:

1. بهبود عملکرد لیزر

2. کاهش درد و ناراحتی

در واقع در بخش بهبود عملکرد لیزر ما شاهد انتقال انرژی بهتر از دستگاه لیزر هستیم همچنین عوارض جانبی کمتر و دستیابی به نتایج بهتر را مشاهده خواهیم کرد.

در قسمت اثر گذاری ژل در کاهش درد و ناراحتی با خنک کنندگی ژل ایجاد می کند به طور موثری از دردناک بودن روند درمان با لیزر می کاهد.

در انتخاب بین دستگاه لیزر با ژل و بدون ژل، باید به چند عامل کلیدی توجه کنید.

نوع پوست و رنگ مو یکی از عوامل کلیدی و مهم در انتخاب بین دستگاه لیزر با ژل و بدون ژل می باشد.

به طور مثال

  • اگر پوست روشنی دارید یا موهای بلوند یا نازکی دارید:ممکن است دستگاه لیزر بدون ژل برای شما موثرتر باشد، به طور کلی دستگاه تابشی برای پوست روشن به طور موثر تری مفید واقع می شود.
  • اگر پوست تیره تر یا موهای ضخیم و تیره ای دارید:ممکن است دستگاه لیزر با ژل برای شما موثرتر باشد، زیرا این دستگاه ها از طول موج های لیزری استفاده می کنند که برای پوست تیره مناسب است و باعث سوختگی و یا عارضه نمی شود.
  • حساسیت پوست
  • اگر پوست حساسی دارید : ممکن است دستگاه لیزر با ژل برای شما مناسب تر باشد، زیرا ژل می تواند به خنک کردن پوست و کاهش درد و ناراحتی کمک کند.
  • اگر پوست حساسی ندارید : ممکن است دستگاه لیزر بدون ژل برای شما مناسب تر باشد.
  • تجربیات قبلی با لیزر
  • اگر در گذشته تجربه دردناکی با لیزر داشته اید : ممکن است دستگاه لیزر با ژل برای شما مناسب تر باشد، زیرا ژل می تواند به کاهش درد و ناراحتی کمک کند.
  • اگر سابقه موفقیت آمیزی با لیزر دارید : ممکن است دستگاه لیزر بدون ژل برای شما مناسب تر باشد.

ترجیحات فردی در انتخاب دستگاه لیزر با ژل و یا بدون ژل با توجه به نوع پوست و اهداف درمانی:

در واقع انتخاب درمان با دستگاه لیزر با ژل و یا فاقد ژل می تواند به تشخیصی که پزشک مربوطه با توجه به نوع پوست و نوع موی شما می دهد بسیار مهم و قابل توجه باشد.

نکته دیگر حائز اهمیت ترجیحات فردی است که مشخص می کند ترجیح شما حذف مو با دستگاه لیزر با ژل است و یا بدون ژل که معمولا دستگاه های با ژل برای تایپ های پوستی گسترده تر موثر تر واقع می شود.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله به آن اشاره داشتیم انتخاب دستگاه لیزر با ژل و یا بدون ژل به عوامل مختلفی بستگی دارد که باید آن ها را به طور کامل بررسی کرد و در نهایت تصمیم گرفت.

خرید دستگاه های لیزر موی زائد در شرکت پرمون مد:

اگر قصد دارید هر دو دستگاه لیزر تابشی و تماسی را در کلینیک خود داشته باشید که قطعا پیشنهاد ما برای شما عزیزان هر دو دستگاه است ، می توانید با کارشناسان ما جهت شرایط خرید و همچنین استعلام قیمت دستگاه همراه باشید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :