جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آیا لیزر موهای زائد روی جوش خطر دارد؟

لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش ها برای رهایی کامل از موهای ناخواسته به شمار می رود که  با جدید ترین و به روز ترین تکنولوژی ها به وسیله حرارت دادن و سوزاندن فولیکول مو باعث حذف و رهایی از موهای زائد میشه.

در واقع افزایش دما در ریشه مو سبب از بین رفتن این فولیکول ها در مو می شود که نتیجه آن رفع کلی مو های زائد است. اگر این سئوال ها از قبیل تاثیر انتخاب دستگاه در لیزر، عوارض لیزر، مراقبت های پس از لیزر، خطرات لیزر روی جوش برای شما نیز پیش آمده تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شاید اولین سئوالی که پس از مراجعه به مرکز لیزر برای شما علامت سئوال ایجاد کند این سئوال باشد که آیا دستگاهی که با آن لیزر میکنیم مهم است؟ و یا در روند حذف مو تاثیر گذار است؟

در پاسخ به این سوال لازم است که گفته شود دستگاهی که با آن حذف موی زائد را رقم می زنیم در روند حذف مو و همچنین کاهش حجم موی زائد ، عوارض پس از لیزر تاثیر گذار و تاثیر بسزایی در روند حذف مو و درمان دارد. چرا که طول موج های دستگاه لیزر ممکن است با هم متفاوت باشند و بر روی تایپ های پوستی اثر گذاری متفاوتی نیز دارند.

معایب دستگاه لیزر T29

به طور مثال طول موج الکساندرایت مستقیم بر روی تایپ پوستی سفید و روشن اثر گذار است و طول موج ان دی یاگ برای تایپ پوستی تیره اثر گذاری ویژه ای دارد.

در دستگاه ها ممکن است از یک تا سه طول موج استفاده شده باشد که پیشنهاد ما دستگاهی است که تمامی تایپ های پوستی را تحت پوشش خود قرار دهد به خصوص اگر قصد تهیه یک دستگاه لیزر در لاین موی زائد را دارید.

 بنابراین این نکته مهم است که دستگاه شما قادر باشد بهترین نتیجه را برای مراجع رقم بزند و عارضه ای نیز ایجاد نکند.

مشاهده تجهیزات لیزر موهای زائد : https://permonmed.com/product-category/hair-removal/

حساسیت تایپ پوستی تیره با دستگاه لیزر:

در نوع و تایپ های پوستی ما شاهد شش نوع کلی از تایپ رنگ پوست در افراد هستیم که عبارتند از:

تایپ پوستی سفید خیلی روشن ، تایپ پوستی سفید روشن، تایپ پوستی گندمی روشن، تایپ پوستی قهوه ای روشن و یا زیتونی، تایپ پوستی قهوه ای تیره و در نهایت تایپ پوستی سیاه.

برای تطبیق تایپ پوستی با لیزر نوع دستگاه با توجه به ظول موج ها و تنظیمات دستگاه باید با تایپ پوستی که مراجع دارد به صورت کامل تطبیق داده شود و لیزر مناسب برای آن انتخاب شود تا علاوه بر حذف مو پوست دچار سوختگی و لک نشود.

همچنین عواملی نیز بر رنگ پوست تاثیر گذار است که میتوان به عواملی از جمله : آب و هوا، ژنتیک، داروها ، رژیم ها و حساسیت ها، هورمون ها اشاره کرد.

لیزر مو های زائد و آکنه:

در واقع جوش و یا Acne زمانی رخ می دهد که فولیکول های مو با چربی و سلول های مرده پوست مسدود شوند که عواملی نیز در بروز آن وجود دارد.

بلوغ مهم ترین عامل شروع و پدید آمدن آکنه است که علت اساسی آن افزایش هورمون آندروژن است که سبب افزایش تولید چربی می شوند.

از عوامل مهم و قابل توجه دیگر در بروز آکنه و ژنتیک، هورمون ها، استرس و… است که بروز جوش روی صورت و یا بدن را رقم می زند.

تعرق زیاد، رطوبت بیش از حد، غذا های حاوی قند و چربی زیاد عوامل دیگری بر پدیدار شدن جوش و آکنه است.

لیزر تیتانیوم

انواع مختلف جوش:

جوش ها می توانند در نقاط مختلف بدن ظاهر شوند که و از انواع مختلفی باشند.

مانند جوش های سر سفید که به صورت برجستگی های کوچک و بسته ای به رنگ سفید هستند.

جوش های سرسیاه به صورت برجستگی های کوچک بازی هستند که به صورت سیاه رنگ پدیدار می شوند و معمولا به دلیل تجمع سلول های مرده پوست و چربی هستند.

از انواع دیگر جوش ها می توان به پاپول ها، پوستول ها و ندول ها اشاره کرد.

راهکارهای پیشگیری از عوارض لیزر موهای زائد روی جوش:

قبل از لیزر:

مشورت با پزشک: قبل از انجام لیزر موهای زائد، حتما با یک متخصص پوست یا پزشک مجرب مشورت کنید.  

کنترل جوش: اگر جوش فعال دارید، قبل از انجام لیزر موهای زائد باید جوش خود را کنترل کنید. پزشک شما ممکن است داروهایی برای درمان جوش شما تجویز کند. چراکه لیزر موهای زائد روی جوش ممکن است مشکل زا باشد.

اجتناب از داروهای خاص: از مصرف برخی داروها مانند ایبوپروفن و آسپرین در هفته قبل از لیزر موهای زائد خودداری کنید.

اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید: از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید به مدت یک هفته قبل و بعد از لیزر موهای زائد خودداری کنید. همچنین باید از برنزه کننده های مصنوعی، سولاریم و حمام آفتاب خودداری کنید.

در حین لیزر:

به تکنسین لیزر در مورد لیزر موهای زائد روی جوش های خود بگویید: قبل از شروع لیزر، به تکنسین لیزر در مورد جوش های خود بگویید. آنها ممکن است از تنظیمات لیزر برای جلوگیری از تحریک جوش های شما استفاده کنند.

از پوست خود مراقبت کنید: بعد از لیزر، از پوست خود با ملایمت مراقبت کنید. از یک مرطوب کننده ملایم استفاده کنید و از خاراندن یا دستکاری در ناحیه لیزر شده خودداری کنید.

از کمپرس سرد استفاده کنید: برای کاهش قرمزی و التهاب، می توانید از کمپرس سرد در ناحیه لیزر شده استفاده کنید.

از آرایش خودداری کنید: از آرایش کردن در ناحیه لیزر شده به مدت 24 تا 48 ساعت خودداری کنید.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید: از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید به مدت یک هفته بعد از لیزر موهای زائد خودداری کنید. همچنین باید از برنزه کننده های مصنوعی خودداری کنید.

در صورت مشاهده هر گونه عوارض جانبی، با پزشک خود تماس بگیرید: اگر بعد از لیزر موهای زائد دچار عوارض جانبی مانند قرمزی شدید، تورم یا درد شدید شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.

مزایای دستگاه لیزر کندلا

نکات مهم:

لیزر موهای زائد برای همه افراد مناسب نیست. اگر جوش فعال، سابقه زخم شدن یا سایر مشکلات پوستی دارید، ممکن است لیزر موهای زائد برای شما مناسب نباشد.

لیزر موهای زائد می تواند عوارض جانبی داشته باشد. رایج ترین عوارض جانبی لیزر موهای زائد قرمزی، تورم و درد است. عوارض جانبی جدی تر مانند زخم شدن و عفونت نیز نادر است.

مهم است که از دستورالعمل های قبل و بعد از لیزر موهای زائد خود پیروی کنید. این به شما کمک می کند تا خطر عوارض جانبی را کاهش دهید و بهترین نتایج را از درمان خود بدست آورید.

در نهایت، به خاطر داشته باشید که هر فردی پوست متفاوتی دارد و ممکن است به روش های مختلفی به لیزر موهای زائد واکنش نشان دهد. همیشه قبل از انجام هر گونه درمان زیبایی با یک متخصص پوست مشورت کنید تا مطمئن شوید که این روش برای شما مناسب است.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :