تجهیز کلینیک زیبایی پرمون مد

Approach to beauty treatment

نکات مهمی که باید در اپروچ اولیه به یک متقاضی پروسیجرهای زیبایی در نظر داشت

Approach to beauty treatment

چکیده این مطلب :

در این مطلب آموزشی به موضوع اپروچ به درمان زیبایی پرداخته ایم، با این متن مهم و کاربردی همراه باشید.

هنگام اپروچ به درمان زیبایی به یک بیمار ، موارد مهم زیادی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند . این که بیمار علاقه مند به استفاده از هرکدام از روش های مختلف زیبایی مثل سم بوتولینوم (بوتاکس) ، ژل ها یا فیلرها، کرم ها و داروهای آرایشی درمانی ، دستگاه های مختلف جوانسازی مثل لیزرها ، لیپوساکشن، لیفت جراحی صورت یا بلفاروپلاستی باشد کافی نیست ، بلکه پزشک درمانگر باید شرایط مختلف را برای هر فرد به طور جداگانه در نظر بگیرد. موارد مهمی نظیر شرایط پزشکی فرد ، وضعیت جسمانی و شرح حال بیماری های قبلی ، وضعیت روحی و روانی فرد ، میزان پذیرش فرد برای درمان در نظرگرفته شده و وضعیت مالی و قدرت پرداخت بیمار برای خدمات درمانی انتخابی از مهم ترین مواردی هستند که باید همواره در اپروچ اولیه به بیمار در نظر داشت.

روز به روز به تعداد متقاضیان زیبایی افزوده می شود و هر روزه پزشکان با مراجعانی برخورد می کنند که انتظارات غیر واقعی و اغراق شده از نتیجه درمانی خود دارند . همچنین افراد زیادی نیز وجود دارند که به دلیل اختلالات وسواس گونه سابقه مراجعه مکرر به پزشکان مختلف برای انجام پروسیجرهای زیبایی دارند اما هیچگاه از نتیجه درمانی خود رضایت نداشته و دائماً در حال تغییر پزشک معالج خود هستند .بسیار مهم است که در شرح حال اولیه که از بیمار اخذ می شود بتوان این دو دسته افراد را شناسایی کرد . چراکه این افراد غالباً در انتهای درمان مشکل ساز هستند و از نتیجه درمانی خود رضایت ندارند . بسیار مهم است در جلسه اولیه پس از گرفتن شرح حال کامل بیمار،  سوابق پزشکی،  انتظار فرد از نتیجه درمان و میزان بودجه بیمار ، مشاوره کاملی در خصوص مشکل پوستی فرد  و راه های درمانی آن ، میزان بهبود مشکل پوستی ، نتیجه درمان و  هزینه درمانی به وی داده شود. مشورت با بیمار و توضیح مشکل وی و راههای درمانی مختلف برای این مشکل  با ذکر خطرات و ریسک عوارض جانبی آن می تواند انتظارات بیمار را در انتهای درمان معقول سازد و از ایجاد مشکلات و درگیری های بین بیمار و پزشک جلوگیری کند.

نکات مهم در اپروچ به درمان زیبایی

با توجه به موضوع بحث یعنی اپروچ به درمان زیبایی بهتر است قبل از انجام هرگونه پروسیجرهای زیبایی برای بیمار در یک روز جداگانه یک جلسه ویزیت و مشاوره اولیه ترتیب داده شود.  در این جلسه می توان از فرمهای شرح حال بیمار استفاده کرد که نمونه آن در زیر قابل مشاهده است این فرم ها به پزشک معالج کمک می‌کنند تا اطلاعات جامع و مهمی از شرح حال ،  سبک زندگی ، سطح تحصیلات ، وضعیت روحی روانی و انتظارات دقیق فرد از نتیجه درمان را به دست بیاورند . در جلسه مشاوره اولیه میتوان با معاینه فرد توضیح کاملی به وی در خصوص وضعیت پوستی و میزان مشکلات  وی ارائه کرد . انجام این جلسه ویزیت و مشاوره اولیه می تواند به پزشک برای تصمیم‌گیری در خصوص پلن درمانی بیمار و انتخاب بهترین شیوه درمان کمک کند . همچنین این جلسه برای بیمار نیز بسیار مفید است چراکه فرصتی می یابد تا هر اطلاعاتی را که در روند درمان کمک کننده است در اختیار پزشک معالج قرار دهد. همچنین بیمار فرصتی می یابد تا در خصوص مشکل خود با پزشک معالج خود صحبت کند که این امر باعث اعتماد و ایجاد احساس مثبت در بیمار میشود  .

Do you have (circle): Dentures Capped teeth Bridges Loose teeth Chipped teeth
Contact lenses Glasses Hearing aid Other prosthetic devices:

Hepatitis, jaundice, cirrhosis or liver disease? Yes No Blood transfusion? Yes No
Asthma, TB, pneumonia Yes No HIV or AIDS? Yes No
Bronchitis, emphysema or chest disease? Yes No Anemia or blood disorder? Yes No
Heart attack, angina, palpitations, chest pain? Yes No Chronic or recent cough? Yes No
Irregular heart beats or heart murmur? Yes No Wheezing? Yes No
Shortness of breath or fainting spells? Yes No Alcohol abuse or alcoholism? Yes No
Mitral valve prolaps/bacterial endocarditis? Yes No Drug abuse or drug addictions? Yes No
Rheumatic fever or congenital heart disease? Yes No Thyroid problems? Yes No
High or low blood pressure? Yes No Venereal disease? Yes No
Kidney failure, kidney or prostate problems? Yes No Anaphylaxis? Yes No
Dialysis? Yes No Stomach ulcers? Yes No
Excessive hunger or thirst? Yes No Arthritis/joint deformity? Yes No
Amputation? Yes No Arthralgia? Yes No
Stomach absorptive disorder? Yes No Limited motion? Yes No
Nausea, vomiting, diarrhea or yeast infection Artificial joint? Yes No
when taking antibiotics? Yes No Epilepsy or seizures? Yes No
Migraines, headaches or chronic head pain? Yes No Anorexia or bulimia? Yes No
Lupus, scleroderma or autoimmune disease? Yes No Nervous breakdown? Yes No
Phlebitis, blood clots or varicose veins? Yes No Personality disorder? Yes No
Stroke, Bell’s palsy or neurological problems? Yes No Psychological/emotional problems? Yes No
Shingles, cold sores or fever blisters? Yes No Recent weight gain or loss? Yes No
Abnormal or excessive bleeding? Yes No Anxiety or “panic attacks”? Yes No
Hives, rashes or skin disease? Yes No X-ray treatments? Yes No
Diabetes or abnormal “blood sugar”? Yes No Radiation therapy? Yes No
Adverse or unusual reaction to anesthesia? Yes No Pacemaker? Yes No
Immune disorder such as vitiligo? Yes No

Drugs and medicines: Have you, within the last 6 months, taken any of the following? (Please circle)

Accutane? Yes No Anticoagulants or blood thinners? Yes No
Homeopathic or herbal medicines? Yes No Pain pills? Yes No
Stimulants, appetite suppressants, diet pills? Yes No Birth control pills? Yes No
Sedatives, tranquilizers or sleeping pills? Yes No Phen-Phen or Redux? Yes No
Antidepressants, antipsycotics or nerve pills? Yes No Recreational or illegal drugs? Yes No
Cortisone, prednisone or ACTH? Yes No Asthma meds, inhalers, etc? Yes No
Heart medication, Digitalis, Lanoxin? Yes No Diuretics or water pills? Yes No
Blood pressure medication? Yes No Nitroglycerine? Yes No
Steroids or body building drugs? Yes No Seizure medication? Yes No
Headache or migraine medications? Yes No Antibiotics? Yes No
Insulin, Orinase or similar drugs? Yes No

 

چرا در کلینیک‌های زیبایی، باید دستگاه‌های مختلفی وجود داشته باشد؟

 

آپشن های درمانی مختلف

امروزه با پیشرفته متدهای درمانی جوانسازی و زیبایی پوست  روش های مختلف برای درمان پاتولوژی های مختلف پوستی وجود دارد:  از فیلر ها گرفته تا بوتاکس ،  لیزرهای جوانسازی ،کرم ها و پمادهای پوستی ، مزوتراپی جراحی‌های لیفت صورت و غیره همه و همه راه های مختلفی هستند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.  پزشک معالج باید با توجه به شرایط بیمار،  مشکل وی ،بودجه مالی وی و سطح انتظارات وی،  پلن درمانی خود را با مشورت با خود بیمار انتخاب کرده و توضیح کامل در خصوص مزیتها و معایب روش درمانی انتخاب شده ،عوارض جانبی آن ،هزینه تقریبی، میزان اثر بخشی ، دوام و پایداری این روش درمانی به بیمار ارائه نماید .قطعاً اطلاعات بیماران در خصوص روش‌های درمانی پوستی بسیار محدود است و گاها پیش می آید بیماری برای مثلاً تزریق بوتاکس مراجعه کرده در حالیکه مشکل پوستی وی راه های درمانی بهتری نسبت به بوتاکس دارد بنابراین اگر بیماری برای دریافت خدمتی به مطب ما مراجعه کرد باید علت مراجعه و مشکل پوستی وی را جویا شد چراکه شاید بیمار در انتخاب روش درمان اشتباه کند.  پزشک معالج باید در این خصوص بسیار هوشمندانه عمل کند و اشتباه بیماررا تکرار نکند و همه جوانب را سنجیده و مناسبترین روش درمانی را را انتخاب نماید .

فیلر ها یا ژل ها از جنس اسید هیالورونیک اسید هستند که به طور طبیعی در بافت پوست بدن وجود دارند.  از فیلر ها به منظور رفع چین و چروک های سطحی و عمقی پوست و همچنین حجم دهی در مناطقی که پوست صورت تحلیل رفته و دچار افتادگی شده است استفاده می شود . فیلرها عموما بین شش ماه تا ۲ سال ماندگاری دارند و پس از آن باید تجدید شوند. فیلرها باعث می‌شوند آب جذب پوست شده لذا پوست فرد پس از تزریق فیلر شفاف تر و شاداب تر می شود .

تزریق فیلر نیازمند دانش کافی در خصوص  آناتومی صورت و تکنیک های تزریق  و تجربه بالا جهت تزریق می باشد چراکه آماتور بودن و یا عدم دانش و اطلاعات کافی درمانگر و یا سهل انگاری در رعایت نکات مهم و ایمنی می تواند باعث ایجاد عوارض جبران‌ناپذیری مثل ایسکمی نکروز و عفونت پوستی شود .

بوتاکس یا سم بوتولینوم به صورت موضعی برای فلج کردن عضلات صورت استفاده می شود.  از بوتاکس برای درمان چین و چروک های سطحی و دینامیک پوست  بهره می برند.  تزریق بوتاکس نیز نیازمند دانش کافی و رعایت اصول فنی است چراکه تزریق اشتباه و یا رقیق کردن بیش از حد می تواند باعث فلج شدن عضلات مهم صورت و به دنبال آن عوارضی مثل افتادگی پلک یا پتوز ،  عدم قرینگی لب ها و بسته نشدن دهان شود . اثر تزریق بوتاکس عموماً بین سه  تا شش ماه ماندگاری دارد و پس از آن باید آن را شارژ کرد .

دستگاه های جوانسازی پوست مثل هایفو ،  Rf فرکشنال ،  لیزر co2 فرکشنال ،  لیزر اربیوم  ،  پلاسما کربوکسی و سایر دستگاه ها می تواند اندیکاسیون های مختلفی مثل چین و چروک های سطحی و عمقی پوست ،  لکه ها و تیرگی های پوستی ،  اسکار ها و جای زخم ها  ، منافذ باز پوستی ،  استرچ مارک ها و شلی و افتادگی پوست را درمان نمایند.  از مزیت های این دستگاه ها می توان به راحتی کار با آنها ، بی خطر و بی عارضه بودن ،  اثربخشی مناسب،نبود درد ، خونریزی و دوره نقاهت اشاره کرد . در مقابل جراحی‌های زیبایی صورت که عموماً برای رفع چین و چروک های عمیق پوست و لیفت صورت به کار میروند اثربخشی بیشتری داشته اما همراه درد ،  خونریزی و بعضاً دوره نقاهت طولانی مدت هستند.

معرفی بهترین دستگاه جوانسازی پوست

 

می بینیم که روش های مختلف درمانی هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند و مهم است که برای هر بیمار به صورت جداگانه شرایط وی بررسی شده و با توجه به مشکلات پوستی  و انتظار درمانی فرد مناسب ترین روش درمان برای وی انتخاب شود .

بعضا حتی نیاز است از چند روش درمانی مختلف برای مشکلات پوستی فرد استفاده کرد . ما میتوانیم روش های درمانی فوق را به منظور اثربخشی بیشتر و رضایت بالاتر مراجعین با هم ترکیب کرده و با انجام درمان ترکیبی درمان موثر تری داشته باشیم .

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در رابطه با اپروچ به درمان زیبایی با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب

 

باشگاه مشتریان پرمون مد

جهت آگاهی و دریافت پیامک های تخفیفی ماهانه از دستگاه های تجهیز نوین پرمون مد ، و عضویت در باشگاه مشتریان ، لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.