جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقایسه دو دستگاه لیزر کندلا (candela) و سوپرانو (soprano)

candela-or-soprano

این مطلب به مقایسه  دستگاه های  لیزر کندلا (candela) و سوپرانو (soprano) پرداخته است که در خرید یک دستگاه لیزر رفع موی زائد مناسب کمک کننده می باشد.

امروزه دستگاه های لیزر رفع موهای زائد برای از بین بردن ۸۰ الی ۹۰ درصد موهای زائد شما به وجود آمده است که نتیجه درمانی مطلوبی به حساب می آید. دستگاه هایی که عملکرد  رفع موهای زائد را  انجام می دهند، بسیار متعدد و متنوع هستند .

دو نمونه از قدرتمند ترین و محبوب ترین  دستگاه های لیزر رفع موهای زائد ، لیزرهای سوپرانو (پلاتینیوم و تیتانیوم)  و لیزر الکساندرایت کندلا می باشند. هر کدام از این دستگاه ها ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند و هم چنین اثر بخشی و نتایج درمانی نسبتا متفاوتی دارند.

لیزر الکساندرایت کندلا :

برای مقایسه دو دستگاه لیزر کندلا (candela) و سوپرانو (soprano) باید در ابتدا با دستگاه آشنا شوید که در این قسمت متن به بررسی دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا پرداخته ایم.

 • دارای گواهینامه های FDA آمریکا و CE اروپا
 • سیستم کولینگ کرایوژنی و نیتروژنی قابلیت ایجاد سرما تا -23 درجه(ACC  و DCD))
 • استفاده از فناوری هوای سرد و هندپیس انحصاری سازگار با هوای خنک کننده (ACC)و یا  سیستم خنک‌کننده نیتروژنی (DCD™) که با اسپری نیتروژن قبل و پس از پالس لیزر موجب ارائه درمانی راحت و بی نظیر خواهد شد.
 • دارای پلتفرم طول موج دوگانه الکساندرایت (755 نانومتر) و ND YAG (1064 نانومتر)
 • توان دستگاه ۵۰۰۰ وات
 • دارای 6 سری (SPOT) در سایز های مختلف برای نقاط مختلف بدن از 1.5mm تا 24mm)
 • دارای کنترل هندپیس دستی و پایی (Foot Switch وFinger Switch)

اندیکاسیون های درمانی دستگاه لیزر رفع موهای ز ائد الکساندرایت کندلا:

 • رفع دائمی موهای زائد در تمام افراد با تایپ های پوستی مختلف
 • برداشت کراتوز های خوش خیم پوستی
 • برداشت لکه های پوستی ناشی از نور خورشید
 • جوانسازی نقاط مختلف آسیب دیده  پوستی
 • افزایش استحکام و سفتی پوست(skin tightening)
 • درمان قارچ ناخن

لیزر سوپرانو و مقایسه دو دستگاه لیزر کندلا (candela) و سوپرانو (soprano) :

لیزرهای سوپرانو متعلق به کمپانی مطرح آلما در دو نوع مختلف سوپرانو آیس پلاتینیوم و سوپرانو آیس تیتانیوم ، دستگاه های خود را روانه بازار کرده است که اتفاقا هر دو دستگاه از محبوبیت بالایی برخوردارند. از نظر تکنولوژی و پلتفرم ، این دو دستگاه تفاوت چندانی با هم ندارند ، فقط اینکه لیزر تیتانیوم از نظر قدرت از پلاتینیوم قوی تر است و توان بالاتری دارد . همچنین لیزر تیتانیوم امکان استفاده همزمان از دو هندپیس را نیز دارد اما لیزر پلاتینیوم تک هندپیسه می باشد.

لیزر پلاتینیوم :

 • لیزربار و ماژول بار آمریکایی اورجینال (کمپانی USA COHERENT LASER))
 • سیستم کولینگ(خنک کنندگی) ترکیبی TEC با قابلیت خنک کنندگی تا -17 درجه
 • پشتیبانی از هر ۳ طول موج الکساندرایت(۷۵۵ نانومتر مناسب موهای رنگ روشن و ظریف) ، دایود(۸۰۸ نانومترمناسب تمام رنگ های پوستی) ، ان دی یاگ(۱۰۶۴ نانومتر مناسب رنگ های تیره پوستی)
 • هندپیس های متنوع و قدرتمند با توان های مختلف ۶۰۰ وات تا ۲۰۰۰ وات
 • دارای دو اسپات سایز ۱۸*۱۲  (۲ سانتی متر مربع) و ۳۸*۱۲ (۴ سانتی متر مربع)
 • صفحه نمایشگر بزرگ ۱۲ اینچی
 • توان دستگاه ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ وات

لیزر تیتانیوم :

 • لیزربار و ماژول بار آمریکایی اورجینال (کمپانی (USA COHERENT LASER)
 • سیستم کولینگ(خنک کنندگی) ترکیبی TEC با قابلیت خنک کنندگی تا -18 درجه
 • ساپورت هر ۳ طول موج الکساندرایت(۷۵۵ نانومتر) ، دایود(۸۰۸ نانومتر) ، ان دی یاگ(۱۰۶۴ نانومتر ) مناسب برای تایپ های پوستی مختلف
 • هندپیس های متنوع و قدرتمند با توان های مختلف ۶۰۰ وات تا ۲۰۰۰ وات
 • دارای دو اسپات سایز ۱۸*۱۲  (۲ سانتی متر مربع) و ۳۸*۱۲ (۴ سانتی متر مربع)
 • دارای ۲ هندپیس برای استفاده همزمان برای ۲ نفر
 • صفحه نمایشگر بزرگ ۱۵.۶ اینچی
 • پلتفرم دوزبانه با قابلیت نصب ۱۲ زبان مختلف
 • توان دستگاه ۴۲۰۰ وات

نکات مهم در مقایسه دو دستگاه لیزر کندلا (candela) و سوپرانو (soprano) :

برای خرید یک دستگاه مناسب لیزر رفع موهای زائد و مقایسه دو دستگاه لیزر کندلا (candela) و سوپرانو (soprano) نکاتی را در زیر برای شما گرداوری نموده ایم.

این دو دستگاه تفاوت های کلی و اساسی با هم دارند. لازم به ذکراست که هر دودستگاه ازمحبو ب ترین و اثربخش ترین دستگاه های لیزر رفع موهای زائد در دنیا می باشند.دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا متعلق به کمپانی مطرح کندلای آمریکا می باشد که از سابقه بسیار طولانی و درخشانی در زمینه ساخت لیزر های زیبایی برخوردار است. تمامی دستگاه های این شرکت موفق گردیده اند گواهینامه FDA سازمان غذا و داروی آمریکا را کسب نمایند . دستگاه های سوپرانو تیتانیوم و پلاتینیوم هردو متعلق به کمپانی آلما می باشند که علی رغم اینکه هنوز موفق به کسب گواهینامه FDA آمریکا نگردیده اند از تکنولوژی مدرن و مبتکرانه ای بهره می برند که باعث اثربخشی بالا و امنیت و بی خطر بودن دستگاه گردیده است.

لیزر رفع موهای زائد الکساندرایت کندلا به عنوان یک سیستم پیشرفته از لیزر الکساندرایت که با طول موج ۷۵۵ نانومتر و ۱۰۶۴ نانومتر کار می کند می باشد. رفع موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا درمانی با استفاده از طول موج منحصر به فرد از نور است، به صورتی که تمام انرژی لیزر متمرکز شده و به یک سمت حرکت می کند.  لیزر الکساندرایت کندلا  قادر است روی ملانین موجود در ریشه مو به طور هدفمند تمرکز نماید، به سرعت آن را گرم کرده و فولیکول مو را از بین ببرد. با توجه به تمرکز این دستگاه روی طول موج ۷۵۵ نانومتر می توان گفت مناسب ترین دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد روی تایپ های پوستی ۱ تا ۳ فیتزپاتریک(پوست های روشن) و موهای نازک، کرکی و نواحی کوچک می باشد.

لیزر های سوپرانو با تکنولوژی پیشرفته خود و لیزر بار دایود بیس خود می توانند هر 3 طول موج الکساندرایت(755نانومتر) ، دایود(810 نانومتر) و ND YAG(1064 نانومتر) را ساپورت نمایند و میتوانند سه هدف آناتومیکی مهم شامل ساقه مو (Bulge)، ریشه مو (Bulb) و  درمال پاپیلا (Papilla) را با ایجاد حرارت به طور موثری آسیب زده و باعث تخریب فولیکول های مو شوند.

دستگاه های سوپرانو مناسب ترین انتخاب برای تایپ های پوستی تیره (دسته ۳ تا ۶ فیتزپاتریک) و موهای ضخیم با تراکم بالا می باشند. همچنین لیزر تیتانیوم با بهره گیری از تکنولوژی 3 طول موجه 3D SHR خود ، اثربخشی بالاتری نیز نسبت به لیزر پلاتینیوم دارد.

سیستم های خنک کنندگی دو دستگاه کندلا و سوپرانو باهم تفاوت های جدی دارند. سیستم خنک کنندگی دستگاه کندلا بر پایه اسپری کردن هوای خنک(ACC) یا گاز نیتروژن خنک(DCD) روی پوست  قبل و پس از پالس لیزر می باشد که موجب ارائه درمانی راحت و بی نظیر خواهد شد.

سیستم خنک کنندگی سوپرانو بر اساس آب(واترپمپ) و قطعه فلزی نیمه رسانای TEC  می باشد که سر هندپیس را فریز نموده تا سرمای سر هندپیس با تماس با پوست باعث کاهش درد شود.

نکته قابل ذکر دیگر در مورد تفاوت های دو دستگاه ، تماسی یا تابشی بودن آنهاست.لیزر کندلا یک لیزر تابشی است و نیازی نیست سر هندپیس با پوست تماس پیدا کند. لذا نیازی به استفاده از ژل ندارد در حالی که لیزر های سوپرانو تماسی یا مالشی هستند و لازم است ژل روی پوست فرد باشد تا هندپیس پس از تماس با پوست، روان و راحت روی سطح پوست حرکت کرده و شات های لیزر را تخلیه نماید.
از نظر میزان انرژِی تخلیه شده در شات ، لیزر کندلا میزان انرژی زیادی را به صورت نقطه ای و یکجا(BURST) تخلیه می نماید. به مین دلیل لازم نیست هندپیس روی پوست مکررا رفت و آمد کند و در هر ناحیه از پوست فقط یک بار لازم است تا شات زده شود.اما میزان انرژی تخلیه شده درهر شات در دستگاه سوپرانو کمتر است .به همین دلیل با دفعات پیاپی و سرعت بالا روی سطح پوست شات زده می شود تا سطح انرژی تخلیه شده بالا رفته و فولیکول های مو تخریب شود.
این تفاوت دو دستگاه باعث گردیده تا حدودی درد و عوارض جانبی دستگاه سوپرانو کمتر از دستگاه کندلا باشد.
در مجموع هر دو دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا و لیزر سوپرانو کمپانی آلما از بهترین و مرغوب ترین دستگاه های لیزر رفع موهای زائد در دنیا می باشند که با توجه به تفاوت هایی که ذکر شد کلینیک های معتبر می توانند بسته به نیازشان دستگاه مناسب را خریداری نمایند. اگر در مورد دستگاه های رفع موهای زائد سوال یا نیاز به کسب اطلاعات بیشتری دارید می توانید با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.

مشاوره پیش از خرید دستگاه لیزر
با ما در تماس باشید

6 پاسخ

  1. سلام ، از نظر علمی اثبات شده است که دستگاه های ( لیزر تماسی ) مانند سوپرانو تیتانیوم هیچ گونه بیماری تماسی و جنسی را منتقل نمیکند ولی به خاطر ایجاد حس خوشایند در مراجعه کننده سر هندپیس را سلفون پیچ مینمایند و با توجه به این که این دستگاه سری های یک بار مصرف ندارند ، اگر این مسئله ذهن شما را درگیر کرده است ، گزینه دستگاه های تابشی ( مثلا کندلا ) را به شما پیشنهاد میکنیم

 1. سلام رنگ پوستم متوسطه اما موهای مشکی و ضخیم دارم بین دو مرکز که یکی تیتانیوم۲۰۲۲ و اون یکی کندلا ۲۰۲۲ داره کدوم مرکز برام مناسبتره لطفا راهنمایی کنید

  1. با سلام ، با توجه به اینکه طول موج دایود روی تایپ پوستی شما اثر بخشی دارد و تیتانیوم دارای طول موج دایود است و کندلا دارای طول موج الکساندرایت و ان دیاگ است دستگاه تیتانیوم به شما پیشنهاد میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

 

تازه ترین مطالب