جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کدام دستگاه لیزر رفع موهای زائد باعث سوختگی نمیشود؟

سوختگی با لیزر رفع موهای زائد

سوختگی با لیزر رفع موهای زائد ، یکی از مهم ترین دغدغه ها و نگرانی هایی است که پزشکان و کلینیک های زیبایی در خصوص مراجعین خود دارند. با افزایش محبوبیت لیزر رفع موهای زائد و اثربخشی و رضایت بخشی بالایی که این دستگاه در امر رفع موهای زائد دارد ، اکثر کلینیک های زیبایی و مطب های پوست و مو از این دستگاه برای سرویس دهی به مراجعین خود بهره می گیرند. باید توجه داشت علی رغم کم خطر بودن و ریسک پایینی که دستگاه های لیزر رفع موهای زائد دارند ، سوختگی با لیزر رفع موهای زائد ، شایع ترین شکایت افرادی است که از انجام لیزر راضی نبوده اند. در این مقاله قصد داریم به تشریح علل و معرفی دستگاه هایی بپردازیم که ریسک سوختگی با لیزر با آنها بسیار پایین است.

قبل از هرچیز باید توجه داشت که عوامل متعددی در جواب دهی سریع و بالای لیزر و عدم ایجاد سوختگی با لیزر رفع موهای زائد تاثیرگذارند که به تمامی آنها باید توجه داشت.

لیزر رفع موهای زائد دایود مناسب ترین دستگاه لیزر برای پوست های تیره

1) دستگاه لیزر باکیفیت با برند معتبر

1) دستگاه لیزر باکیفیت با برند معتبر

توجه داشته باشید که دستگاه های لیزر متفرقه و بی کیفیت نه تنها بسیار زود مستهلک شده و دچار خرابی می شوند بلکه به دلیل کیفیت پایین لیزربار و منبع تولید امواج غیر استاندارد می توانند موجب سوختگی با لیزر شوند. همچنین دستگاه های بی کیفیت عموما سیستم خنک کنندگی بسیار ضعیفی دارند که نمی تواند از افزایش دمای سطح پوست حین انجام لیزر جلوگیری کند و در نتیجه موجب ایجاد درد ، احساس ناخوشایند و سوختگی با لیزر می شوند..

یکی از مهم ترین عوامل ایجاد کننده سوختگی پوست ، فرسوده بودن دستگاه لیزر است. دستگاه های لیزری که قدیمی هستند و از ساخت آنها زمان زیادی می گذرد  و لیزربار آنها تعداد شات بالایی زده است از استاندارد لازم برای اثربخشی بالا و عدم ایجاد عارضه برخوردار نیستند . به عبارتی سعی نمایید دستگاه لیزری را خریداری نمایید که یا آکبند باشد و یا بیش از 4-5 میلیون شات از عمر لیزربار آن نگذشته باشد.

از بهترین برند های دستگاه های لیزر رفع موهای زائد ، می توان به کندلا ، کوترا ، تیتانیوم ، پلاتینیوم و T29 اشاره کرد.

لیزر رفع موهای زائد T29

کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه لیزر T29

2) اوپراتور حرفه ای

نکته مهم دیگری که بسیار حائز اهمیت است و حتما باید به آن توجه داشت تا عارضه سوختگی با لیزر رفع موهای زائد رخ ندهد ، تبحر و دقت بالای اوپراتور دستگاه می باشد. حتما لازم است فردی که با دستگاه کار می کند دانش کافی در خصوص امواج لیزر ، طول موج های مختلف ، انواع رنگ ها و تایپ های پوستی و ویژگی های هرکدام،  تنظیمات فنی دستگاه و … را کسب نموده باشد تا بتواند با بهترین تنظیمات مناسب پوست فرد ، تعداد شات لازم با انرژی کافی و بهره گیری از سیستم کولینگ دستگاه از سوختگی با لیزر رفع موهای زائد جلوگیری نماید.

انجام لیزر با تعداد شات زیاد و بیش از حد ، استفاده از انرژی و فرکانس بالا و عدم استفاده کافی و با حوصله از سیستم خنک کننده می تواند شانس ایجاد عارضه و سوختگی با لیزر رفع موهای زائد را زیاد نماید.

پس دومین نکته پس از خرید یک دستگاه باکیفیت و مناسب ، بهره گیری از یک اوپراتور آموزش دیده ، با تجربه و با دقت می باشد تا بتواند ریسک ایجاد سوختگی با لیزر را کاهش دهد.

3) سیستم کولینگ یا خنک کنندگی با کیفیت

عکس از هندپیس لیزر تیتانیوم

امروزه لیزر های با کیفیت و قدرتمند با سیستم های کولینگ مختلف با مکانیسم اثرهای گوناگون مثل کرایوژنی ، نیتروژنی ، TEC و … هستند که می توانند سر هندپیس دستگاه و یا سطح بدن را تا حدود -14 تا -20 درجه خنک نمایند تا حرارت ناشی از انجام لیزر نتواند موجب سوختگی سطح پوست شود.

Titanium laser device

کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه لیزر تیتانیوم

4) مراقبت های پس از لیزر موهای زائد را جدی بگیرید.

مراقبت-های-پس-از-لیزر-موهای-زائد-را-جدی-بگیرید.

مهم ترین مراقبت پس از انجام لیزر موهای زائد ، عدم تماس مستقیم با آفتاب و نور خورشید است. توصیه می شود حتما با لباس و پوشاندن بدن در تماس با آفتاب قرار گرفته شود و مناطقی از پوست که قابل پوشاندن نیست حتما با کرم ضد آفتاب قوی با SPF بالای 30 پوشیده شود.

مراقبت مهم بعدی برای جلوگیری از سوختگی با لیزر رفع موهای زائد ، پرهیز از انجام سولاریوم و آفتاب گرفتن پس از انجام لیزر می باشد.

پس از انجام لیزر باید از انجام فعالیت های سنگین فیزیکی ، تعریق زیاد و ورزش سنگین پرهیز شود و آب فراوان نوشیده شود . رعایت همین نکات ساده می تواند از ایجاد سوختگی با لیزر تا حد زیادی جلوگیری نماید.

بررسی سوالات شایع در مورد لیزر رفع موهای زائد

سخن پایانی

اگر قصد خرید دستگاه لیزر رفع موهای زائد و ارائه خدمات به مراجعین خود را دارید ، حتما باید به موارد فوق توجه داشته باشید تا بتوانید بدون ایجاد عارضه و سوختگی ، رضایتمندی آنها را کسب نمایید. مهم ترین نکات در خصوص جلوگیری از سوختگی با لیزر رفع موهای زائد ، موارد زیر هستند:

  • دستگاه لیزر معتبر ، باکیفیت و جدید
  • اوپراتور آموزش دیده ، با تجربه و با دقت
  • سیستم خنک کننده با کیفیت دستگاه
  • رعایت مراقبت های پوستی لازم پس از انجام لیزر رفع موهای زائد

توجه به موارد فوق و رعایت این نکات می تواند تا حد بسیار زیادی از ایجاد سوختگی با لیزر رفع موهای زائد جلوگیری نماید و درمانی ایمن و بدون عارضه را برای شما به ارمغان بیاورد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دستگاه های لیزر رفع موهای زائد و کسب مشاوره در خصوص خرید لیزر رفع موهای زائد با کارشناسان فنی شرکت پرمون مد تماس حاصل نمایید.

مشاوره خرید دستگاه
با ما در تماس باشید
فهرست مطالب

اطلاعات این دستگاه را به اشتراک بگذارید :